کمک به تسکین درد ناشی از گرفتگی ماهیچه پس از ورزش- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
کمک به تسکین درد ناشی از گرفتگی ماهیچه پس از ورزش- هایپرکلابز هایپرکلابز :

حتما برای شما هم گرفتگی ماهیچه پس از ورزش پیش آمده است.


تحرک داشته باشید

شاید تحرک داشتن آخرین چیزی باشد که می‌خواهید اما از روی صندلی خود بلند شوید و کمی قدم بزنید تا ماهیچه‌های شما شل شده و کمتر روی همدیگر سفت بوده و فشار وارد کنند.


خود را گرم‌کنید

برای ورزش همیشه در ابتدا خود را گرم‌کنید. آماده کردن ماهیچه و تاندون‌های بدن برای ورزش کلید پیشگیری از آسیب به ماهیچه‌هاست.


کشش ماهیچه ها

ماهیچه‌های خود را کشیده و هر بار 20 تا 30 ثانیه نگه‌دارید. زیاد ماهیچه‌ها را نکشید بلکه به‌جای آن همان حال کشیدگی را برای مدت‌زمان کافی حفظ کنید.


ماهیچه های خود را ماساژ دهید

غلتک‌های ماساژ وسایل قدرتمندی هستند که به شما اجازه می‌دهند خود را ماساژ داده و روی لایه بافت همبند اطراف ماهیچه‌ها کار کنید.


حمام یخ را امتحان کنید

زمانی که ماهیچه‌های شما گرفته‌اند و دردناک می‌باشند یک حمام یخ ده‌دقیقه‌ای معجزه می‌کند. دو قاشق نمک به آب گرم اضافه کرده و سپس دو قالب یخ و آب سرد به آن بیفزایید. آب سرد با افزایش گردش خون درد را کاهش داده و یک ضدالتهاب عالی است و روند بهبود شما را به‌شدت سرعت می‌دهد.


بدن را گرم و سرد کنید

برای دو دقیقه آب گرم را روی ماهیچه‌های خود بگیرید. سپس فوراً برای سی ثانیه داخل آب سرد بروید. این کار را 5 بار تکرار کنید. تغییر آب گرم و سرد سبب می‌شود رگ‌های خونی باز و بسته‌شده و به خروج اسیدلاکتیک از ماهیچه‌های دردناک شما کمک می‌کند.


پروتئین مصرف کنید

یک‌راه برای کمک به بازیابی سریع‌تر ماهیچه‌ها مصرف پروتئین است. ماهیچه‌ها مانند اسفنجی هستند که منتظر دوباره پر کردن انرژی‌ای می‌باشند که در ورزش ازدست‌رفته است. پروتئین چندین نقش مهم در بدن دارد اما مهم‌ترین آن این است که پس از ورزش به تجدید انرژی سریع‌تر ماهیچه‌ها کمک می‌کند.

آب بنوشید

بدون آب بدن آن‌طور که باید کار کند عمل نمی‌کند. کم‌آبی سبب می‌شود ماهیچه‌های بدن گرفته و دردناک شوند. بنابراین حتماً به میزان کافی مایعات بنوشید.

ساير تصاوير

کمک به تسکین درد ناشی از گرفتگی ماهیچه پس از ورزش- هایپرکلابز
منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب