سرکه؛ کاهنده قند خون- هایپرکلابز

Z Akbari 9 سال پیش
سرکه؛ کاهنده قند خون- هایپرکلابز هایپرکلابز :

یک کارشناس ارشد صنایع غذایی در یزد گفت: سرکه باعث کاهش قند خون می‌شود.
به گزارش ایسنا، علی اکبر کمالی اردکانی با بیان این مطلب توضیح داد: مصرف 10 گرم سرکه به همراه غذای شیرین، میزان قند خون را کاهش می‌دهد که این خاصیت بر اثر اسید استیک موجود در سرکه است. افراد دیابتی که می‌خواهند یک غذای سرشار از نشاسته میل کنند باید در کنار آن سالادشان را با سرکه بخورند تا قند خونشان کنترل شود.
کمالی با اشاره به این که سرکه می‌تواند باعث کاهش فشار خون شده و از رشد تومورهای سرطانی جلوگیری کند، تصریح کرد: همچنین سرکه حاوی آنتی‌اکسیدان‌های پُلی‌فنولی نیز است که می‌تواند با سرطان مقابله کند.
وی با اشاره به دیگر خواص سرکه افزود: سرکه در کنار خواص زیاد در برخی موارد می‌تواند آسیب‌رسان هم باشد. سرکه سرشار از سولفیت‌ها است. این ترکیبات به خودی خود خطرناک نیستند اما آلرژی‌زا هستند. دومین آسیب سرکه به خاطر خاصیت اسیدی بودن آن است که می‌تواند به دستگاه گوارش آسیب برساند بنابراین توصیه می‌‌شود افرادی که از سوزش معده رنج می‌برند، سرکه مصرف نکنند.
کمالی ادامه داد: اسید موجود در سرکه به مینای دندان‌ها نیز آسیب می‌رساند لذا توصیه می‌شود بعد از مصرف سرکه دندان‌هایتان را مسواک بزنید و یا دهان را با آب شستشو دهید.

منبع :http://hamshahrionline.ir/details/238083
19 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 6 دیدگاه
ندا کیانی ندا کیانی مرسی مفید بود
9 سال پیش
ز س ز س مطالبی مفیدی بود ممنونم
9 سال پیش
عاطفه محمودی عاطفه محمودی جالب بود متشکرم
9 سال پیش
مژگان مرتاض معصوم مژگان مرتاض معصوم مرسی خانومی
9 سال پیش
مهران شايان مهران شايان kheile khob bood
9 سال پیش
1 2 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب