خارج کردن ریشه میخچه با فریز کردن سلول‌ها - هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
خارج کردن ریشه میخچه با فریز کردن سلول‌ها - هایپرکلابز هایپرکلابز :

خارج کردن ریشه میخچه با فریز کردن سلول‌ها

میخچه چگونه ایجاد می شود و چه راه حل هایی برای درمان آن مناسب هستند و چگونه از رشد مجدد آن می توان پیشگیری کرد؟آیا درمان های خانگی می توانند برای آن مفید واقع شوند؟
میخچه ضایعه ای پوستی است که اغلب در پا به‌وجود می‌آید و برای بر طرف کردن آن راه حل های مختلفی را از جمله استفاده از سنگ پا و چسب میخچه پیشنهاد می‌دهند که متخصصین پوست هیچکدام را روشی مناسب برای درمان آن نمی‌دانند.
میخچه یک نوع پینه است که در اثر استمرار فشار به قسمتی از پوست تشکیل می‌شود و در واقع پوست با ایجاد میخچه به محافظت از خود پرداخته و ضخیم تر می‌شود تا بتواند با فشار زیاد مقابله کند.
میخچه بیشتر در پا ظاهرشده و در افرادی دیده می‌شود که فشار زیادی را به دلیل آناتومی بد این قسمت از بدنشان تحمل می‌کنند، البته گاهی ممکن است میخچه در دست نیز به علت بلند کردن اجسام سنگین مشاهده شود. تنها راه تشخیص و درمان میخچه توسط پزشک متخصص است و فرد نباید قبل از مراجعه اقدامی را برای درمان آن انجام دهند.
میخچه و زگیل از نظر ظاهری بسیار شبیه هم هستند؛ ولی زگیل یک ضایعه‌ای ویروسی و عفونی بوده و اقدام نادرست ممکن است این ناهنجاری را به افراد دیگر نیز منتقل کند.
بهترین روش برای پیشگیری از این ضایعه در پا پوشیدن کفش مناسب و راحت است؛ البته لازم است از پوشیدن کفش‌های پاشنه‌بلند و نوک‌تیزی که پا را تحت‌فشار قرار می‌دهد پرهیز کنید.
تحریک میخچه باعث بزرگ شدن آن می‌شود به همین علت هیچ‌گاه از ناخن‌گیر، چاقو، سنگ‌پا و چسب میخچه برای بهبود این ضایعه در بدن استفاده نکنید و تنها درمان باید توسط متخصص و با خارج کردن ریشه میخچه و یا فریز کردن سلول‌ها انجام پذیرد.
این ضایعه به علت فشار زیاد به پوست در پا و گاهی در دست به وجود می‌آید؛ پوشیدن کفش مناسب بهترین راه برای پیشگیری از این اختلال در پا است.

منبع :هایپرکلابز

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب