غذاهایی که باعث چاقی ناحیه شکم می شوند- هایپرکلابز

عبدالحمید وثوق 9 سال پیش
غذاهایی که باعث چاقی ناحیه شکم می شوند- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مستقیم می رویم سر اصل مطلب. غذاهای این فهرست باعث می شوند که چاقی به خصوص در ناحیه شکم افزایش پیدا کند.

۱ - دونات

نمی توانید در برابر دونات مقاومت کنید؟ به هر حال گاهی پیش می آید که دونات بخوریم. پس باید سعی کنیم که تعداد دونات هایی که مصرف می کنیم رو کمتر کنیم. مثلاً اگر هفته ای سه بار دونات می خوریم باید دفعات رو به یک بار کاهش دهیم تا به جایی برسانیم که عادت دونات خوردن از سر ما بیفتد.


۲ - بستنی

گرچه با خوردن بستنی، مقداری پروتئین و کلسیم هم به بدن می رسد اما در کنار اینها، مقدار زیادی انرژی هم وارد بدن می شود و تازه این انرژی زیاد مربوط به بستنی وانیلی و بدون تزئینات روی بستنی هست. بهتر هست که از بستنی هایی استفاده کنیم که کمتر زده شده اند چون این نوع بستنی ها، چربی کمتری دارند.

۳ - چیپس

کافیست که فقط ۱۵ عدد چیپس مصرف کنیم تا ۱۱ یکای روزانه ما صرف همین ۱۵ عدد چیپس ناقابل شود، بدون اینکه سیر شده باشیم یا برای بدن ما مفید بوده باشد. بهتر هست که به جای استفاده از چیپس، از پاپ کورن بدون روغن استفاده کنیم که انرژی خیلی کمتری دارد و در نتیجه قدرت چاق کنندگی اون هم نسبت به چیپس کمتر هست.

۴ - هات داگ

نه تنها خود هات داگ دارای انرژی زیادی است بلکه موادی هم که برای خوش طعم کردن به اون اضافه می کنیم، انرژِی زیادی دارند. یعنی نه فقط از خود هات داگ دچار خسارت می شویم بلکه متعلقات اون هم به برنامه کاهش وزن ما ضربه می زنند.

۵ - گوشت قرمز پرچرب

گوشت قرمز پرچرب هم قدرت چاق کنندگی بالایی دارد و هم حاوی چربی های ناسالم هست و وقتی هم که سایر متعلقات چرب مثل انواع سس به اون اضافه می شوند، وضعیت بدتری هم پیدا می کند. به جای گوشت پر چرب باید از گوشت های کم چرب استفاده کنیم. اندازه گوشت هم باید حداکثر به اندازه مشت دست باشد و نباید کل بشقاب ما رو اشغال کند.

۶ - پیتزای گوشت

پیتزا می تواند غذای سالمی باشد به شرطی که مواد به کار رفته در اون سالم باشند. اگر در تهیه پیتزا از پپرونی، سوسیس، کالباس و استیک استفاده شود، انرژی خیلی زیادی رو وارد بدن ما می کند. بهتر هست که خودمون رو به خوردن پیتزای سبزیجات عادت بدهیم. به این ترتیب، فیبر و مواد مغذی بیشتری هم مصرف می کنیم و انرژی کمتری هم دریافت خواهیم نمود.

۷ - دوبل برگر و برگرهای بزرگ

به جای اینکه با دیدن برگرهای بزرگ یا برگرهای چند طبقه، وسوسه بشویم، از یک عدد برگر که از گوشت کم چرب یا بدون چربی، گوشت بوقلمون تهیه شده و یا از برگر گیاهی استفاده کنیم.

۸ - سیب زمینی سرخ کرده

اکثر ما به سیب زمینی سرخ کرده علاقه خاصی داریم و توجه نمی کنیم که اگر در خوردن سیب زمینی سرخ کرده زیاده روی کنیم (که در اکثر موارد زیاده روی می کنیم)، درست مثل این هست که یک برگر خورده باشیم. بهتر هست که سالاد یا شات میوه رو جایگزین سیب زمینی سرخ کرده کنیم.

۹ - نوشابه

آیا می دانید که انرژی یک واحد نوشابه چقدر هست و یا در یک بطری نوشابه چند واحد وجود دارد؟ نوشابه یکی از منابعی هست که به راحتی و بدون اینکه ما رو سیر کند، باعث اضافه وزن ما می شود. آب، بهترین جایگزین برای نوشابه است. اگر هم که به کافئین عادت داشته باشیم، می توانیم از قهوه بدون شیر و شکر استفاده کنیم که یکای اون صفر هست. چنانچه عادت داریم که قهوه رو با شیر بنوشیم، باید از شیر کم چرب استفاده کنیم.

۱۰ - شیرینی تر

فقط خدا می داند که یک شیرینی تر کوچک، چقدر انرژی و چربی دارد!! به جای اون بهتر هست که از نان تست تهیه شده از گندم کامل که با میوه تازه و ماست کم چرب، تزئین شده است، استفاده کنیم.

۱۱ - غذاهای آماده و پیش پخت

هیچ کس منکر راحتی و آسایش و وقت گیر نبودن غذاهای پیش پخت نیست اما بسته بندی این نوع غذاها معمولاً خیلی بزرگتر از میزان نیاز ما در یک وعده است. همیشه باید قبل از خرید این محصولات، برچسب غذایی اونها رو مطالعه کنیم تا مبادا غذایی رو خریداری کنیم که به راحتی تمام تلاش های ما برای کاهش وزن رو نقش بر آب می کند. در برچسب غذایی این محصولات باید به مقدار انرژِی، سدیم و چربی های اشباع توجه کنیم. اگر مقدار این ترکیبات در محصول، زیاد باشد، نباید اون محصول رو خریداری کنیم.

۱۲ - بوفه های سرو سرویس

اگر در مواجهه با بوفه های سرو سرویس نمی توانیم جلوی وسوسه خوردن رو بگیریم و دوست داریم که بشقاب خودمون رو کاملاً پر کنیم، حداقل کاری که می توانیم انجام بدهیم این هست که انتخاب های درستی داشته باشیم و بشقاب رو با سبزیجات بخارپز و سالاد پر کنیم. باید از خوردن سس های چرب پرهیز کنیم. اگر هم نمی توانیم به وسوسه خوردن غذاهای ناسالم و چرب غلبه کنیم، بهتر هست که کلاً قید رفتن به جاهایی که بوفه سرو سرویس دارند رو بزنیم.

پس برای جلوگیری از چاقی شکم چه کار باید کرد؟

باید از لبنیات کم چرب، میوه های تازه، غذاهای حاوی فیبر مثل (سیب، نخود سبز، لوبیا چیتی) استفاده نموده و حتماً به طور منظم ورزش کنیم. البته هیچ ورزشی نمی تواند به طور موضعی و فقط در ناحیه شکم یا نواحی دیگر، بدن رو لاغر کند بلکه ورزش باعث می شود که چربی سوزی در کل بدن (از جمله در ناحیه شکم) اتفاق بیفتد.

اگر دچار اضافه وزن هستید، کم کردن فقط ۱۰% از وزن فعلی هم اثرات درخشانی در سلامتی شما دارد. پس از هم اکنون اقدام کنید.

منبع :http://yeka.ir/blog/?p=1266

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب