اگر آی پد دارید، بخوانید- هایپرکلابز

مینا بیات 8 سال پیش
اگر آی پد دارید، بخوانید- هایپرکلابز هایپرکلابز :

آیا دچارحساسیت پوستی با علت نامعلوم شده‌اید؟ بد نیست آی‌پدتان را بررسی کنید! معلوم شده است این رایانه لوحی پرطرفدار ممکن است حاوی نیکل باشد که شایع‌ترین فلز آلرژی‌زاست.
گزارش‌های اخیر در نشریه‌های پزشکی موارد زیادی از حساسیت به نیکل ناشی از استفاده از انواع گوناگونی از وسایل الکترونیکی شخصی را شرح داده‌اند اما به تازگی یک آی‌پد باعث بروز دانه‌های پوستی خارش‌دار در یک پسر 11 ساله شد که اخیرا در بیمارستان شهر سان‌دیه‌گو در کالیفرنیا تحت درمان قرار گرفت و شرح حالش در شماره اخیر نشریه بیماری‌های اطفال منتشر شده است.
دانه‌های پوستی ناشی از نیکل تهدیدکننده حیات نیستند، اما ممکن است بسیار آزاردهنده باشند و به درمان با داروهای استروئیدی و در صورت عفونی شدن به درمان با آنتی‌بیوتیک نیاز پیدا کنند. این پسر یک عارضه پوستی رایج به‌صورت لکه‌های پوسته‌ریزی‌کننده داشت، اما بعد دانه‌های پوستی متفاوتی در سراسر بدنش ظهور کرد که به درمان معمول پاسخ نمی‌داد. آزمایش‌های پوستی نشان داد او دچار حساسیت به نیکل است و پزشکان در نهایت منشاء این حساسیت را در آی‌پدی که خانواده‌اش برای او در سال 2010 خریده بودند، یافتند. پزشکان این وسیله را آزمایش کردند و در آن ترکیب شیمیایی حاوی نیکل در پوشش بیرونی یافتند. به گفته پزشکان، این پسر روزانه از آی‌پد استفاده می‌کرد و پس از اینکه آی‌پدش را در یک پوشش محافظ گذاشت، بهبود پیدا کرد. در حال حاضر مشخص نیست آیا همه مدل‌های آی‌پد یا سایر وسایل الکترونیکی ساخت اپل نیز دارای این ترکیب هستند یا نه. دانه‌های پوستی ناشی از نیکل به علت استفاده از سایر وسایل رایج مانند برخی جواهرات، قاب عینک و زیپ هم ممکن است بروز کند. به گفته نویسندگان این گزارش، حساسیت به نیکل شایع‌تر شده‌ یا بیشتر تشخیص داده می‌شوند.
آمار در آمریکا نشان می‌دهد 25 درصد کودکان در آزمایش‌های پوستی در مورد حساسیت به نیکل حساس بوده‌اند، در حالی‌که یک دهه پیش این میزان حدود 17 درصد بود.

منبع :http://www.seemorgh.com/health/2343/203659.html&g=...
3 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
س ص س ص جالب بود.
8 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب