اگر اینگونه فکر کنید هرگز وزن تان کم نمی شود- هایپرکلابز

زهرا نصیری 7 سال پیش
اگر اینگونه فکر کنید هرگز وزن تان کم نمی شود- هایپرکلابز هایپرکلابز :

کاهش وزن و لاغر شدن شاید در نظرتان یکی از سخت ترین کارهایی باشد که باید انجام دهید. اگر در برنامه کاهش وزن تان شکست خورده اید ممکن است به خاطر فکرهای غلطی باشد که در ذهن تان دارید.

برای کاهش وزن تصمیم قاطعی می گیرید اما بعد از چند روز مایوس می شوید .علت چیست ؟ در این مطلب پنج تصور اشتباه در زمینه کاهش وزن را به شما معرفی می کنیم.

خوردن غذای سالم مشکل است

برای این کار باید سبک زندگی سالمی داشت نه فقط یک برنامه غذایی؛ باید غذاهایی را که به دنبالش هستید، پیدا کنید. به بیان دیگر باید غذاها و دستور پخت های سالم را بیابید، و از آنها لذت ببرید. شاید مدتی طول بکشد که بتوانید فهرستی از غذاهای سالم را برای خود تهیه کنید اما ارزشش را دارد که برایش وقت بگذارید.

یک وعده غذای سالم سیرم نمی کند

بسیاری از ما نمی دانیم مقدار سیری دقیقا یعنی چه. دلیلش تمایل به پرخوری است. برای فائق آمدن به این طرز فکر باید احساس رضایت از غذا خوردن و سیری را یک بار دیگر برای خود تعریف کنید. بعد از غذا خوردن، باید از نظر فیزیکی حس خوبی داشته باشید، برای مثال حس کنید می توانید برای مدت طولانی به پیاده روی بروید. این مفهوم صحیح درست رضایت از غذا خوردن است.

غذا خوردن باعث شادی ام می شود

از همان کودکی آموخته ایم که برای داشتن احساسی بهتر باید غذا بخوریم. از غذا به عنوان نشان دادن محبت، جشن گرفتن و ... استفاده کرده ایم. آن چه در این میان طبیعی نیست مصرف غذا برای بهبود خلق و خو است. روی مواقعی تمرکز کنید که بدون احساس گرسنگی به سراغ غذا خوردن می روید. در چنین مواقعی سعی کنید یک راه حل غیر غذایی را امتحان کنید. به مرور خواهید دید با این روش ها بدون غذا خوردن، حالتان خوب می شود.

وقت کافی ندارم

این جمله را بارها شنیده ایم؛ آشپزی و پیدا کردن دستور پخت های مختلف را دوست دارم اما برای پخت غذا زمانم محدود است. کمبود زمان بهانه خوبی نیست که خود را با آن راضی کنید. غذاهای سالم را در کمترین زمان نیز می توان آماده کرد فقط کافی است سخت گیر نباشیم.

متفاوت بودن دشوار است

وقتی اطرافیان هرچه دلشان می خواهد و هر چقدر دوست دارند غذا می خورند، احساس تنها بودن می کنید. اما وقتی به این باور برسید که نتیجه این کار از هماهنگ شدن با دیگران با ارزش تر است، همه چیز برایتان ساده تر می شود.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب