موزه لوکسر گردشگری قاهره- هایپرکلابز

M* Razaghi 10 سال پیش
موزه لوکسر گردشگری قاهره- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مصر - قاهره

یکی از بهترین نمایشگاههای اشیای عتیقه ی کشور مصر در موزه ی لوکسر قرار دارد که در سال 1975 افتتاح شد . مجموعه به شماری از اشیا منحصر شده که به زیبایی به نمایش گذاشته شدند و در درون یک عمارت مدرن نگه داری میشوند . بهای ورودیه ان بالا میباشد ولی ارزش دیدن را دارند .

ساعات بازدید محدود می باشد بنابراین به محض ورود به موزه لوکسر آن را دریابید . به محض ورود به موزه یک فروشگاه خرید اجناس هدیه در سمت راست وجود دارد . دو مورد از نخستین اشیایی که داخل فضای اصلی موزه ̨ بی درنگ نگاه هرشخصی را به خود جلب میکنند ̨ یک سر گرانیتی عظیم قرمز رنگ از امنهوتپ سوم و سر الهه ی گاو از مقبره ی توتان هامون میباشند .

در طبقه همکف ساختمان شاهکارهایی شامل یک جفت تندیس ساخته شده از کلسیت از الهه ی تمساح سوبک و هجدهمین خاندان فرعون ̨ آمنهوتپ سوم در سمت راست پایین میباشد .

در طبقه بالای ساختمان اشیای عتیقه حیرت آوری شامل تعدادی از اشیای از مقبره ی توتانک هامون از جمله قایقها ̨ سندلها و پیکانها میباشد .یکی از اشیای حیرت آور این طبقه یک دیوار دوباره گرداوری شده از 283 بلوک رنگ امیزی شده از جنس ماسه سنگ که از یک دیوار در معبدی فروریخته در کارناک برای آمن هوتپ چهارم ساخته شد (پادشاه مرتد آخناتن از سلسله هجدهم ) می باشد .

تعداد بیشماری از اشیای عتیقه ی جالب توجه شامل یک جفت از تابوتهای بسیار زیبا وجود دارد . موزه همچنین اشیایی از دوره های بعد از پایان دوره سلطنت فرعونیان بر مصر نگهداری میکند . در بازگشت به طبقه همکف ساختمان گالریی در سمت چپ به طرف بیرون جایی مجموعه ای شگفت انگیز از مجسمه های سنگی وجود دارد که در سال 1989 در زیر یکی از محوطه های محصور داخل معبد لوکسور پیدا شد .

منبع :http://www.tebyan-zn.ir/turism.html

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب