تئاتر جدید مهرجویی با بازی امین حیایی و امیرعلی دانایی- هایپرکلابز

آرزو امامی 8 سال پیش
تئاتر جدید مهرجویی با بازی امین حیایی و امیرعلی دانایی- هایپرکلابز هایپرکلابز :

داریوش مهرجویی نمایش «غرب واقعی» را با بازی جمیله فردین، امین حیایی، امیرعلی دانایی و... اجرا می‌کند.

نمایش "غرب واقعی" به کارگردانی داریوش مهرجویی

برنامه «شب‌های داریوش مهرجویی» 5 و 6 تیر ماه در سالن «سیروس صابر» در اداره کل فرهنگ و ارشاد استان البرز برگزار شد که طی آن دو فیلم «گاو» و «هامون» نمایش داده شد و عوامل نمایش جدید مهرجویی نیز معرفی شدند.

در این برنامه که با حضور هنرمندانی همچون محمود دولت‌آبادی، تورج منصوری، حامد بهداد، فریال جواهریان، امیرعلی دانایی، رضا درمیشیان، امیر سیدی، هنگامه حمیدزاده، مهری شاه‌حسینی و ... برگزار شد، هر یک از مهمانان درباره همکاری‌های خود با مهرجویی و جایگاه این هنرمند در سینمای ایران سخن گفتند.

همچنین حامد بهداد که در دو فیلم «چه خوبه که برگشتی» و «نارنجی پوش» با مهرجویی همکاری داشته است، همزمان با نمایش فیلم «هامون» نکاتی را درباره خسرو شکیبایی بازیگر فقید این فیلم مطرح و از همکاری با مهرجویی ابراز خرسندی کرد.

در این برنامه که به کوشش و با اجرای هادی خوانساری برگزار شد، عوامل نمایش «غرب واقعی» دومین تئاتر مهرجویی معرفی شدند.

بر این اساس جمیله فردین، امین حیایی، امیرعلی دانایی، محمدرضا خلج و جمال مرتضوی در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند.

امین حیایی پیش از این در «مهمان مامان» با مهرجویی همکاری داشته است. وحیده محمدی‌فر به عنوان مدیر تهیه، طراح لباس و مدیر صحنه در اجرای این نمایش همکاری خواهد داشت.دستیاران مهرجویی در این تئاتر، سهیل برخورداری و محمدپارسا حسینی هستند. فرشاد جوان مدیر فنی این اثر نمایشی و هادی خوانساری مدیر روابط عمومی و تولید آن هستند

این اثر نمایشی در حال حاضر مراحل تمرین و آماده‌سازی خود را پشت سر می‌گذارد و قرار است تابستان امسال در یکی از سالن‌های تهران به صحنه برود.

داریوش مهرجویی که علاوه بر فعالیت در حوزه سینما کتاب‌های متفاوتی را ترجمه کرده است، پیش از این دو نمایشنامه «غرب واقعی» و «کودک مدفون» از مشهورترین آثار سام شپارد ( Sam Shepard ) را ترجمه کرده و حالا در نظر دارد نمایشنامه «غرب واقعی» را اجرا کند.

مهرجویی قبل‌تر هم نمایش «درس» یکی از آثار مشهور اوژن یونسکو ( Eugène Ionesco ) را در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه برده بود و نمایش «غرب واقعی» دومین تئاتر او به شمار می‌آید.این هنرمند چند سالی است که در کرج زندگی می‌کند.

منبع :http://seemorgh.com/culture/theater/240106-%D8%AA%...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب