یبوست سبب ریزش مو می شود- هایپرکلابز

یبوست سبب ریزش مو می شود- هایپرکلابز هایپرکلابز :

یک متخصص طب سنتی، اختلال در عملکرد سیستم گوارش را یکی از مهمترین عوامل ریزش مو عنوان و اظهار کرد: اغلب افرادی که دچار ریزش موی سر می شوند از مشکل یبوست رنج می برند.
دکتر لیلا شیربیگی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا ، با بیان این مطلب که مهمترین عوامل ریزش موی انسان مربوط به داخل بدن است اما متاسفانه فقط درمان و عوامل خارجی آن را موثر می دانند، گفت: می توان با مصرف درست و اصولی از مواد غذایی و زیاده روی نکردن در استفاده از آن تا حدود زیادی از ریزش موی سر جلوگیری کرد.
وی اختلال در عملکرد سیستم گوارش را یکی از مهمترین عوامل ریزش مو عنوان کرد و افزود: اکثر کسانی که دچار ریزش موی سر می شوند از مشکل یبوست رنج می برند چرا که یبوست نه تنها سبب ریزش موی سر می شود بلکه در اکثر کسانی که دارای بیماری با منشا باکتریایی و قارچی هستند این مشکل سبب تشدید بیماری آنها می شود.
دکتر شیربیگی اظهار داشت: استفاده از غذاهای که تولید خون رسانی دارند مانند آب گوشت، گوشت ماهیچه و همچنین استفاده از آب زعفران روی برنج و خورشت می تواند از ریزش مو جلوگیری کند. مصرف آب نخود به این شکل که بعد از پخت، آب آن را میل کرده و نخود پخته شده را همراه با سالاد به مدت دو یا سه ماه مصرف کنند در این زمینه موثر است.
این متخصص طب سنتی، استرس را یکی دیگر از عوامل ریزش مو دانست و گفت: استرس می تواند شامل یک ضربه روحی ناگهانی مانند مرگ یکی از نزدیکان، از دست دادن شغل، جدایی یا خستگی شدید ناشی از کار زیاد باشد. مخلوط سیب رنده شده با عسل و دو قاشق گلاب هنگام خواب در کاهش استرس می تواند موثر باشد.
دکتر شیربیگی به ریزش مو بعد از دوران حاملگی اشاره کرد و گفت: این نوع ریزش بعد از شش ماه به حالت طبیعی برمی گردد اما برای رویش سریع تر مخلوط ماست، حنا و سدر را برای زنان توصیه می کنیم.
این متخصص طب سنتی در پایان با بیان اینکه مصرف حنا و گل سرشور می تواند از ریزش مو جلوگیری کند، توضیح داد: حنا به علت داشتن ترکیبات ضد قارچی، پایه مو را تقویت می کند و از بین برنده پوسته سر است.


منبع :http://www.pezeshkan.org
1 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
سهیلا  م سهیلا م خیلی ممنون مفید بود
10 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب