هشدار در مورد خوردن سیر چینیِ شیمیایی- هایپرکلابز

علی ترشیزی 8 سال پیش
هشدار در مورد خوردن سیر چینیِ شیمیایی- هایپرکلابز هایپرکلابز :

همه می‌دانیم خوردن سیر چقدر مفید است اما چیزی كه نمی‌دانیم این است كه بیشتر سیرهای مصرفی در خانه و یا رستوران‌ها از چین وارد می‌شوند. اگر می‌خواهید سلامتی خودتان به خطر نیفتد، غذا‌هایی بخورید كه خالی از هر گونه مواد شیمیایی باشند از خرید سیر چینی خودداری كنید.

كنترل كیفیت در چین یك مساله اساسی و مهم است. تعداد زیادی از كشاورزان چینی سیر را به كمك مواد شیمیایی مضر و غیرمجاز پرورش می‌دهند. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد كه بسیاری از كشاورزان چینی از دو آفت‌كش غیرمجاز به نام‌های فوریت و پاراتیون استفاده می‌كنند تا محصولات خود را در كمترین زمان و با كمترین زحمت به دست بیاورند. پاراتیون و فوریت بسیار سمی هستند.

مشكل دیگری كه در مورد كیفیت سیرهای چینی وجود دارد، خاك آلوده این كشور است. خاك چین سمی است و به همین دلیل باید نگران كیفیت محصولاتی چون سیر بود. گزارش رسمی دولتی در سال ۲۰۱۴ حكایت از این دارد كه نزدیك به یك‌پنجم خاك چین به فلزات سنگین چون كادیوم و آرسنیك و همچنین مقادیری از آفت‌كش‌ها و كودهای ناسالم آلوده است. به گزارش Epoch times، آب رودخانه‌های اصلی و مهم چین نیز به مقادیر زیادی مواد شیمیایی صنعتی و زباله‌های خانگی آلوده هستند.

چگونه سیر محلی را از سیر چینی تشخیص دهیم؟

همه باید از مصرف سیر چینی خودداری كنند. این سیرها حاوی سفیدكننده و میزان زیادی مواد شیمیایی است كه برای سلامتی خطرناكند. در خرید بعدی خود این نكات را به ذهن بسپارید:

۱- سیری كه می‌خرید باید ریشه و ساقه داشته باشد. معمولا برای اینكه سیرهای چینی با كشتی حمل می‌شوند ریشه و سابقه آنها را جدا می‌كنند تا وزنشان سبك‌تر شود.

۲- سیرهایی كه سنگین و پیازی شكل هستند سالم‌ترند. سیرهای چینی كوچك‌تر و سبك‌ترند.

۳- طعم سیرهای وطنی از سیرهای چینی بهتر است.

۴- برای اطمینان از مصرف سیر سالم بهتر است آن را از كشاورز محلی خریداری كرده و یا خودتان آن را پرورش دهید.
سلامت نیوز: هشدار در مورد خوردن سیر چینیِ شیمیایی

منبع :

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب