قله برف انبار، سفر به بلندی های قم- هایپرکلابز

MOZHGAN ZAREH 8 سال پیش
قله برف انبار، سفر به بلندی های قم- هایپرکلابز هایپرکلابز :

اگر اهل کوهنوردی باشید، به احتمال زیاد بیشتر گشت و گذارهای کوهستانی تان را بر شمال کشور و غرب کشور متمرکز کرده اید. اما این بار می خواهیم یک قله کمتر شناخته شده را به شما معرفی کنیم. قله برف انبار در دل کویر کاشان.

قله برف انبار، قله ای ناشناخته با ارتفاع حدود 3235 متر است که در منطقه ای بین قم و کاشان فرار گرفته است و برخلاف چیزی که تصور می شود، با وجود نواحی خشک اطرافش، بسیار خوش آب و هوا، زیبا و پرآب است. این قله در شمال غربی نراق قراردارد و یکی از بلندترین ارتفاعات منطقه به حساب می آید. به دلیل گرمای منطقه، بهترین زمان سفر به برف انبار پاییز و بهار است. یعنی درست همین روزها که هوای قم و کاشان ملس و طبیعتشان رنگارنگ است.

چطور برویم؟
برای دسترسی به قله برف انبار باید ابتدا وارد جاده قدیم قم – کاشان شوید و بعد، در 16 کیلومتری قم جاده ای فرعی را که در سمت غرب این جاده قرار دارد به سمت شهر کهک ادامه دهید.

بعد از گذشتن از روستاهای خور آباد، صرم و ورجان و طی حدود 20 کیلومتر به کهک رسیده و از آنجا هم بعد از گذشتن از چنارک، میم وخاوه و طی حدود 21 کیلومتر به فردو می رسید. از اینجا به بعد باید نشانی امام زاده بوره را بگیرید که حدود 4 کیلومتر بعد از فردو قرار دارد. در ادامه این امام زاده جاده خاکی ای وجود دارد که با طی آن بعد از یک ساعت به چشمه زیبایی می رسید. از این چشمه قله زیبای برف انبار دیده می شود.
به دلیل گرمای منطقه، بهترین زمان سفر به برف انبار پاییز و بهار است. یعنی درست همین روزها که هوای قم و کاشان ملس و طبیعتشان رنگارنگ است

ارتفاعات دیگر قم
قله 3154 متری پلنگ آبی(پلنگابی) هم دومین قله بلند استان قم است که اگر بخواهید به آن صعود کنید باید از روستای کرمجگان از توابع بخش کهک راهی آن شوید.
اگر دنبال قله های بیشتری در استان قم هستید، مقصد بعدی تان می تواند قله 3100 متری الوند وشنوه در کنار روستای زیبای وشنوه و در حوزه کوهستانی استان قم باشد که معمولا از این روستا قابل دسترسی است.

ساير تصاوير

قله برف انبار، سفر به بلندی های قم- هایپرکلابز
منبع :http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=285963

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب