با رعایت این روش‌ها تا عید نوروز وزنتان را کاهش دهید- هایپرکلابز

با رعایت این روش‌ها تا عید نوروز وزنتان را کاهش دهید- هایپرکلابز هایپرکلابز :

برای کاهش وزن در مدتی که به عید نوروز مانده، روش‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که در صورت رعایت آنها وزن شما تا میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. این روش‌ها شامل تغییراتی در سبک زندگی هستند که منجر به از بین رفتن چربی‌های زائد و کاهش وزن می‌شوند.

روش اول: نوشیدن آب قبل از خوردن غذا

با توجه به این نکته که آب کالری ندارد، نوشیدن 1 یا 2 لیوان آب قبل از غذا خوردن باعث می‌شود به‌سرعت احساس سیری کنید. این کار از پرخوری جلوگیری می‌کند و به بدن شما آب کافی می‌رساند.

روش دوم: تحرک را فراموش نکید

بدون آنکه لازم باشد چندین ساعت به باشگاه ورزشی بروید یا به شدت ورزش کنید تا وزن کم کنید. شما می‌توانید هر روز با انجام دادن کارهای بسیار ساده کالری بسوزانید. مثلا در پارک قدم بزنید، اتومبیلتان را کمی دورتر از مقصد پارک کنید تا کمی پیاده‌روی کنید یا به جای استفاده از آسانسور از پله‌ها بالا بروید.

روش سوم: حذف برخی غذاها از وعده‌های غذایی

تنها کافیست که چند ماده خوراکی مانند بستنی، آب‌نبات، چیپس، سیب‌زمینی سرخ‌شده و شیرینی‌جات را از وعده‌های غذاییتان حذف یا کم کنید. اگر 6 مورد از این‌ها را در طول هفته می‌خورید، آن‌ها را به 4 یا 5 کاهش دهید. هفته به هفته یکی از آن‌ها را کم کنید تا زمانی که دیگر خوردن آن‌ها را کاملاً کنار بگذارید. مواد غذایی دیگری مانند ماست، خشکبار، هویج یا سایر میوه‌های تازه را جایگزین آن‌ها کنید.

روش چهارم: به کالری نوشیدنی‌ها توجه داشته باشید

یکی از علل اصلی عدم کاهش وزن خیلی از افراد عدم توجه به میزان کالری موجود در نوشیدنی‌هایی چون نوشابه، چای شیرین یا شربت است هر کدام از این مواد حاوی حجم بسیار زیادی کالری است. به جای این‌ها می‌توانید از نوشیدنی‌ها و آبمیوه‌های طبیعی استفاده کنید.

روش پنجم : زمان غذای خوردن را به فواصل معینی محدود کنید

برای کاستن از وزن اضافی نباید به خودتان گرسنگی بدهید این کاملا اشتباه است زیرا با این کار سوخت و ساز بدن کاهش یافته و باعث می‌شود هنگام مواجهه با غذاهای ناسالم نتوانید خود را کنترل کنید. برای کاهش وزن ضروری است که شما در فواصل زمانی مشخصی مقداری مواد غذایی به بدنتان برسانید و از این طریق از کاهش فشار خونتان جلوگیری کنید.

روش ششم: غذا درست کردن را خودتان انجام دهید

سعی کنید وقت بگذارید و برای خودتان غذا حاضر کنید و از این طریق نه تنها کیفیت و حجم آن را کنترل کنید بلکه مقدار و حجم شکر، نمک و چربی که استفاده می‌کنید را کاهش دهید.

روش هفتم: خواب کافی از بروز چاقی جلوگیری می‌کند

در صورتی که خواب کافی داشته باشید در طول روز احساس شادابی کرده و براحتی برای کاهش وزنتان برنامه‌ریزی و کوشش می‌کنید. بررسی‌های مختلف نشان داده که خواب کافی تمایل به خوردن غذا یا مصرف کالری را کاهش می‌دهد.

روش هشتم: استفاده از غذاهای دارای فیبر و پروتئین بیشتر

از جمله این نوع خوراکی‌ها، میوه‌های تازه، دانه‌ها و خشکبار هستند. مواد غذایی حاوی فیبر و پروتئین سبب سیری شده وهمچنین باعث می‌شوند که کالری کمتری مصرف کنید.

روش نهم : بوکردن غذا قبل از خوردن آن

با بو کردن و فکر کردن به یک ماده غذایی شما کمی احساس سیری می‌کنید و موجب می‌شود تا کمتر بخورید. بعد از هر گاز یا خوردن هر قاشق غذا این کار را تکرار کنید. علاوه بر این، این کار باعث می‌شود از غذا خوردنتان لذت ببرید و پرخوری عصبی نکنید.

روش‌ دهم : اضافه کردن چند حرکت ورزشی به به برنامه روزانه

هر وزرش ساده‌ای را می‌توانید انجام دهید اما فراموش نکنید که هر ورزش را بین 60 تا 90 ثانیه انجام دهید تا ماهیچه‌تان را خسته کرده و موجب کالری‌سوزی شود. دراز و نشست، اسکوات، شنا رفتن و غیره از جمله این ورزش‌ها هستند.

روش یازدهم : یادداشت‌برداری از غذاها و وعده‌های غذایی

درصورتی که وعده‌های غذایی و میان وعده‌ها مصرفی و میزان فعالیت‌های بدنی خودر ا یادداشت برداری کنید می‌توانید سیر پیشرفت خود را بررسی کرده و بر میزان آن بیفزایید.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب