مو قرمزها بخوانند- هایپرکلابز

رحیم میرشاهی 9 سال پیش
مو قرمزها بخوانند- هایپرکلابز هایپرکلابز :

دانشمندان به تازگی دریافته اند افرادی که دارای موهای قرمز هستند بیشتر از سایرین در معرض ابتلا به سرطان پوست قرار دارند.
بر اساس این مطالعه، افراد مو قرمز ۱۰۰ بار بیشتر از افراد با رنگ های دیگر مو می توانند مستعد ابتلا به سرطان پوست و به ویژه ملانوما باشند.
گفتنی است دانشمندان علت این امر را جهش ژنتیکی در DNA پوست این افراد می دانند که همانطور که سبب قرمز شدن رنگ موهای آنها می شود باعث مساعد شدن زمینه ی ابتلا به ملانوما نیز می تواند بشود. بررسی ها نشان می دهند این جهش ژنتیکی حتی می تواند باعث بروز سرطان های ریه و سینه نیز در زنان مو قرمز بشود.
دانشمندان به این افراد توصیه ی اکید می کنند تا در مقابل نور خورشید از خود محافظت بسیار زیاد انجام دهند و همینطور حتما از ضد آفتاب های استاندارد استفاده کنند. در کنار این موضوع دانشمندان معتقد هستند که سرطان ملانوما در مردان ۷۰ درصد خطرناک تر از زنان است و شانس نجات و بهبود به طور کلی در زنان بالاتر می باشد.
ژن مولد موی قرمز چنانچه در مجاورت بدون حفاظ با نور خورشید قرار گیرد می تواند باعث تخریب سلول های پوستی و عوض شدن رنگدانه های پوستی در این افراد شود. همینطور بهتر است این افراد تحت نظر متخصص پوست قرار داشته باشند و در صورت مشاهده هر نوع لکه و یا تغییر رنگ ناگهانی پوست سریعا به پزشک مراجعه نمایند.

منبع :http://www.seemorgh.com/health/2343/176823.html

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب