غذاهایی که محبت را افزایش می دهند - هایپرکلابز

ن آ 6 سال پیش
غذاهایی که محبت را افزایش می دهند - هایپرکلابز هایپرکلابز :

اگر احساس مي‌كنيدافسرده‌‌ايد، اگر فكر مي‌كنيد در روابط زناشويي‌تان به بن‌بست رسيده‌ايد، اگر در عشق شكست خورده‌ايد اين مطلب را بخوانيد. شايد باور آن دشوار باشد اما هر لقمه‌اي كه مي‌جويم و فرو مي‌دهيم، تاثيري فراتر از تصور ما روي سلامت جسم، روح و ارتباطات پيرامون ما مي‌گذارد. در بين مواد غذايي، گروه بزرگ و متنوعي از لبنيات، سبزيجات و پروتئين وجود دارد كه روي روابط عاطفي، احساسي و زناشويي تاثير مثبت و شگفت‌انگيزي دارد.
هر ماده غذايي كه مي‌خوريم داراي آنزيم‌هايي است كه مستقيما روي ترشح هورموني و در نتيجه روي تبادل عاطفي و روابط زناشويي و عاشقانه ما تاثير مثبت يا منفي مي‌گذارد. در ادامه فهرستي از مواد غذايي عشق‌آفرين را با هم مرور مي‌كنيم.


شكلات، سنبل عاشقي:
به باور مردمان آزتك،ساكنان باسـتاني قاره آمريكا، شكلات به خصــوص شكلات تلــخ آدم‌ها را در حال و هوايي شادتر و عاشقانه‌تر قرار مي‌دهد. واقعيت اين است كه شكلات باعث ترشح سروتونين مي‌شود علاوه بر اين آنزيم رفنيل اتيل آمين باعث آزاد شدن هورمون اندورفين شده و روحيه‌اي شاد و مهربان به شما مي‌دهد كه اساس هر رابطه عاشقانه‌اي است.
پيشنهاد: اولويت با شكلات تلخ است.


قهوه؛ تلخ اما دوست‌داشتني:
حتما مي‌دانيد كه قهوه داراي كافئين است و اين ماده فعاليت مغز و بدن را تشديد مي‌كند پس اگر قهوه را در برنامه غذايي خود قرار دهيد مطمئن باشيد تاثير مثبت آن را در روابط‌تان مشاهده مي‌كنيد.
نكته 1: مصرف زياد قهوه باعث پرخاشگري مي‌شود.
نكته 2: تاثير قهوه روي خانم‌ها بيشتر از آقايان است.


خشكبار؛ مقوي، كم‌حجم، جادويي:
پسته، گردو، بادام، فندق، بادام‌هندي و... از تاثيرگذارترين مواد غذايي بر سيستم بدن انسان هستند. مغزها داراي درصد بالايي از چربي‌هاي مفيد هستند كه كاركرد اندام‌هاي عصبي را به شدت بهبود بخشيده و بر خلقيات و روحيه افراد تاثير مثبت دارد. 
احتياط: مصرف بيش از حد خشكبار باعث تحريك پوست، خارش و گرمي مي‌شود.


هلو؛ ميوه عشاق:
بافت نرم و لطيف، عطر سرمست‌كننده و رنگ زيبا از امتيازات اين ميوه تابستاني است. علاوه بر اين هلو داراي مقادير بالايي ويتامين C است. ويتاميني كه روي روحيه و تمايلات عاشقانه شما به شدت تاثيرگذار است.
پيشنهاد: هلوي يخ‌زده ويتامين C بالاتري از هلوي تازه دارد. مي‌توانيد اين ميوه را پوست‌كنده، خرد كرده و منجمد كنيد و در فصل‌هاي پاييز و زمستان از آن لذت ببريد.


تخم‌مرغ؛ عشق سربسته:
تركيبات آمينه و اسيدي تخم‌مرغ توانايي روحي و جمسي افراد به خصوص در روابط زناشويي را به شدت افزايش مي‌دهد.

زعفران؛ طلاي سرخ:
ادويه معروف ايراني با عطر و رنگ بي‌‌رقيب. همچون رنگ سرخش عشق‌آفرين و شادي‌بخش است. مصرف بيش از اندازه زعفران باعث سقط جنين و ناراحتي كليه مي‌‌شود. 
نكته: بيشتر ادويه‌جات خاصيتي مشابه و حتي قوي‌تر دارند، مانند زنجبيل، دارچين و فلفل


ماهي و ميگو؛ عشق‌آفرين اما رژيمي:
تركيبات موجود در گوشت ماهي و ميگو، علاوه بر اينكه باعث تقويت قواي جسمي و روحي مي‌شود، خاصيت آرام‌بخشي نيز دارد. علاوه بر اين مصرف ماهي و ميگو باعث افزايش وزن و چاقي نمي‌شود.
نكته: مصرف محصولات دريايي براي آقايان اثربخش‌تر است.


موز و خرما؛ پاي ثابت معجون:
اصولا بيشتر ميوه‌هاي گرمسيري در صد فهرست مورد نظر ما هستند. در اين بين موز و خرما به دليل در دسترس بودن، قيمت به نسبت مناسب و مزه همه‌پسند جايگاه ويژه‌اي دارند. از مهم‌ترين ويژگي اين دو ميوه، امكان استفاده از آنها در تهيه انواع خوراك و نوشيدني لذيذ و گواراست.

ساير تصاوير

غذاهایی که محبت را افزایش می دهند - هایپرکلابز
منبع :http://www.bartarinha.ir/fa/news/57343/غذاهایی-که-...
6 نفر این را می پسندند
مشاهده 1 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
...... ...... ...... ...... عالى
6 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب