جشنواره آش و جاذبه های گردشگری شهرستان نیر- هایپرکلابز

مهدی شریعتی 7 سال پیش
جشنواره آش و جاذبه های گردشگری شهرستان نیر- هایپرکلابز هایپرکلابز :

_ نیر مرکز شهرستان نیر و یکی از شهرهای استان اردبیل ایران است. این شهر در ۳۱ کیلومتری شهر اردبیل و ۲۰ کیلومتری شهر سرعین واقع شده‌است که وجود بزرگراه برای ارتباط نیر با اردبیل باعث اهمیت این شهر شده‌است.
_جشنواره آش :
همه ساله در مرداد ماه جشنواره آش‌های محلی درمنطقه بولاغلار برگزار می‌شود که سبب حضور جمعیت کثیری از مسافران و شرکت کنندگان در مسابقه می‌شود. در این جشنواره فرهنگی و هنری انواع آش‌های ایرانی و محلی استان اردبیل از قبیل آیران آشی(آش دوغ)، گیلدیک آشی (آش نسترن وحشی)، اریشته آشی (آش رشته)، آش کشک، آش گوجه، اوماج آشی، سوتلی آش (آش شیر)، آش دیشتیک، آش میوه، یاوان آش، آش حلیم، آش کلم، سوپ، خشیل (کاچی)، یارما آشی، آش آبغوره، آش ماست چکیده، آش جو، آش شله قلمکار، آش کشک، شله زرد و ایمام آشی(آش امام) تهیه و عرضه می‌شود.
_ همچنین شهر نیر دارای چشمه‌های آب متعدد می‌باشد که معروفترین آن چشمه بولاغلار می‌باشد. این چشمه دارای آبی گواراست که در بخشی از آن پرورش ماهی هم انجام می‌شود. از جمله جاذبه‌های دیگر شهر نیر وجود آبگرم‌های متعدد با خاصیت درمانی می‌باشد که معروفترین آنها سقزچی، گل، قینرچه و بورجلو می‌باشند که درجه حرارت بعضی از آنها تا ۵۶ درجه سانتیگراد نیز ثبت شده‌است و جهت درمان امراض پوستی مفید تشخیص داده شده‌است. وجود منطقه زیبای بولاغلار در این شهر، آب و هوای خنک و طبیعت سبز و دلچسب فصول بهار و تابستان حاکی از پتانسیل مطلوب شهرستان برای گردشگری و توریسم است.

مناطق زیر از جمله مکانهای باستانی نیر می‌باشند:

کاروانسرای شاه عباس در سائین
سنگ نوشته‌های اورارتویی
آتشکده‌های باستانی
تپه‌ها و قبور باستانی
غارهای باستان قیرمزی کورپی (پل قرمز)
استخر عباسلو

منبع :http://club.golestan.com
4 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 9 دیدگاه
مصطفی ایل مصطفی ایل لایک
7 سال پیش
مصطفی ایل مصطفی ایل لایک
7 سال پیش
مصطفی ایل مصطفی ایل لایک
7 سال پیش
مهدی شریعتی مهدی شریعتی خواهش میکنم. جاده چالوس_ کندوان ، الان آش های خوبی داره
7 سال پیش
مهدی شریعتی مهدی شریعتی خواهش میکنم. جاده چالوس
7 سال پیش
1 2 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب