چکار کنیم تا قلبمان مورد حمله قرار نگیرد- هایپرکلابز

عباد محمدي 9 سال پیش
چکار کنیم تا قلبمان مورد حمله قرار نگیرد- هایپرکلابز هایپرکلابز :

روغن جامد یکی از عواملی است که حملات قلبی را افزایش خواهد داد و "رژیم غذایی" مناسب می‌تواند این احتمالات را کاهش دهد.
دکتر محمود قاسمی متخصص قلب و عروق گفت: مهمترین و اصلی‌ترین راه پیشگیری از حمله‌ی قلبی و تنگی رگ‌های قلبی نحوه ی زندگی کردن است.
وی افزود: برای پیشگیری از حمله‌ی قلبی تغذیه نقش‌ مهمی را ایفا می‌کند و از زمان کودکی در 4-5 سالگی باید افراد تحت "رژیم غذایی" مناسب باشند و از خوردن غذا‌های چرب تا حد ممکن خودداری کنند.
وی تصریح کرد: بدن 20تا 30 درصد به چربی احتیاج دارد و بیش از آن علاوه بر بیماری دیابت خطر حملات قلبی را نیز افزایش می‌دهد و همچنین روغن جامد این احتمال را افزایش می‌دهد.
وی اظهار داشت: ورزش کردن یکی از مهمترین عواملی است که می‌تواند از حملات قلبی جلوگیری کند و قلب را در شرایط عادی نگه دارد و افراد باید از بی‌حرکتی اجتناب کنند.
وی خاطر نشان کرد: استعمال دخانیات برابر است با افزایش احتمالات حملات قلبی و همچنین افراد باید به این امر تو.جه داشته باشند که این بیماری سابقه‌ی ارثی و خانوادگی نداشته باشد.
وی در پایان افزود: یکی دیگر از مهمترین عوامل پیشگیری، پیشگیری ثانویه است.
پیشگیری ثانویه به این معنا است؛ که بیماری‌هایی که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با قلب درتماس هستند را درمان یا از پیشرفت آن جلوگیری کنید بیماری‌هایی از جمله: چربی خون بالا، قند خون بالا، دیابت و ... و همچنین افرادی که سابقه‌ی حمله قلبی را داشته‌اند باید زیر نظر پزشک متخصص دارو مصرف کنند.

منبع :http://www.yjc.ir/fa/news/4704577/%DA%86%DA%A9%D8%...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب