تصنیف «دیدم رویش» - هایپرکلابز

تصنیف «دیدم رویش» - هایپرکلابز هایپرکلابز :

فرارو- تعطیلات عید سال 90 صدیق تعریف به همراه گروه نوروز در یک تور موسیقی اروپایی به چند شهر از کشورهای فرانسه و ایتالیا سفر کردند. اجرای این گروه در قالب کنسرتی به نام «باغ، بهار و آیینه» در شهر های پاریس، لیل، رم، ونیز، میلان و پاسکارا اجرا شد.
در گروه موسیقی نوروز صادق تعریف (دف و تنبک)، نوید دهقان (کمانچه)، حامد فکوری (تار) و امین گلستانی (بربت) حضور داشتند و صدیق تعریف (آواز) سرپرستی گروه را به عهده داشت.
از قطعات شنیدنی اجرا شده توسط این گروه می توان به قطعه رنگ ترکیبی دشتی از آثار رضا محجوبی و استاد ابوالحسن صبا اشاره کرد که بر آن کلامی از اشعار دکتر وحید موحد و رهی معیری قرار گرفته بود.
ضبط این برنامه توسط خانه ی فرهنگ ایران - ونیز انجام گرفته است. این انجمن مستقل و از طرف ایرانیان فرهنگ دوست تشکیل شده اند و با حمایت فرهنگ دوستان ایتالیا در چارچوب برنامه های هفته ی ضد راسیسم (نژاد پرستی)، سازمان یافته است.
صدیق تعریف از شاگردان مرحوم کریمی و رضوی سروستانی است و اولین اثر خود را به همت محمدرضا لطفی و گروه عارف و شیدا به بازسازی شیوه آوازی خوانی در مکتب اصفهان به ویژه سید حسین طاهر زاده اختصاص داده است.
همکاری او با مرحوم جلال ذوالفنون در آلبوم شیدایی او را بر سر زبانها انداخت. همکاری او با فرهاد فخرالدینی موجب شد تا او در سریالهای سربداران، بوعلی سینا و امام علی به عنوان خواننده حضور داشته باشد.

منبع :http://fararu.com/fa/news/200147/%D9%81%DB%8C%D9%8...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب