فرستادگان واتیکان و «تهران‌گردی»- هایپرکلابز

فرستادگان واتیکان و «تهران‌گردی»- هایپرکلابز هایپرکلابز :

پس از سفر حسن روحانی، رییس جمهور کشورمان به واتیکان و دیدار با رهبر مسیحیان جهان‌، رییس سازمان زیارت واتیکان در رأس هیاتی به ایران سفر کرد تا سرفصل جدیدی از تعاملات گردشگری بین طرفین آغاز شود.

این هیأت در سفر چهار روزه‌ به ایران که با دعوت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی‌ عسکر، نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی صورت گرفته‌، ضمن دیدار با برخی مقامات در حوزه گردشگری و زیارت، از جاذبه‌های شهر تهران بازدید کرد.

رییس سازمان زیارت واتیکان با همراهی جمعی از اعضای «سازمان زیارتی رُم» که راهنمای تور در مکان‌های زیارتی نیز هستند در برنامه تهرانگردی که اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران ترتیب داده بود، از کلیسای حضرت مردم، موزه این کلیسا و آتشکده آدوریان‌ در "گذر ادیان" و همچنین موزه جواهرات و کاخ گلستان بازدید کردند.

بازدید از جاذبه‌های پایتخت ایران با استقبال این هیأت همراه بود، آن‌چنان که اذعان کردند؛ نگرش آن‌ها به کشور و مردم مسلمان ایران از همان آغاز سفر تغییر کرده است.

هیات دینی واتیکان و رُم هنگام گشت شهری، بارها با سوال‌های متعددی از سوی مردم درباره علت استفاده از یقه سفید در لباس‌ کشیش‌های کاتولیک یا دلیل سفر آنها در کهنسالی مواجه شدند که «جوانی بیالو»، مدرس راهنمایان تور برای اماکن مذهبی در پاسخ به سوال مربوط به یقه‌های سفید کشیش‌های کاتولیک، گفت: این نشانه‌ای از تعهد کشیش‌ها در برابر خداوند و نشانه تجرد آن‌ها است.

رییس سازمان زیارت واتیکان نیز درباره علت سفرشان به ایران در این مقطع زمانی از زندگی‌شان نیز توضیح داد: ما فعالیت‌های زیادی در کشورهای مختلف انجام می‌دهیم و مدارس متعددی داریم که معمولا برای دیدار از آ‌نها سفر می‌کنیم و این موضوع هیچ ارتباطی با سن و سال ما ندارد.

«آندرا آتا»، فرستاده واتیکان به ایران، همچنین هنگام بازدید از عمارت بادگیر کاخ گلستان ضمن آنکه تحت تاثیر معماری ایرانی این بنا قرار گرفته بود‌، به پوسته‌های آویزان سقف یکی از اتاق‌های این ساختمان اشاره و اظهار تاسف کرد.

او همچنین برای کاخ گلستان به یادگار نوشت: «تاریخ معلم زندگی است و یک ملت بدون یادگار از گذشته، هیچ آینده‌ای ندارد.»

این هیات با سرپرست حجاج ایرانی که رییس سازمان حج و زیارت نیز او را همراهی می‌کرد، به منظور تبادلات تجربه در امور گردشگری و زیارتی و زمینه سازی برای اعزام گردشگران مذهبی و دینی از ایتالیا و واتیکان به ایران، دیدار و مذاکراتی داشت.

هیات زیارتی واتیکان و رُم همچنین در دیدار با معاون گردشگری ایران توافق کردند؛ تعدادی از مدیران موسسات گردشگری ایتالیا و واتیکان به ایران سفر کنند تا ضمن آشنایی با جاذبه‌های گردشگری این کشور، فیلم‌ها و گزارش‌هایی تهیه شود تا از طریق پایتخت مسیحیت به جهان مخابره شود و تشویقی برای سفر گردشگران و مومنان مسیحی به ایران باشد.

این هیات در ادامه این سفر به اصفهان خواهند رفت و سپس به قم و زیارت حضرت معصومه (س) می‌روند و دیداری نیز از دانشگاه ادیان و مذاهب این شهر خواهند داشت.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب