این علائم در دوران بارداری طبیعی است؟- هایپرکلابز

M* Razaghi 9 سال پیش
این علائم در دوران بارداری طبیعی است؟- هایپرکلابز هایپرکلابز :

تنها بزرگ شدن شکم نیست که برای مادران آینده عجیب و حتی مسئله‌ساز به نظر می‌رسد؛ از ترک‌های روی پوست گرفته تا تغییر شکل ناف می‌تواند برای کسانی که اولین تجربه بارداری را پشت سر می گذارند مایه تعجب و حتی ترس باشد.

از اسکن اولتراسوند کمک بگیرید

دلیل دیگر کوچکی شکم می‌تواند تشخیص نادرست سن جنین باشد. ممکن است جنین شما سن کمتری نسبت به آنچه در معاینه اولیه گفته شده داشته باشد و در چنین شرایطی با کمک اسکن اولتراسوند می‌توانید از سن دقیق بارداری‌تان باخبرشوید.

بیرون زدن ناف خطرناک است؟

در حدود هفته 25 بارداری، بعضی زنان صاحب نافی بیرون زده می‌شوند اما جای نگرانی وجود ندارد. مثل اغلب تغییرات دوران بارداری که بعد از زایمان نشانه‌های‌شان از بین می‌رود، ناف بیرون زده شما هم مدتی بعد از به دنیا آمدن فرزندتان به حالت قبلی بازمی‌گردد.

ترک‌های شکم از بین می‌رود؟

به جای اینکه شما را به محو شدن ترک‌های ناشی از بزرگ شدن شکم امیدوار کنیم، بهتر است از شما بخواهیم با مراقبت‌های صحیح راه را برای ایجاد این ترک‌ها ببندید. از همان زمانی که شکم شما شروع به بزرگ‌تر شدن کرد، هر روز با مقداری روغن زیتون پوست آن را چرب کنید و آن را به آرامی ماساژ دهید.

نترسید؛ طبیعی است

خط روی شکم پاک می‌شود؟

خط عمودی تیره‌ای که معمولا روی بعضی از شکم‌های بارداری خود را نشان می‌دهد، نباید شما را نگران کند. دانستن اینکه چنین خطی چرا یک‌دفعه روی شکم‌تان ظاهر می‌شود و در ماه‌های آخر پررنگ‌تر به نظر می‌رسد، اهمیتی ندارد. مهم این است که بدانید این تغییر طبیعی و بی‌خطر است و این خط بعد از زایمان محو می‌شود.

منتظر این تغییرات باشید

یادتان نرود شکم شما در طول 9 ماه به این حالت درآمده و قرار نیست یک هفته‌ای کاملا به وضعیت قبل از بارداری‌تان بازگردد. درست است که شیر دادن به نوزادتان به بازگشتن اندام شما به حالت قبل کمک می‌کند اما به طور معمول اغلب زنان برای کاهش وزن بارداری‌شان از این مسیر می‌گذرند و احتمال اینکه شما از این قواعد مستثنا باشید چندان زیاد نخواهد بود.

اگر هنوز در روزهای بارداری به سر می‌برید یا قصد مادر شدن دارید، توصیه‌های عوامانه برای بی‌وقفه غذا خوردن را فراموش کنید و نه به اندازه دو نفر بلکه به اندازه یک نفر و یک جنین غذا بخورید تا اضافه وزن‌تان زیاد نشده و چاقی شکمی ناشی از پرخوری برای‌تان دردسرساز نشود. باور کنید مهم رساندن مواد غذایی لازم به نوزاد است و فرزند درون شکم‌تان از افزایش وزنی که به‌خاطر چربی و شیرینی خوردن ایجاد شده باشد، بهره مثبتی نخواهد برد. اگر هم در ماه‌های آخر بارداری به سر می‌برید یا تازه مادر شده‌اید، با خواندن این راهنما از تغییراتی که در هر هفته و هر ماه در شکم تان رخ می‌دهد آشنا شوید. البته فراموش نکنید انجام نرمش‌های روزانه و تغذیه مناسب نقشی غیرقابل انکار در شبیه شدن بدن تان به روزهای قبل از بارداری بازی می‌کند.

24 ساعت بعد از زایمان

هر زن به طور متوسط بعد از زایمان فورا پنج‌کیلو وزن کم می‌کند. بیرون آمدن نوزاد، از دست دادن خون، مایعات و مایع آمنیوتیک دلیل این لاغری ناگهانی است. به همین دلیل است که بعد از تولد فرزندتان، شکمی شبیه شکم شش ماهه بارداری‌تان خواهید داشت. اگر هنگام بیرون آمدن از اتاق زایمان دیدید که شکمتان هنوز بزرگ است نگران نشوید؛ حتی در بیست و چهار ساعت آینده هم بدن شما به شکل قابل توجهی تغییر خواهد کرد.

یک هفته بعد از زایمان

روند کاهش وزن در این هفته ادامه خواهد داشت اما انتظار نداشته باشید تا پایان هفته اول تمام وزنی که اضافه کرده‌اید از بین برود. تا آخر هفته اول لباس‌های قدیمی تا اندازه‌ای برای‌تان اندازه می‌شوند و اگر به نوزادتان شیر دهید، روند این کاهش وزن سریع‌تر هم می‌شود. رژیم گرفتن را فراموش کنید؛ شما به اندازه کافی ضعیف شده‌اید و به خاطرنوزادتان هم که شده، حق ندارید به خود گرسنگی دهید.

یک ماه بعد از زایمان

تا یک ماه بعد از زایمان، حدود 9 کیلو از وزنی که در بارداری اضافه شده بود کم می‌شود درحالی‌که اغلب زنان در ماه‌های بارداری بین 12 تا 16 کیلو وزن اضافه می‌کنند، چنین کاهش وزنی آن هم در یک ماه شبیه معجزه می‌ماند اما خوشحال باشید چون اگر خودتان به فرزندتان شیر دهید این معجزه اتفاق می‌افتد. البته زنانی که به فرزندشان شیر خشک هم می‌دهند، کاهش وزن در این ماه را البته با سرعت کمتری- تجربه می‌کنند.

شش هفته بعد از زایمان

رحم تقریبا به حالت قبل از بارداری بازمی‌گردد و به همین دلیل شکم شما حسابی کوچک‌تر به نظر می‌رسد. حالا در کنار کاهش قابل توجه وزن‌تان، صاحب شکمی کوچک‌تر هم می‌شوید و این اتفاق زودرس نگرانی شما در مورد اینکه همیشه مثل یک زن باردار به نظر برسید را کمتر می‌کند. در هفته ششم بعد از زایمان شما به زنی شبیه هستید که به خاطر فرم ژنتیک هیکل یا بی‌دقتی در انتخاب غذا کمی شکم و پهلو دارد.

9 ماه بعد از زایمان

شما در طول 9 ماه وزن اضافه کرده‌اید و اگر اشتهای‌تان بعد از زایمان زیاد نشود و اضافه وزن‌تان را بیشتر نکند، در طول 9 ماه بعد از زایمان حدود 90 درصد وزنی که اضافه کرده‌اید را از دست خواهید داد. نگران شکم‌تان هم نباشید. اگر در طول این ماه‌ها تنها کمی در خانه نرمش کرده باشید، احتمالا چیز زیادی از شکم بارداری برای‌تان باقی نمانده است و تنها کمی افتادگی پوست که به مرور زمان قابل تحمل‌تر هم می‌شود از مادر شدن شما خبر خواهد داد. به خودتان سختی ندهید؛ اگر در تمام این ماه‌ها مجبور به مراقبت تمام وقت از فرزندتان هستید، می‌توانید با کمک برنامه‌های نرمش صبحگاهی که از تلویزیون پخش می‌شود اوضاع را روبه‌راه کنید. نیازی نیست در باشگاه‌های بدنسازی مقیم شوید تا شکم بارداری‌تان از بین برود.

منبع :http://www.bartarinha.ir/fa/news/135442/%D8%A7%DB%...
5 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
مرجان  اکبری مرجان اکبری ممنون مفید بود....
9 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب