رونمایی از فیلم جدید هادی ساعی - هایپرکلابز

رونمایی از فیلم جدید هادی ساعی - هایپرکلابز هایپرکلابز :

عصر دیروز (دوشنبه 10 آذر) مراسم رونمایی و اکران خصوصی فیلم سینمایی «پی 22» در سازمان هنری رسانه‌ای اوج با حضور تهیه‌کننده فیلم «داود حیدری»، کارگردان «حسینی قاسمی جامی» و همچنین برخی از خانواده‌ شهدا در جمع اصحاب رسانه برگزار شد.

در ابتدا بعد از تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود ملی، حسین قرایی مدیر روابط عمومی اوج به حاضرین خوش آمد گفت و سپس فیلم سینمایی «پی 22» برای حاضرین به نمایش در ‌آمد.

* سینمای دفاع مقدس صدمه خورده است

در پایان نمایش فیلم، قاسمی جامی کارگردان این اثر ارزشی طی سخنانی گفت: بعد از سالهای زیادی است که وارد این ساختمان می‌شوم. این ساختمان سال 61 واحد فرهنگی سپاه منطقه 10 بود، آن موقع نیز ابراهیم حاتمی‌کیا یکی از افرادی بود که با هم در این ساختمان مشغول به کار بودیم و روزهای زیادی را اینجا گذراندیم. به محض ورودم به اینجا آن فضا و دورانی که با هم گذراندیم برایم زنده شد.

وی افزود: می‌دانیم که سینمای دفاع مقدس به دلیل برخی مواردی که مشخص است صدمه خورده است.

قاسمی ادامه داد: زمانی که پایم را در جبهه‌ها گذاشتم، حس و حال عجیبی داشتم و در زمان ساخت این فیلم سینمایی همان حس را نیز تجربه کردم. برای من تفاوتی در بین مدیوم‌ها وجود ندارد و اگر به سایر آثارم نیز نگاه کنید در می‌یابید که در همین مسیر بوده است. چیزی که باعث شد ساخت این فیلم را شروع کنم همان اتفاق زودهنگامی بود که به جای اینکه در آن زمان رخ دهد در حال حاضر باید رخ می‌داد.

او همچنین گفت: فیلمسازی روی آب با ساختن روی زمین بسیار متفاوت است و شرایط خاص خود را دارد. واقعاً تمام تلاش خود را کردم تا یک فیلمی بسازم تا قبل از هر گونه قضاوتی فقط مخاطب را با فضای آن زمان و اتفاق‌هایی که رخ داد همراه کنم.

رونمایی از فیلم جدید هادی ساعی

در ادامه سالاری منتقد سینما با اشاره به اینکه در حال حاضر شرایط نقد مساعد نیست و بهتر است در فرصت دیگری این کار انجام شود، گفت: آثاری که قرار است یک روایت تاریخی را بیان کند که در آن نیز صحنه‌های اکشن وجود دارد کار سختی را پیش‌روی خود دارد چرا که تلفیق این دو بسیار کار سختی است.

وی افزود: هنوز در ابتدای راه هستیم امیدوارم عوامل فیلم که در این عرصه پا گذاشته‌اند بتوانند قله‌های مرتفعی را درنوردند، البته برای اینکه بتوانیم تخیل خود را وارد این عرصه کنیم و از آن بهره ببریم نیاز به امکانات هم داریم.

همسر شهید چیت‌سازی، همسر شهید محمدعلی رحیمی فرزند سیاف‌زاده جانباز و آزاده 15 خرداد 42، حاج حسین خلیلی، علی فریدونی، محمود سالاری، محمدعلی گودینی، سارا عرفانی نویسنده، محمدرضا اصلانی، محمد عزیزی، مهدی بوشهریان در اکران خصوصی فیلم سینمایی «پی 22» حضور داشتند.

* جای فیلم‌هایی نظیر «پی 22» در سینما خالی است

براساس این گزارش،سارا عرفانی نویسنده رمان «پنج شنبه فیروزه‌ای» که در اکران خصوصی این فیلم سینمایی حضور داشت در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس گفت: فیلم سینمایی «پی 22» فیلم خوبی بود مخصوصاً به لحاظ معنا که شخصاً با این نوع آثار ارتباط برقرار می‌کنم. جای این فیلم‌ها در سینما خالی است و متاسفانه بعد از این همه سال است که چنین اتفاقاتی را به تصویر می کشیم. برای رقم خوردم این رخدادها انسان های بزرگی جان شان را تقدیم کرده اند.

وی در ادامه افزود: به هر حال وقتی بعد از این همه سال موضوعات به این مهمی که تازه به تصویر کشیده می‌شوند نشان می‌دهد که کم کاری‌هایی در این عرصه صورت گرفته است. امیدواریم از این به بعد اتفاقات بهتری در این حوزه بیفتد به خصوص برای نسل جدید که نیاز دارد با نسل پیشین ارتباط برقرار کند.

عرفانی در پایان گفت: مهمترین نکته دید درستی است که نسبت به گذشته نزدیکی که مربوط به این سرزمین است با دیدن این نوع آثار جوان‌ها پیدا می‌کنند. اگر دید درستی نسبت به پدران خود داشته باشند بهتر می‌توانند نگاه درستی به داشته باشند. با ساخت این اثار است که متوجه می شویم چه خونهایی برای حفاظت از این آب و خاک داده شده است.

به گزارش فارس، فیلم سینمایی «پی22» با نام قبلی «مرواریدهای خلیج فارس» قرار است آذرماه اکران عمومی شود.

این فیلم، حماسه ناوچه جوشن نیروی دریایی ارتش در دوران دفاع مقدس را به تصویر کشیده است. ناوچه جوشن در دوران دفاع مقدس ماموریت های موفقیت آمیز زیادی را در دفاع از آب های سرزمینی و همچنین تأمین امنیت کشتی‌های نفتی و تجاری جمهوری اسلامی ایران را پشت سر می‌گذارد و در 29 فروردین 1367، در نبردی نابرابر، در دفاع از یکی از سکوهای مهم نفتی به محاصره نیروی دریایی آمریکا و تعدادی از هواپیماهای دشمن در می آید همه کارکنان آن جز یک نفر به درجه رفیع شهادت نائل می آیند. این فیلم روایت آن حماسه از زبان هادی ساعی(بازیگر نقش اول مرد) در نقش هادی، برای نوید(پسر فرمانده شهید ناوچه روشن) است.

فهرست برخی از عوامل این فیلم عبارتند از: حسین قاسمی جامی(نویسنده و کارگردان)، منوچهر فضلی(مجری طرح)، علیرضا شمس شریفی(دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز)،مرتضی غفوری(مدیر فیلمبرداری)، ایمان امیدواری ( طراح گریم)، سعید بجنوردی ( صدابردار)، محمد جواد شریفی راد (طراحی و اجرای جلوه‌های ویژه میدانی)،محسن غلامی( طراحی و اجرای صحنه)، سیداحمدرضا شجاعی(عکاس) و داوود حیدری(تهیه‌کننده).

ساير تصاوير

رونمایی از فیلم جدید هادی ساعی - هایپرکلابز
منبع :http://www.mashreghnews.ir/fa/news/503156/رونمایی-...
24 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 16 دیدگاه
رضا  طاهري رضا طاهري ai baba neina ham ba ein filmhashon
7 سال پیش
سعید بهرامی سعید بهرامی هادي ساعي هم ديگه بازيگر ش
7 سال پیش
علی دا علی دا قشنگ ميشه
7 سال پیش
زیبا  زیبایی زیبا زیبایی اه اه اه
7 سال پیش
عباس کرمانی عباس کرمانی کجاش فيلم قشنگ بازي ميکنه
7 سال پیش
1 2 3 4 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب