پسربچه ای که تابلوی 350ساله را سوراخ کرد!- هایپرکلابز

آرزو امامی 8 سال پیش
پسربچه ای که تابلوی 350ساله را سوراخ کرد!- هایپرکلابز هایپرکلابز :

پسری 12 ساله که نوشیدنی در دست داشت و به گالری «جنیوئس» تایوان رفته بود، هنگام قدم زدن در فضای گالری تعادل‌اش را از دست داد و ضربه دستش موجب سوراخ‌ شدن یکی از ارزشمند‌ترین آثار این مجموعه شد.
نقاشی رنگ و روغن «پائولو پورپورا» با عنوان «گل‌ها» که قرن هفدهم کشیده شده و ارزش آن حدود یک میلیون و 500 هزار دلار است، اکنون سوراخی به اندازه یک مشت در دل خود دارد. گفته می‌شود پسربچه بعد از افتادن، ‌روبه‌روی نقاشی پاره شده ایستاده و فقط با اضطراب به اطرافیانش نگاه می‌کرده است.
جالب است که مسوولین گالری از والدین این پسر درخواست پرداخت هزینه‌های ترمیم نقاشی را نخواهند کرد. مدیر این گالری در این‌باره گفت: این نقاشی متعلق به یک مجموعه شخصی است. پسرک خیلی مضطرب شده، اما نباید او را سرزنش کرد.
این نقاشی طبیعت بی‌جان یکی از 55 تابلویی است که در گالری «جنیوئس» تایوان به نمایش درآمده، در کنار آن پرتره‌هایی از «لئورناردو داوینچی» و دیگر نقاشان مطرح دنیا عرضه شده‌اند که همگی از آثار نادر و ارزشمند هستند.
پورپورا نقاشی ایتالیایی متولد ناپل بود که در سال 1660 تابلوی «گل‌ها» را به پایان رساند و پای آن را امضاء کرد.
تخریب آثار هنری به صورت تصادفی یا عمدی تاریخچه کوتاهی ندارد. سال 2012 بود که مردی ایرلندی برای ‌آسیب‌زدن به یکی از شاهکارهای «کلود مونه» به تحمل شش سال حبس محکوم شد. نقاشی استاد امپرسیونسیم فرانسه حدود 10 میلیون یورو ارزش‌گذاری شد و ترمیم آن 18 ماه به طول انجامید.

منبع :http://seemorgh.com/culture/visual-arts/253794-%D9...
10 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
زبل 70 زبل 70 پسر بچه بوده ولی شک نکنید همیشه پای یک زن در میان است
8 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب