۹ نشانه یک رژیم غذایی غلط!- هایپرکلابز

عبدالحمید وثوق 9 سال پیش
۹ نشانه یک رژیم غذایی غلط!- هایپرکلابز هایپرکلابز :

.اگر در حال رژیم گرفتن و کاهش وزن هستید و هر یک از این ۹ مورد رو که به شما ارائه می کنیم، در شما وجود دارد، باید بدانید که رژیمی که گرفته اید، اشتباه هست و مشکل دارد. با هم این ۹ مورد رو بررسی می کنیم. حتماً این موارد رو بخوانید تا گرفتار رژیم های غلط و مضر نشوید.

۱ - اگر مجبور باشید که وعده های غذایی رو حذف کنید!

بارها گفته ایم و باز هم می گوییم که اگر وعده های غذایی حذف شوند (مثلاً اگر فرد از خوردن صبحانه یا شام امتناع کند)، هیچ کمکی به کاهش وزن ماندگار و همیشگی نمی کند. این کار یکی از نشانه های غلط بودن رژیم غذایی است.

۲ - اگر احساس عدم عزت نفس و شکست در کاهش وزن دارید!

عددی که ترازو نشان می دهد، نشانه شخصیت و عزت نفس شما نیست. شما به خاطر اونچه که هستید، قابل احترام می باشید. اگر رژیم غذایی که گرفته اید باعث می شود که حس خوبی نسبت به خودتون نداشته باشید، پس این رژیم اشتباه هست و شما رو به مقصد (یعنی رسیدن به وزن دلخواه) نمی رساند و بعد از مدتی از اون دست خواهید کشید.

۳ - اگر در فعالیت های اجتماعی دچار استرس شدید می شوید!

اگر رژیم غذایی که گرفته اید اونقدر سخت هست که بر روی روابط اجتماعی شما هم تأثیر منفی می گذارد و شما رو دچار استرس می کند، باید رژیم رو تغییر بدهید. مثلاً اگر در هیچ یک از مهمانی های دوستانه و خانوادگی شرکت نمی کنید چون می ترسید که برنامه کاهش وزن شما دچار اختلال شود. رژیم کاهش وزن، گرچه محدودیت هایی هم به دنبال دارد اما نباید باعث شود که شما به کلی از جمع دوستان و اقوام خود فاصله بگیرید.

۴ - اگر رژیم غذایی شما در مسافرت ها و مهمانی ها، دارای انعطاف نیست!

یک برنامه غذایی صحیح، برنامه ای هست که در موقع لزوم، انعطاف داشته باشد و بتوان تغییراتی در اون ایجاد کرد. بالاخره برای هر کسی پیش می آید که در شرایطی قرار بگیرد که نتواند طبق برنامه پیش برود. رژیم غذایی صحیح باید به گونه ای باشد که جا برای این شرایط خاص، داشته باشد. در غیر این صورت، فرد محکوم است که تا ابد در خانه بماند و در هیچ مراسم یا فعالیت اجتماعی شرکت نکند!

۵ - اگر تمرکز رژیم بر روی تغییرات موقتی باشد و تغییرات همیشگی رو در پی نداشته باشد!

شاید یک رژیم در هفته های اول موفق به نظر برسد اما زمانی حقیقتاً موفق هست که باعث ایجاد عادت های صحیح دائمی در فرد بشود. اگر قرار باشد که با پایان یافتن دوره رژیم، فرد مجدداً به عادت های سابق خود بازگردد، بعد از مدتی، وزن به حالت اولیه خود بر می گردد و رژیم کاهش وزن هیچ نتیجه ماندگاری ایجاد نمی کند. چه فایده دارد که این همه زحمت کشیده شود اما نتیجه اون همیشگی نباشد؟

۶ - اگر رژیم کاهش وزن به گونه ایست که شما را به خریدن انواع مکمل های گرانقیمت، وادار می کند!

یک رژیم غذایی متعادل می تواند تمام نیاز ما به مواد مغذی رو تأمین کند و به جز در موارد خاصی که پزشک یا متخصص تغذیه تشخیص می دهند، نیازی به خریداری محصولات جانبی گرانقیمت نیست. بسیاری از مکمل ها، غیر ضروری، بی اثر و حتی در مواردی، مضر هستند.

۷ - ادعای اینکه مصرف یک غذا یا خوراکی یا نوشیدنی خاص به تنهایی، باعث کاهش وزن می شود!

هیچ خوراکی یا نوشیدنی خاص وجود ندارد که به تنهایی منجر به کاهش وزن شود. برای کاهش وزن باید از غذاهای سیر کننده که انرژی کمی دارند استفاده کرد و باید مقدار غذای مصرفی رو هم کنترل کرد. همچنین باید فعالیت بدنی رو افزایش داد. هیچ یک از خوراکی هایی که مدعی کاهش وزن هستند، به تنهایی تأثیر چشمگیری در کاهش وزن ندارند. چنین ادعاهای رؤیا پردازانه ای رو که با عقل جور در نمی آیند، باور نکنید!

۸ - اگر رژیم اونقدر شما رو خسته می کند که نمی توانید فعالیت داشته باشید و ورزش کنید و باعث کج خلقی شما می شود!

اگر رژیم کاهش وزن باعث شود که شما بسیار نحیف و لاغر و بی حال و سست شوید، رژیم سالمی نیست. سالم غذا خوردن بدین معنی است که بتوانید فعالیت طبیعی داشته باشید. گرسنگی شدید کشیدن و عصبانی و کج خلق بودن از علائمی است که نشان می دهد، رژیم صحیح نیست و ماده غذایی کافی به بدن نمی رسد.

۹ - اگر در رژیمی که گرفته اید، ادعا شده است که در هفته بیشتر از یک کیلوگرم وزن کم خواهید کرد!

در رژیم های کاهش وزن صحیح و سالم، در هر هفته می توان حداکثر یک کیلوگرم وزن کم کرد و قسمت اعظم وزن کاهش یافته هم باید از بافت چربی باشد. اگر رژیم باعث شود که در هفته بیشتر از یک کیلوگرم وزن کم کنید، نشانه این هست که ماهیچه های شما و نیز آب بدن تان در اثر این رژیم تحلیل رفته اند. از دست رفتن آب، خیلی سریع و با نوشیدن آب، مجدداً به حالت عادی خود بر می گردد. پس می بینیم که وزنی که در اثر تخلیه آب، کاهش پیدا کرده است، دوباره جایگزین می شود اما تحلیل رفتن ماهیچه به هیچ وجه اتفاق خوبی نیست. ماهیچه های از دست رفته رو باید حتماً از طریق رژیم غذایی صحیح، جایگزین کرد. این نکته رو جدی بگیرید و به خودتون آسیب نرسانید

منبع :http://yeka.ir/blog/?p=1114
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب