گالری‌ها در روزهای پایانی رمضان- هایپرکلابز

معصومه شوقي 8 سال پیش
گالری‌ها در روزهای پایانی رمضان- هایپرکلابز هایپرکلابز :

گالری‌ها و مراکز هنری تهران با برپایی نمایشگاه‌های متعدد از رشته‌های متنوع هنرهای تجسمی، میزبان علاقه‌مندان به هنر در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان هستند.به مناسبت روز جهانی قدس، نمایشگاهی از پوسترهای احمد آقاقلی‌زاده در حوزه هنری برپا شده است. در این نمایشگاه 27 پوستر از آقاقلی‌زاده با موضوع مظلومیت مردم فلسطین و اشغالگری رژیم صهیونیستی روی دیوار گالری رفته است.این نمایشگاه از 16 تا 31 تیرماه در گالری «ابوالفضل عالی» حوزه هنری به نشانی خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، طبقه همکف برپاست. علاقه‌مندان همه‌روزه به‌ جز ایام تعطیل می‌توانند از این نمایشگاه بازدید کنند.

خانه هنرمندان ایران
یازدهمین نمایشگاه سالانه پوستر «اسماء الحسنی» همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان در نگارخانه استاد ممیز خانه هنرمندان ایران برگزار شده است. به یازدهمین نمایشگاه پوستر 40 اثر راه یافته‌اند که این آثار از بین 66 اثر در مرحله نخست داوری انتخاب شده‌اند.علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند تا پایان ماه مبارک رمضان می‌توانند به گالری «ممیز» مراجعه کنند.

***

سومین نمایشگاه حجم و مجسمه «چهارسوی خیال» به همت انجمن مجسمه‌سازان ایران در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود. در این نمایشگاه بیش از 50 اثر از اعضای انجمن مجسمه‌سازان ایران به نمایش درمی‌آید که از هر هنرمند، یک اثر در آن شرکت خواهد داشت.این نمایشگاه عصر جمعه 19 تیر، ساعت 17 در نگارخانه‌های «بهار»، «تابستان» و استاد «نامی» خانه هنرمندان ایران افتتاح خواهد شد. علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن این آثار تا 27 تیرماه همه روزه از ساعت 14 تا 20 به نشانی خیابان آیت الله طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، باغ هنر، خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.

گالری هفت ثمر

یک نمایشگاه گروهی از آثار 110 هنرمند در زمینه‌های مختلف هنرهای تجسمی گشایش یافته است. در این نمایشگاه گروهی که به رشته‌های متنوع هنرهای تجسمی اختصاص دارد، آثار طراحی، نقاشی، مجسمه، عکس و چاپ دستی 110 هنرمند در مدت یک‌ماه در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

نمایشگاه گروهی «دوستان هفت ثمر» از 5 تا 31 تیرماه از ساعت 16 تا 20 در گالری «هفت ثمر» به نشانی خیابان مطهری، خیابان کوه نور، کوچه پنجم، شماره 8 میزبان علاقه‌مندان به هنر است.

«شیرین اتحادیه» تابلوهای نقاشی رنگ روغن خود با محوریت صورت و دست زن‌ها را به‌نمایش گذاشته است. در این نمایشگاه 9 تابلوی رنگ روغن به نمایش گذاشته شده است که هفت تابلو در ابعاد 1/5 در 1/5 متر هستند. این نمایشگاه در ادامه‌ی نمایشگاه گروهی زنان هنرمند است که خردادماه با تکنیک‌های مختلف مجسمه و طراحی و نقاشی برگزار شد.موزه هنرهای معاصر

نمایشگاه آثار مهرداد صدری (هنرمند ایرانی مقیم اتریش) و بیژن بصیری (هنرمند ایرانی مقیم ایتالیا) در موزه هنرهای معاصر گشایش یافته است. علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از نمایشگاه این دو هنرمند تا 16 مردادماه به نشانی خیابان کارگر شمالی، موزه هنرهای معاصر مراجعه کنند.

موسسه فرهنگی هنری صبا

مجموعه‌ای از آثار قرآنی خوشنویسان معاصر و طراز اول ایران به‌نمایش گذاشته شده است.

این مجموعه شامل حدود 70 اثر قرآنی منتخب از پیشکسوتان این هنر است که در میان آن‌ها نام‌هایی مانند غلامحسین امیرخانی، امیراحمد فلسفی، علی شیرازی، محمد سلحشور، علی اشرف صندوق‌آبادی، محمدعلی سبزه‌کار و رسول مرادی به چشم می‌خورد.

آثار ارائه‌شده در ابعاد مختلف و در انواع خطوط مانند نستعلیق، شکسته، ثلث، نسخ، معلی و نقاشی‌خط است و یکی از مجموعه‌های متمرکز به لحاظ مفهومی در خوشنویسی معاصر محسوب می‌شود.

***

همچنین نمایشگاه عکس‌های محمد خوشرو از حرم امام علی (علیه السلام) که پیش از این در فرهنگسرای نیاوران به نمایش گذاشته شده بود، در موسسه فرهنگی هنری «صبا» روی دیوار رفته است.

علاقه‌مندان فرصت دارند برای بازدید از این نمایشگاه تا ٣١ تیرماه به نشانی خیابان ولیعصر، چهارراه طالقانی به سمت سینما فلسطین، خیابان شهید برادران مظفر، روبه‌روی خروجی سینما فلسطین، شماره 125، مراجعه کنند.

نگارخانه آزاد

«شیرین اتحادیه» تابلوهای نقاشی رنگ روغن خود با محوریت صورت و دست زن‌ها را به‌نمایش گذاشته است. در این نمایشگاه 9 تابلوی رنگ روغن به نمایش گذاشته شده است که هفت تابلو در ابعاد 1/5 در 1/5 متر هستند. این نمایشگاه در ادامه‌ی نمایشگاه گروهی زنان هنرمند است که خردادماه با تکنیک‌های مختلف مجسمه و طراحی و نقاشی برگزار شد.

نمایشگاه «صورت و دست‌ها» تا پایان مردادماه هر روز از ساعت 10 تا 13:30 و 15 تا 19 در نگارخانه «آزاد» به نشانی خیابان طالقانی، خیابان وصال شیرازی، شماره 103 میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

باغ موزه دفاع مقدس

حدود 80 اثر هنری از 12 هنرمند خارجی در نمایشگاه قرآن کریم به‌نمایش درمی‌آید. این هنرمندان از کشورهای بوسنی‌، فرانسه، کویت، عراق، سوریه، پاکستان، افغانستان، ترکیه، عراق، نیوزلند و اندونزی انتخاب شده‌اند تا آثارشان را در رشته‌های خوشنویسی، نقاشی‌خط، عکس و کاشی‌کاری ارائه کنند.

این نمایشگاه 10 تیرماه در «باغ کتاب» واقع در محدوده باغ - موزه دفاع مقدس به نشانی میدان ونک، بزرگراه شهید حقانی، انتهای خیابان سرو، روبه‌روی پارک طالقانی افتتاح شد و تا پایان ماه رمضان ادامه خواهد داشت.

موزه هنرهای دینی امام علی (علیه السلام )

موزه‌ هنرهای دینی امام علی (علیه السلام) میزبان آثار هنرهای خوشنویسی میرزا طاهر تبریزی، ملقب به طاهر خوشنویس است. در این نمایشگاه ۲۳۶ اثر خوشنویسی استاد فقید، میرزا طاهر تبریزی ملقب به طاهر خوشنویس هشتم تیر تا هشتم مرداد، در موزه هنرهای دینی امام علی (علیه السلام) روی دیوار رفته است. مجموع آثار این هنرمند که شامل کتابت قرآن کریم و دعاهای مرتبط است، همراه لوازم شخصی و آثار چاپی به نمایش درآمده است.

موزه هنرهای دینی امام علی (علیه السلام) در خیابان ولی‌عصر (عجل الله )، بالاتر از خیابان شهید دستگردی (ظفر)، روبه‌روی نیایش، بلوار اسفندیار، شماره ۳۵ واقع است. این نمایشگاه از 8 تیر تا 8 مردادماه برپاست.

خانه کاریکاتور

چند کاریکاتوریست نمایشگاهی از آثار خود را به‌مناسبت سالروز حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری به‌نمایش گذاشته‌اند. این نمایشگاه با عنوان «پرواز خاموش» توسط معاونت هنری سازمان فرهنگی - هنری شهرداری تهران در خانه کاریکاتور برگزار شده و همزمان در زیرگذر چهارراه ولیعصر (عجل الله) نیز برپاست.

در این نمایشگاه آثار هنرمندانی مانند کامبیز درم‌بخش، بهمن عبدی، جواد علیزاده، حسین رحیم‌خانی، محمدحسین نیرومند، مسعود ضیایی زردخشویی، جمال رحمتی، علیرضا ذاکری، بهرام ارجمندنیا، سعید صادقی، علیرضا پاکدل، مجید امینی، مازیار بیژنی، محمود آزادنیا، مهدی عزیزی، داود کاظمی، محسن اسدی، محبوبه پاکدل، ندا تنهایی مقدم، ناصر مقدم، محسن اسدی، محمدعلی رجبی، عباس گودرزی، محمود نظری، شاهین کلانتری و مجید ادیبی در معرض دید عموم قرار گرفته است.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از 11 تا 25 تیرماه از ساعت 9 تا 17 به نشانی تهران، خیابان شریعتی، تقاطع همت، خیابان شهید گل‌نبی غربی، بعد از میدان شهید احمدی روشن (کتابی)، شماره 44، خانه کاریکاتور مراجعه کنند.

گالری زیرزمین دستان

اعضای خانه طراحی، نمایشگاهی از آثارشان را با عنوان «سفید» برگزار کرده‌اند. در این نمایشگاه که انتخاب و گردآوری آثار آن توسط فرهاد گاوزن - طراح و نقاش - انجام شده است، آثاری از شیوا شهلا، امین تیمار، مهدیه ابوالحسن، امیرمحمدزاده، رضوان رسولی و حسین طادی به‌نمایش گذاشته شده است.

نمایشگاه «سفید» از 12 تا 25 تیر (به‌جز یکشنبه‌ها) از ساعت 16 تا 20 در گالری «زیرزمین دستان» به نشانی خیابان فرشته، خیابان بیدار، شماره 6 میزبان علاقه‌مندان است.

گالری شهر کتاب مرکزی

مجموعه‌ای از آثار خوشنویسی علیرضا پهلوان‌زاده به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان به مدت یک‌ماه در گالری شهر کتاب مرکزی در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

علاقه‌مندان برای تماشای نمایشگاه آثار این هنرمند که به مناسبت ماه رمضان برگزار شده، می‌توانند هر روز از ساعت 9 تا 21 به خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از تقاطع مطهری، نبش کوچه کلاته، گالری فروشگاه مرکزی شهر کتاب مراجعه کنند. این نمایشگاه از اول تیرماه به‌مدت یک‌ماه برپا خواهد بود.

موزه هنرهای معاصر فلسطین

موزه هنرهای معاصر فلسطین با همکاری انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس، موسسه فرهنگی هنری «اوج» و حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی از دوم تیرماه میزبان نمایشگاه مسابقه بین‌المللی «کارتون و کاریکاتور داعش» است.

این نمایشگاه شامل 280 کارتون و کاریکاتور از هنرمندان 43 کشور دنیا است که در فراخوانی که بهمن سال گذشته منتشر شد، آثار خود را به دبیرخانه ارسال کردند و از بین 1072 اثر رسیده به دبیرخانه، 280 اثر که بیان‌کننده بهتری از شرایط مردم عراق و جنایت‌های داعش است، برای نمایش انتخاب شده‌اند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن این نمایشگاه تا 23 تیرماه به نشانی میدان فلسطین، خیابان برادران شهید مظفر، تقاطع بزرگمهر، شماره 74، موزه هنرهای معاصر فلسطین مراجعه کنند.

برج میلاد

نمایشگاه «از قرآن تا رمضان» با آثاری از استادان و هنرمندان برجسته خوشنویسی و نقاشی‌خط در برج میلاد افتتاح شده است. در این نمایشگاه بیش از 120 تابلوی نفیس مزین به آیات قرآنی و احادیث پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه وآله وسلم ) و ائمه معصومین (علیهم السلام ) به‌نمایش درآمده است.

استادان و هنرمندانی که تابلوهای نفیس قرآن و احادیث آن‌ها در این نمایشگاه ارائه شده است عبارتند از: ابوالفضل خزائی، محمد سعید نقاشیان، میثم سلطانی، زنده‌یاد حبیب‌الله فضایلی، هادی روشن‌ضمیر و مثنی العبیدی.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند تا پایان ماه مبارک رمضان از ساعت 18 تا 2 نیمه شب به طبقه اول برج میلاد تهران، ورودی سمت راست، بخش نمایشگاهی مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 02166952116 تماس بگیرند.

گالری ایگرگ

تازه‌ترین نمایشگاه پروژه‌ی «جهان نگریسته» با نمایش آثاری از 16 هنرمند نقاش، میزبان علاقه‌مندان در ماه مبارک رمضان است.در این دوره از نمایشگاه «جهان نگریسته» آثاری از مهدی احمدی، هما ارکانی، شیما اسفندیاری، پونه اوشیدری، وحید چمانی، بهناز خامه‌چیان، مهرداد خطایی، پویا رضی، مهدی راحمی، مرجان رضوی، بهاره رییسی، مانی غلامی، شیما فریدنی، معصومه مظفری، شاهین نوروزی و بهروز والیانی به‌نمایش گذاشته شده است.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از 29 خرداد تا 19 تیرماه (به‌جز شنبه‌ها) از ساعت 11 تا 17 (پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها 16 تا 20) به گالری «ایگرگ» به نشانی خیابان ایرانشهر، کوچه مهاجر، پلاک 28، زنگ دوم مراجعه کنند.

گالری نوایی

تعدادی از آثار هنرمندان بنام معاصر ایران برای فروش به‌نمایش گذاشته شدند. در این نمایشگاه حدود 35 اثر در سبک‌ها و تکنیک‌های مختلف در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است. این آثار در زمینه‌های پاستل، آبرنگ روی بوم، کاهگل روی بوم و خوشنویسی هستند و از آثار هنرمندان و بزرگان هنر معاصر ایران به‌شمار می‌روند.در این نمایشگاه، آثاری از زنده‌یاد علی‌اکبر صنعتی، پرویز ذی‌نوری، محمدرضا نجف‌زاده، جمال‌الدین طبسی‌نژاد، مهدی رضاییان، علی نوروزی، سیاوش مظلومی‌پور و ... به‌نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه از اول خرداد تا نیمه‌ مردادماه از ساعت 16 تا 20 (روزهای ماه مبارک رمضای از ساعت 16 تا 19) در گالری «نوایی» به نشانی زعفرانیه، خیابان آصف، بالاتر از میدان اعجازی، پارک ریحانه، سرای محله زعفرانیه، طبقه همکف، میزبان علاقه‌مندان به هنر است.

منبع :http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=301951

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از معصومه شوقي

منتظر رامبد و جناب خان باشید!
در این شب سیاهم گم گشت راه مقصود
جواد یحیوی: در حق پسرم کوتاهی کردم!
تصویری از نیکی کریمی در جشنواره‌ی ونیز
بهرام رادان: شانه خالي كردن در مرامم نيست (قسمت دوم)
بهرام رادان: شانه خالي كردن در مرامم نيست (قسمت اول)
گریم سخت مهدی پاکدل و دیگر بازیگران فیلم محمد رسول الله
ایرج کریمی منتقد سینما درگذشت
وقتی استفاده از پروتز، پرویز پرستویی را جوان کرد
هدیه تهرانی؛ از اوج درخشش تا خاموشی
عاشقانه‌ی "در دنیای تو ساعت چند است" در صدر فروش‌ بیپ‌تونز
حسین محب اهری از مبارزه با سرطان می گوید
تئاتر‌هایی که توقیف شده‌اند
بیوگرافی ندا مقصودی
جناب‌خان کیست؟/ گفتگوی خواندنی با صدا پیشه عروسک جناب خان
فرهاد آئیش بازیگر فیلم تازه مانی حقیقی شد
خاطره طنز ملیکا شریفی نیا از مادرش، هنگامی که در ترافیک گیر کردند
ساره بیات و رعنا آزادی ور از محمد رسول الله چه گفتند؟
کارگردان «جیغ» درگذشت
لباس متفاوت و زیبای محمد علیزاده در کنسرت اش