آبشار زیبای شلماش- هایپرکلابز

مهدی شریعتی 7 سال پیش
آبشار زیبای شلماش- هایپرکلابز هایپرکلابز :

آبشار شلماش

__ اين آبشار در10 كيلومتري جنوب شهرستان مرزي سردشت واقع شده است.ارتفاع اين آبشار حدود 15 متر بوده ، در زمان پرابي با سرازير شدن از لاي صخره ها و ايجاد منظره اي بديع تشكيل استخر مي دهد.

__ آبشار شلماش از مهمترین آبشارهایی است که در سطح استان آذربایجان غربی جاری است و مورد توجه و استفاده گردشگران می باشد؛ آبشار شلماش با دره ای سرسبز و زیبا در کنار جنگل های پراکنده، در نزدیکی شهر سردشت واقع شده و یکی از شاخه های رودخانه معروف "زاب کوچک" محسوب می شود. این آبشار که در واقع از سه آبشار تشکیل شده هم اکنون به صورت منطقه ای تفریحی درآمده که همه ساله به خصوص در فصل گرما هزاران نفر از مناطق مختلف و به خصوص از شهرهای کردنشین برای دیدن آن عازم سردشت می شوند.

_ سه آبشار به ترتیب و پشت سر هم قرار گرفته اند که اولین آنها در نزدیکی محل توقف و پارکینگ قرار گرفته است. براي ديدن دو آبشار بعدي بايد مسافتي نسبتا زیاد را از پله هاي تعبيه شده به همين منظور پايين رفته و وارد درهاي عميق شد.
__ در فصل بهار این آبشار پر آبترین روزهای خود را می گذراند، گرچه آب و هوای منطقه تا اواسط اردیبهشت هم سرد است ولی خرداد ماه احتمالا می تواند فصل مناسبی برای سفر به این منطقه باشد. در تابستان كه آب آبشار كمتر مي شود، حوضچه هاي تشكيل شده در زير هركدام از افتادگي ها، محل مناسبي براي ماهيگيري و شناي بازديدكنندگان مي باشد.
__ مسیر سردشت به آبشار شلماش مسیر زیبا و پر درختی است. جاده مذکور آسفالت و مناسب بوده و در مدت کوتاهی کمتر از 20 دقیقه می توان به آبشار رسید. مغازه کوچکی نیز در کنار آبشار وجود دارد که می توان برخی از مواد غذایی و اقلام مورد نیاز را از آن تهیه نمود.

منبع :http://club.golestan.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب