آلبوم «رد انگشتان من» رونمایی شد- هایپرکلابز

س ل گ گژپژ 10 سال پیش
آلبوم «رد انگشتان من» رونمایی شد- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مراسم رونمایی از آلبوم «رد انگشتان من» از آثار «علی جعفری پویان» با حضور حسن ریاحی، فریدون شهبازیان، ناصر چشم آذر، کارن همایونفر، داریوش غریب‌پور، کیهان هنرمند، حمید دیبازر، ناصر فرهودی و... در تالار استاد جلیل شهناز خانهٔ هنرمندان ایران برگزار شد.
به گزارش ایلنا به نقل از خانه هنرمندان، در ابتدای این مراسم؛ علیرضا میرآقا؛ موسیقی بی‌کلام را از نیازهای جامعه موسیقی کشور عنوان کرد و افزود: همانطور که به موسیقی باکلام توجه نشان داده می‌شود باید به موسقی بی‌کلام نیز بها داد زیرا این شاخه از موسیقی می‌تواند نقش بسزایی در پیشرفت موسیقی کشور و ارتقاء جایگاه آن به خصوص در عرصه بین المللی داشته باشد.
این نوازنده با اشاره به فقدان هنرمندان درگذشته موسیقی همچون داریوش صفوت خاطرنشان کرد: آلام این هنرمندان درگذشته، تنها با گردهمایی و حمایت شما پیشکسوتان، استادان و هنرمندان قابل تحمل است.
فردین خلعتبری نیز با تقدیر از علی جعفری پویان به دلیل خلق آثاری ارزشمند در آلبوم موسیقی «رد انگشتان من» تولید این اثر را نتیجه ایجاد فضایی حرفه‌ای و دوستانه عنوان کرد و گفت: تعامل و دوستی بین آهنگسازان می‌تواند تولید آثار غنی و ارزشمندی را به همراه داشته باشد.
این موسیقیدان افزود: در تولید این اثر به واقع می‌توان رد انگشتان تمام بزرگان موسیقی را درک کرد و با شنیدن آن می‌توان روح موسیقی را شناخت و احساس کرد.
آهنگساز مجموعه‌های تلویزیونی «شب دهم» و «زمانه» در پایان سخنان‌اش ضمن قدردانی از تمامی دست اندکاران تولید این آلبوم موسیقی گفت: ما موسیقی دانان همواره از سوی دو فرشته مورد حمایت و قدردانی قرار گرفته‌ایم، دوفرشته به نام‌های پدر و مادر؛ به راستی در آن زمان که به هنر موسیقی کوچک‌ترین بهایی داده نمی‌شد و ما برای سالم رساندن ساز‌هایمان از خانه تا مدرسه مجبور بودیم آن‌ها را با پیچاندن در کیسه زباله، گونی و یا پتو مخفی کنیم، آن‌ها به ما اعتماد کردند و امیدوارم تولید این آلبوم بتواند بخش کوچکی از زحمات آنان را جبران کند.
اجرای موسیقی زنده با نوازندگی پیانوی «کارن همایونفر»، و ویولون «علی جعفری پویان «، پخش کلیپ‌هایی از روند تولید و اجرای قطعاتی از آلبوم موسیقی «رد انگشتان من» و اهدائ یادبودهایی به عوامل تولید این آلبوم موسیقی نیز از دیگر برنامه‌های این مراسم بود که از ساعت ۱۷: ۰۰ عصر پنجشنبه ۲۹ فروردین در تالار استاد جلیل شهناز خانهٔ هنرمندان ایران برگزار شد.
آلبوم موسیقی «رد انگشتان من» برگزیده‌ای از قطعات کوتاه برای ویلون است که بیشتر این قطعات برای فیلم‌های سینمایی و مجموعه‌های تلویزیونی همچون «کلاه پهلوی»، «زمانه»، نردبام آسمان»، «گوشواره»، «ابرهای بهاری»، «زندگی خصوصی»، «می‌نای شهر خاموش»، «محاکمه در خیابان»، «آب پریا» و... ساخته شده است که «علی جعفری پویان» تک نواز ویولون این آثار را بر عهده داشته است.
این قطعات از سوی بیست و هفت آهنگساز معاصر ایرانی ساخته شده است که از این میان می‌توان به «فریدون شهبازیان»، «مجید انتظامی»، «ناصر چشم آذر»، «محمدرضا درویشی»، «کارن همایونفر»، «فردین خلعتبری»، «حمیدرضا دیبازر»، «کیوان هنرمند» و.... اشاره کرد.

منبع :http://ilna.ir/news/news.cfm?id=64169

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب