«آوای چکاد» روایتی تازه از موسیقی کوبه‌ای ایران- هایپرکلابز

س ل گ گژپژ 10 سال پیش
«آوای چکاد» روایتی تازه از موسیقی کوبه‌ای ایران- هایپرکلابز هایپرکلابز :

آلبوم موسیقی «آوای چکاد» با تمبک نوازی بهمن رجبی و ارائه روایتی تازه از موسیقی کوبه‌ای ایران به زودی منتشر می‌شود.
به گزارش خبرنگار بخش موسیقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هوشنگ فراهانی نوانده و آهنگساز با بیان اینکه آلبوم موسیقی «آوای چکاد» روایتی تازه از موسیقی کوبه‌ای ایران است که با تکنیک نوازنده برجسته هنر تنبک نوازی ایران بهمن رجبی اجرا شده از انتشار این آلبوم در اردیبهشت ماه خبر داد.
وی خاطر نشان کرد: این آلبوم اولین اثر از مؤسسه فرهنگی هنری آوای چکاد است که به بهانه‌ پاسداشت و احترام به نیم قرن تلاش بی‌وقفه معلم راستین هنر تنبک نوازی ایران، بهمن رجبی منتشر خواهد شد.
هوشنگ فراهانی درباره بهمن رجبی اظهار داشت: این هنرمند به راستی با ایمان و اعتقادی راسخ در عرصه فرهنگ موسیقایی ایران، چه در گفتار و نوشتار در تکاپوی اندیشیدن بر چرایی عوامل اجتماعی و همچنین تأثیرآن بر هنر موسیقی و چه در آموزش و تحقیق، راهی بس طولانی و پر فراز و نشیب را درنوردیده است.
وی ادامه داد: ظرافت‌های نوازندگی، ابداع ریتم‌های متنوع، تنوع در شیوه اجرا و تکنیک‌های اجرایی، بسط و گسترش موتیف‌های گوناگون در واریاسیون‌های متعدد، برخی از ویژگی‌های سبک بهمن رجبی است.
این اثر در بخش‌های متنوعی مانند تک نوازی و دونوازی تنبک اجرا شده که هم‌نوازی درخشان بهمن رجبی در اجرای قطعاتی برگزیده از کلنل علینقی وزیری، پرویز مشکاتیان و رضا شفیعیان از دیگر ویژگی‌های این اثر است.
در این آلبوم علیرضا جواهری به عنوان نوازنده سنتور، هوشنگ فراهانی به عنوان نوازنده تار و تارباس و احمد مستنبط به عنوان همنواز تنبک، بهمن رجبی را همراهی می‌کنند.
به گزارش ایسنا، ‌این اثر دهم اردیبهشت سال جاری در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

منبع :http://isna.ir/fa/news/92012810776/-%D8%A2%D9%88%D...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب