چه موقعی لرزش دست باید جدی گرفته شود؟- هایپرکلابز

زهرا فلاحی 10 سال پیش
چه موقعی لرزش دست باید جدی گرفته شود؟- هایپرکلابز هایپرکلابز :

لرزش دست در انسان از جمله مشکلاتی است که ممکن است انسان را در هر سنی گرفتار کند، لرزش دست ها هنگام عصبانیت ، اضطراب و خستگی بیش از حد، ورزش های پراسترس و کار زیاد روزمره از موارد شایعی است که در اکثر بیماران مراجعه کننده به پزشکان به چشم می خورد.
لرزش دست می تواند در اثر بیماری های عمومی مثل سوءتغذیه یا ضعف عمومی باشد یا در اثر مشکلات غددی مثل پرکاری تیروئید رخ دهد که لرزش و تعریق دست ها از علائم آن است.
همچنین لرزش دست می تواند جنبه خانوادگی داشته باشد که این نوع لرزش در سنین پایین تر شروع شده و در شرایط خستگی و استرس بیشتر می شود و با دارودرمانی مناسب قابل کنترل است.
در مواردی که لرزش دست در سنین پایین تر شروع شود یا با علائم دیگری همراه باشد، یا در طول زمان بیشتر شده و در واقع پیشرفت کند، باید جدی گرفته شود.
در بیماری های ارثی یا اکتسابی مانند بیماری های تحلیل برنده مغز مثل MS یا بیماری های مخچه ای یا پارکینسون این نوع لرزش ها دیده می شود. نوعی از لرزش دست که هم درمیانسالی و هم کهنسالی دیده می شود انواع بیماری پارکینسون است که این بیماری به علت کم شدن رنگدانه های غدد قاعده ای مغز می باشد و همراه با کندی حرکات بدن، سفتی و خشکی اندام ها بوده و به لحاظ ماهیت پیشرونده آن باید تحت درمان متخصص مربوط قرار بگیرد.

بیماری MS و انواع تعادلی آن نیز می تواند با علامت لرزش دست و عدم تعادل خود را نشان دهد که این جزو علائم هشداردهنده یک بیماری جدی است. آلودگی هوا، مسمومیت با فلزات سنگین از جمله سرب و کبالت نیز می تواند موجب لرزش دست در سنین پایین تر شود.
مصرف موادمخدر و ترکیبات آمفتامین و داروهای روان گردان و استفاده بی رویه داروهای اعصاب که به طور خوددرمانی صورت می گیرد هم می تواند عامل لرزش دست شود.
لرزش دست گاه می تواند عارضه مصرف داروهایی باشد که برای درمان استفاده شده است، مثلا سالبوتامول که در درمان تنگی نفس استفاده می شود، باعث این عارضه نیز می شود.

مصرف بی رویه الکل در جوامع غربی و بی خوابی و شب زنده داری نیز یکی از علل ایجادکننده لرزش دست است.
بنابراین برای پیشگیری از این عارضه باید از نظر تغذیه، به مصرف سبزی، میوه ها و پروتئین به طور مناسب توجه کرده و از مصرف قهوه و چای بی رویه و محرک های مغزی، داروهای روان گردان و خواب آور به صورت خوددرمانی پرهیز کرد. همچنین در زمان آلودگی هوا باید از خروج غیرضروری از منزل اجتناب ورزید.ساير تصاوير

چه موقعی لرزش دست باید جدی گرفته شود؟- هایپرکلابز
منبع :http://www.persianpersia.com/health/hdetails.php?a...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب