8 فيلم ميلياردي سینما در سال 91- هایپرکلابز

س ل گ گژپژ 10 سال پیش
8 فيلم ميلياردي سینما در سال 91- هایپرکلابز هایپرکلابز :

گرچه در ابتدای امسال میانگین قیمت بلیت سینما در کشور حدود 20 درصد افزایش یافت، اما این افزایش قیمت هم نتوانست باعث افزایش تعداد فیلم‌های میلیاردی شود، همان‌طور که بررسی‌ها نشان می‌دهد سال قبل 9 فیلم به جمع میلیاردی‌های سال پیوستند اما امسال هشت فیلم در کل کشور میلیاردی شدند!
به گزارش بولتن نیوز به نقل از ایسنا، بررسی‌ وضعیت فروش سینمای ایران در سال 91 نشان می‌دهد که تنها پنج فیلم در سینماهای تهران و در کل هشت فیلم در مجموع سینماهای کل کشور توانسته‌اند فروشی بیش از یک میلیارد تومان را تجربه کنند.
فیلم‌هایی که در سال 91 فروش میلیاردی داشته‌اند، به ترتیب عبارتند از:

1- «کلا‌ه‌قرمزی و بچه ننه»: (پنج میلیارد و 500 میلیون تومان)
«کلاه قرمزی» یکی از فیلم‌های سینمایی بود که در اکران عید فطر روی پرده رفت و بیشترین میزان فروش را در سال جاری به خود اختصاص داد.
این فیلم در تهران سه میلیارد و 300 میلیون تومان و در شهرستان‌ها دو میلیارد و 200 میلیون تومان فروش داشت که در مجموع می‌توان گفت فروش کل کشورش به 5 میلیارد و 500 میلیون تومان می‌رسد.

2- «قلاده‌های طلا»: (سه میلیارد و 800 میلیون تومان)
آخرین فیلم ابوالقاسم طالبی یکی از پرسروصداترین آثار سینمایی چند سال اخیر است که درباره حوادث پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال 88 ساخته شده بود. این فیلم در سی‌امین جشنواره فجر با بیشترین استقبال در میان فیلم‌های حاضر در جشنواره روبه‌رو شد و در اکران نوروزی سال 91 توانست به مجموع فروش سه میلیارد و 800 میلیون تومانی در کل کشور برسد.
3- «خوابم می‌آد»: (دو میلیارد و 900 میلیون تومان)
نخستین فیلم سینمایی رضا عطاران از جمله فیلم‌هایی بود که در یک سال گذشته، حوزه هنری با اکران آن در سینماهایش مخالفت کرد.

4- «من مادر هستم»: (یک میلیارد و 950 میلیون تومان)
این فیلم یکی از جنجالی‌ترین فیلم‌های سال 91 بود که حتی برای اکران نشدن یا برداشتنش از روی پرده، انصار حزب‌الله روبه‌روی وزارت ارشاد تجمع کردند.

5- «گشت ارشاد»: (یک میلیارد و 530 میلیون تومان)
باید «گشت ارشاد» را که یکی از دو فیلم شروع کننده حواشی سینمای ایران در سال 91 دانست. آخرین فیلم سعید سهیلی اگرچه داستان ملتهبی نداشت، اما با واکنش‌ها و اعتراضات زیادی روبه‌رو شد و نهایتا پس از گذشت چهار هفته از روی پرده پایین آمد!

6- «تو ومن»: (یک میلیارد و 400 میلیون تومان)
«تو و من» از معدود فیلم‌هایی است که در طول سال‌ گذشته توانسته در شهرستان‌ها هم مانند تهران فروش خوبی داشته باشد. این فیلم در سینماهای تهران 650 میلیون و در سینماهای شهرستان 750 میلیون تومان فروش داشت، بنابراین می‌توان نتیجه گرفته «تو و من» با بازی محمدرضا گلزار در طول سال قبل به فروش یک میلیارد و 400 تومانی رسیده است.

7- «نارنجی‌پوش»: (یک میلیارد و 70 میلیون تومان)
این فیلم از آخرین آثار داریوش مهرجویی است که در جشنواره سی‌ام فجر حاضر بود و نتوانست آن‌طور که باید، نظر منتقدان را به خود جلب کند. «نارنجی‌پوش» در تهران 810 ميليون و در شهرستان‌ها 260 میلیون تومان فروش داشت که جمع این ارقام به یک میلیارد و 70 میلیون تومان می‌رسید

8- «ضدگلوله»: (یک میلیارد تومان)
آخرین فیلم میلیاردی سال جاری است که توانست به جمع میلیاردی‌های سال بپیوندد. «ضد گلوله» که با بازی مهدی هاشمی روایتی طنز داشت به ترتیب در تهران و شهرستان‌ها 600 و 400 میلیون تومان بلیت فروخت و مجموعه فروشش به یک میلیارد تومان رسید.

منبع :http://www.bultannews.com/fa/news/128328/8-%D9%81%...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب