کلوچه‌های خندان، داخل کیف مدرسه فرزندتان - هایپرکلابز

کلوچه‌های خندان، داخل کیف مدرسه فرزندتان - هایپرکلابز هایپرکلابز :

مواد اولیه کلوچه‌های خندان:
کره پاستوریزه و آب شده 12 ق غ
شکر قهوه ای 1 فنجان
شکر نصف فنجان
تخم مرغ بزرگ 1 عدد
زرده تخم مرغ 1 عدد
عصاره وانیل(مایع) 2 ق چ
آرد سفید 2و 1.3 فنجن
نمک نصف ق چ
جوش شیرین نصف ق چ
شکلات تلخ خرد شده به میزان دلخواه
چشم های درشت تزیینی به میزان لازم

طرز تهیه کلوچه‌های خندان:
1- کره و شکر قهوه ای و شکر سفید را بهم بزنید. تخم مرغ، زرده ی تخم مرغ و وانیل را اضافه کنید و تا یکدست شدن کامل خوب بهم بزنید. حال نوبت مواد خشک است، آرد و نمک و جوش شیرین را بهم بزنید و با موادی که قبلا ترکیب کرده اید مخلوط کنید. چیپس شکلات را هم اضافه کنید و تا یکنواخت شدن مواد کلوچه آن را بهم بزنید.
2- با یک قاشق خوراک خوری، یک قاشق از مواد را بردارید و به شکل کلوچه درآورید و تا تمام شدن مواد این کار را ادامه بدهید. ترجیحا سعی کنید کلوچه ها هم اندازه باشند تا هم زمان پخته شوند. می توانید کلوچه ها را داخل سینی روی کاغذ روغنی و با فاصله از هم قرار دهید. حال آنها را به مدت یک ساعت داخل یخچال قرار دهید. با این کار کلوچه ها حجم خود را حفظ می کنند و پخش نمی شوند.
3- قبلا دمای فر را به 350 درجه ی فارنهایت یا 175 درجه سانتی گراد برسانید. حداقل زمان پخت یک سینی کلوچه حدود 12 تا 16 دقیقه است. کلوچه ها به مرور باید کمی پف کند و به رنگ طلائی در بیاید، از بیرون ترد و از داخل نرم باید باشند. بگذارید کلوچه ها خوب خنک شوند.
4- با کمک شکلات تیوپی به هر کلوچه دو چشم بچسبانید. حال با شکلات شکری برای کلوچه ها لبخندی طرح بزنید و بگذارید شکلات کلوچه خودش را بگیرد. تزئین کلوچه ها زمان چندانی نمی برد، امیدوارم درست کنید و لذت ببرید.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب