ده اشتباهی که در سفر های خارجی نباید انجام دهید - هایپرکلابز

م ه 9 سال پیش
ده اشتباهی که در سفر های خارجی نباید انجام دهید - هایپرکلابز هایپرکلابز :

تابستان بهترین زمان مسافرت است ، خوب اگر اهل سفرید بارو بندیلتان را جمع کنید و راه بیفتید اما همواره نکات زیر را به خاطر داشته باشید تا موجب آزار دیگران و خودتان نشوید ، شاید به نظر ساده باشند اما گاهی خود ما این نکات را فراموش می کنیم .
شیوه مسافرت خود را تغییر دهید!

همیشه در تمام تور های مسافرتی، در تمام اتوبوس ها و پروازهای خارج از کشور، یک توریست حضور دارد که همیشه تن صدایش پنج برابر سایرین است، میان سخنان راهنمای تور می پرد، در کلیساهای کوچک و موزه ها از نور فلش دوربین استفاده می کند یا در هواپیما از مسائل شخصی اش صحبت می کند! این توریست همان فردی است که سخنان نپخته و جاهلانه اش موجب شرمندگی و خجالت زدگی ما می شود. اگر تا به حال چنین فردی را در سفرهای خود ندیده اید، شاید آن شخص خود شما باشید!
مسافرت خود یا هر کس دیگری را که هم سفرتان است، خراب نکنید؛ از انجام تمام اشتباهات زیرکه در سفرها بسیار رایج است پرهیز کنید. با این کار نه تنها از سفر خود بیشتر لذت می برید، بلکه ممکن است اطلاعات جدیدی درمورد فرهنگی که مشغول بازدیدش هستید، به دست بیاورید. در ادامه به اشتباهاتی اشاره می کنیم که بسیار رایج است:

1 قصد مسافرت به کشوری را دارید اما هیچ گونه تحقیقی درموردش انجام نمی دهید
بسیاری از ما هنگامی که می خواهیم به مکانی سفر کنیم هیچ گونه تحقیقی درموردش انجام نمی دهیم. از انجام اشتباهات پر هزینه بپرهیزید(مثلا وقتی برای گردش به کشوری می روید کلی پول تاکسی می دهید درحالیکه نمی دانید حمل ونقل با مترو ممکن است کاملا بدون هزینه باشد ) یا اشتباهاتی از قبیل اینکه نمی دانید زمان صرف نهار چه زمانی است. پیش از سفر به کشور های دیگر تحقیقات بسیاری در مورد شرایط و ویژگی هایش انجام دهید.

2 فقط در گروه های بزرگ مسافرت کردن
منظور ما این نیست که با اعضای خانواده خود به مسافرت نروید اما آیا لازم است هر بازدیدی را با تمام اعضای تور انجام دهید؟ این کار ممکن است برایتان بسیار گران تمام شود چرا که دزد ها و جیب بر ها معمولا گروه های بزرگ خارجی ها را هدف حمله خود قرار می دهند. اگر برایتان امکان دارد گروه را به دو دسته تقسیم کنید تا با تعداد کمتری به گردش بروید.

3 تنها به کتاب راهنما توجه داشتن
حتما توریست هایی را دیده اید که تماما سرشان درون کتاب راهنما است و حتی فراموش می کنند که نگاهی به برج ایفل که در کنارشان است بیاندازند! استفاده از کتاب راهنما به عنوان یک راهنما و نقشه کلی بسیار خوب است و اطلاعات خوبی در مورد کشور، علائم و رستوران ها میدهد. اما از آن تنها باید به عنوان یک راهنما استفاده کرد نه یک کتاب مقدس! مدام سرتان را به درون کتاب نیاندازید و از دیدن زیبایی های اطرافتان لذت ببرید!

4 بی توجهی نسبت به یاد گرفتن معادل های پول رسمی کشور مقصد
توجه به این موضوع و یادگیری آن بسیار ساده است اما بسیاری از توریست ها توجه به این مورد را فراموش می کنند. قبل از سفر، نرخ برابری ارز و پول رایج آن کشور را یاد بگیرید. این کار باعث می شود تا جلوی وقوع اشتباهات پر هزینه را بگیرید. (مثلا برای یک کالا یا خدمات هزینه زیادی را پرداخت کنید چون از نرخ واقعی آن با توجه به پول رایج آن کشور بی اطلاع هستید)

5بدون کسب اجازه عکس گرفتن
آیا دوست دارید درحالیکه مشغول کار کردن هستید فردی غریبه از شما عکس بگیرد؟! احتمالا پاسختان منفی است. پس تصور نکنید فروشندگان، دست فروشان خیابانی، گاری های دوره گرد و نمایش دهندگان خیابانی مایلند که بدون اجازه شان، از آن ها به هنگام انجام فعالیت شغلی شان عکس بگیرید. همیشه پیش از آنکه عکس بگیرید، اجازه بگیرید خصوصا اگر می خواهید از مردم عکس بگیرید.

6محل امن اقامت خود را ترک نکردن
تمام زمان استراحت خود را درون دیوارهای هتل نگذرانید. وقتی به کشری سفر می کنید چند روزی را در شهرها و دهکده های اطراف محل استراحتگاه یا هتل خود سپری کنید. اگر نسبت به چنین مناطقی بی اطلاع هستید از هتل دارتان بخواهید دهکده یا شهری را به شما معرفی کند، به این ترتیب می توانید طعم غذاهای محلی را بچشید و با فرهنگ و رسوم جدیدی آشنا شوید.

7فقط انگلیسی صحبت کردن
منظور ما این نیست که زبان کشور مقصد را به طور کامل و روان یاد بگیرید، اما یاد گرفتن کلماتی پایه ای می تواند کمک شایانی به شما کند. عبارات مهم را یاد بگیرید، مثلا احوال پرسی کردن، درخواست راهنمایی کردن و چند نوع سوال مشخص کردن، مثل: بیمارستان کجاست؟، دستشویی کجاست؟، قیمت فلان چیز چقدر است؟. با این کار به راحتی می توانید با افراد محلی که به زبان انگلیسی آشنایی ندارند ارتباط برقرار کنید و سر نرخ راحت تر چانه بزنید!

8صحبت کردن و پریدن وسط حرف راهنما
اگر توری خصوصی برای خود کرایه نکرده اید، شما، اعضای خانوادتان و دوستانتان تنها افراد تور به حساب نمی آیید پس طوری رفتار نکنید که انگار تنها شما در این تور حضور دارید. بنابراین از پریدن مداوم در وسط صحبت های راهنمای تور و قطع کردن صحبتش بپرهیزید، هنگامی که راهنما در حال آموزش دادن یا پرسیدن سوالی است از صحبت کردن درمورد مسائل شخصی خود اجتناب کنید. حتی اگر شما تمام آموزش هایش را بلد هستید صحبت نکنید و اجازه دهید راهنما کار خود را انجام بدهد و سایرین از شنیدن این اطلاعات لذت ببرند.

9 با افراد محلی با بی احترامی رفتار کردن
یکی از دلایلی که موجب می شود تا از ما به عنوان توریست به خوبی یاد نشود همین مورد است. به جای اینکه زبان آن کشور یا کلمات کلیدی آن را یاد بگیریم با افراد محلی خوب رفتار نمی کنیم و بی احترامی می کنیم چون متوجه زبان ما نمی شوند! لازم است به هنگام سفر به کشورهای دیگر به آن ها و زبانشان احترام بگذاریم و سعی کنیم منظورشان را متوجه شویم. عمل به نکته شماره چهار، به شما کمک می کند تا راحت تر با مردم کشورهای دیگر رابطه برقرار کنید و دیگر اختلافات زبانی موجب عصبانیت شما نخواهد شد.

10بی احترامی به مذهب و رسوم یک کشور
زیبایی این جهان به این است که هیچ دو مکانی در آن به طور کامل مشابه نیستند و از هم متفاوتند، و همین تفاوت ها است که جهان را رنگارنگ و زیبا می کند. دیدن غذا، مردم، آیین ها، فرهنگ و رسوم متفاوت از هم، موجب فروتنی فرد و کسب تجربیات گوناگون می شود. آگاهی و درک فرهنگ و آیین های یک کشور پیش از سفر به آن امری ضروری است. بسیاری از کشور ها قوانین محدود کننده ای در خصوص عکس گرفتن، زمان نماز خواندن، ابراز علاقه در اماکن عمومی، لباس و حتی زمان صرف غذا دارند، پس پیش از سفر به کشوری، درمورد تمام این موارد اطلاعات کسب کنید تا از روی نا آگاهی خود، به فرهنگ و اعتقادات آن کشور بی احترامی نکنید.

منبع :http://www.ibanoo.ir/ffd
9 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 5 دیدگاه
محمد ؟؟؟؟؟؟ محمد ؟؟؟؟؟؟ جالب بود.ممنون
9 سال پیش
م ه م ه بله خانم معصومیhappy
9 سال پیش
مژگان مرتاض معصوم مژگان مرتاض معصوم ممنون استاد خوب مطلبی گذاشتی میدونی که بدردم میخوره مگه نه؟winking
9 سال پیش
*** * *** * استاد ممنونمhappy
9 سال پیش
...... ...... ...... ...... عالى
9 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب