سورن پولسن سازنده ورد مپ،زیباترین جاذبه دانمارک - هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
سورن پولسن سازنده ورد مپ،زیباترین جاذبه  دانمارک  - هایپرکلابز هایپرکلابز :

ورد مپ ، نقشه ای با مساحت 4 هزار متر مربع است که با خاک ، سنگ و چمن درست شده است . این نقشه که به نقشه ی دنیا شهرت دارد در کنار دریاچه Klejtrup دانمارک قرار دارد و می توانید روی آن قدم بزنید . این نقشه توسط فردی به نام سورن پولسن که 25 سال از عمر خود را صرف این کار کرد ، ساخته شد .
سورن پولسن سازنده ورد مپ در دانمارک به دنیا آمد و چندین سال در آمریکا زندگی کرد . بعد از آن دوباره به شهر زادگاهش در کنار دریاچه Klejtrup بازگشت . سورن پولسن در سال 1943 در حین زه کشی مراتع سنگی به شکل جاتلند ( منطقه ای در دانمارک ) پیدا کرد و ایده ساخت این دنیای کوچک در ذهن او شکل گرفت . او بعد از یک سال با استفاده از وسایل اولیه و مقداری پولسن شروع به گذاشتن سنگ های بزرگ روی یخ روی دریاچه کرد و در نهایت با تلاش های خستگی ناپذیر او ورد مپ ساخته شد .
سورن پولسن تا سال 1969 ( سال مرگش ) به ساخت ورد مپ ادامه داد . ورد مپ دنیا یک نقشه ی بزرگ با ابعاد 45 متر در 90 متر است و به مقیاس 111 کیلومتر درجه ی عرض جغرافیایی برابر 27 سانتی متر روی نقشه ساخته شده است .
ورد مپ یکی از جاذبه های زیبا و پرطرفدار دانمارک می باشد و قدم زدن روی این نقشه در کنار دریاچه Klejtrup بسیار لذت بخش و هیجان انگیز خواهد بود .

منبع :

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب