برپایی دو نمایشگاه در گالری‌های ایده و هنر خاورمیانه- هایپرکلابز

M* Razaghi 9 سال پیش
برپایی دو نمایشگاه در گالری‌های ایده و هنر خاورمیانه- هایپرکلابز هایپرکلابز :

نمایشگاه تصویرسازی بهرام کریم‌زاده با عنوان «شلنگ‌تخته» روز جمعه 20 دی‌ماه در گالری ایده افتتاح شد. در این نمایشگاه مجموعه 40 اثر تصویرسازی این هنرمند با نگاهی شوخ‌طبع و البته مفهومی به نمایش درآمد.
تصویرسازی‌های کریم‌زاده نگاهی انتقادی و هجوآلود به زندگی معاصر انسان‌ها و روابط آنها دارد که در بررسی جملگی این آثار می‌توان این خط فکری هنرمند را به خوبی دریافت کرد. او با رویکرد کمینه‌گرا خود سعی کرده به نوعی آثار بصری‌اش را با بیشترین تاثیر و مفهوم در مقابل مخاطبان قرار دهد.
آثار کریم‌زاده از بطن مسائل اجتماعی نشات گرفته‌اند و با طنزی تلخ تصویرسازی شده‌اند. عنوان نمایشگاه «شلنگ‌تخته» نیز دلالت بر این موضوع دارد و می‌خواهد مخاطب را در همراهی با آثار به سوی یک تفکر انتقادی به زندگی انسان معاصر در اجتماع و روابط ‌اش سوق دهد.
نمایشگاه تصویرسازی «شلنگ‌تخته» همه روزه تا 28 دی‌ماه در گالری ایده واقع در میدان هفت تیر، خیابان کریم‌خان، خیابان خردمند شمالی، خیابان هیجدهم پلاک 26 میبان هنردوستان است.
به گزارش فارس، گالری هنر خاورمیانه نیز روز گذشته پذیرای نمایشگاه «با چشمان بسته» شامل آثار نقاشی نادر افشاری و رویا بیژنی بود.
نمایشگاه با چشمان بسته گرچه نمایشگاه مشترک دو نقاش است که هر کدام زاویه نگاه های متفاوتی به جهان هستی دارند و درون نقاشانه آنها به حکم تفاوت جنسیت آنها هم که شده با فاصله هایی نسبت به یکدیگر قرار می گیرد اما با ارجاع به عنوان نمایشگاه و با مرور آثار می توان یک تم واحد را در آثار دنبال کرد. تصاویر مبهم زنان و مردانی که چشمان آنها یا رو به دنیا بسته است یا نقاب و هاله ای روی آن را گرفته است. گرچه نادر افشاری در این نمایشگاه دو نوع کار را ارائه کرده است. نمونه آثار این هنرمند که به شیوه میکس مدیا کار شده است قرابت نزدیک تری با عنوان نمایشگاه دارد و دیگر آثاری است که می توان آنها را متمایل به شیوه سقاخانه دانست.
اما آثار رویا بیژنی ،آثاری است که به سمت اثر فیگوراتیو و البته ارائه فیگورهای زنانه متمایل است و سعی دارد در ارائه این فیگورها به درونیات کاراکترهایش بپردازد.
او درباره آثارش می گوید: من معتقدم که هیچ انسانی نیست که درونش جزیره ای نباشد. هر کدام از ما جزیره ای هستیم و درونمان هزار زاویه داریم . درد من درد آدمهاست و سعی کردم این را در آثارم منعکس کنم
رویا بیژنی مدتهاست که در زمینه شعر و تصویرسازی کودکان و بزرگسالان فعالیت دارد و در زمینه نقاشی تاکنون در بیش از 10 نمایشگاه انفرادی وگروهی در داخل و خارج شرکت کرده است.
نادر افشاری نیز نیز در مدت 35 سال فعالیت خود ، آثار خود را در گالری بهمن ، گالری افرند ، گالری سبز و گالری فلاح به نمایش گذاشته و همچنین در نمایشگاه هفتمین دوسالانه بین المللی نقاشی تهران ، دوسالانه طراحی موزه امام علی (ع) ، همچنین نمایشگاه جمعی سالانه گالری الهه (+من) وگالری میرمیران خانه هنرمندان شرکت کرده است.
گالری خاورمیانه در خیابان افریقا خیابان تور شماره 17 واقع شده است.نمایشگاه "با چشمان بسته" تا 26 دی ماه برپاست.

منبع :http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=1392102100...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب