مصرف چاي مي‌تواند از ميزان مرگ بكاهد- هایپرکلابز

علی نصیری 12 سال پیش
مصرف چاي مي‌تواند از ميزان مرگ بكاهد- هایپرکلابز هایپرکلابز :

 مصرف چاي مي‌تواند ميزان سكته‌هاي قلبي و به دنبال آن مرگ و مير را كاهش دهد

 به گزارش سرويس «بهداشت و درمان » خبرگزاري دانشجويان ايران، محققان دانشگاه هاروارد خاصيت آنتي اكسيداني تركيبات خاص موجود در چاي بنام "Flaronoid" را علت اثر محافظتي چاي بر قلب و بيماريهاي قلبي مي‌دانند. Flaronoid موجود در چاي سبز و سياه علاوه بر خاصيت آنتي اكسيداني مي‌تواند از انعقاد تشكيل لخته‌هاي خون جلوگيري كند. كساني كه چاي مي‌خورند در مقايسه با آنهايي كه از آن استفاده نمي‌كنند حملات قلبي كمتري داشته‌اند. استفاده كنندگان از چاي به ميزان يك دوم كمتر از آنهايي كه چاي نمي‌خورند دچار سرطان معده و مري مي‌شوند.چاي به دليل داشتن آنتي اكسيدان اثرات خوبي در سلامت انسان دارد كساني كه چاي مي‌خورند در مقايسه با آنهايي كه از آن استفاده نمي‌كنند حملات قلبي كمتري داشته‌اند. همچنين، استفاده زياد از چاي از خطر مرگ بعد از حمله قلبي مي‌كاهد. استفاده‌كنندگان از چاي به ميزان يك دوم كمتر از آنهايي كه چاي نمي‌خورند دچار سرطان معده و مري مي‌شوند . كساني كه چاي مي‌خورند كمتر دچار پوسيدگي دندان مي‌شوند كه اين اثر به دليل دارا بودن فلورايد در چاي است. چاي از سكته مغزي جلوگيري مي‌كند. محققان در يافته‌اند مردان 50 تا 69 ساله كه در روز 4 تا 5 فنجان چاي پر رنگ مي‌خورند ميزان 69 درصد از خطر سكته مغزي در آنها كاسته شده است. زناني كه روزانه 3 فنجان يا بيشتر چاي مي‌خورند آرتريت روماتوئيد در آنها پيشرفت كمتري مي‌كند. طبق آخرين تحقيقات صورت گرفته بر روي چاي مشخص شده است كه اين نوشيدني هم خاصيت تحريك كنندگي دارد و هم آرام‌بخشي.

به گزارش ايسنا واحد علوم پزشكي ايران، نتايج آخرين تحقيقات پژوهشگران نشان مي‌دهد چاي تا دو دقيقه بعد از دم كشيدن، اثر محرك دارد،‌ اما پس از اين مدت به تدريج از خاصيت تحريك‌كنندگي آن كاسته شده و به خاصيت آرام‌بخشي آن افزوده مي شود. در ضمن پس از گذشت 5 دقيقه از دم كشيدن، چاي كاملا به يك آرام بخش تبديل مي‌شود.

گفتني است: چاي به حفظ تعادل مايعات بدن كمك شاياني كرده و روند پيري را كند مي‌كند.

منبع :
1 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 2 دیدگاه از 2 دیدگاه
فاطمه ملاحسینی فاطمه ملاحسینی راستش ادم نمی دونه حرف کیو باور کنه اگه سخنرانی های بعضی پزشکارو درباره ی مضرات چای رو گوش کنید مثل من و خیلی کسان دیگه دچار سر درگمی میشید که بالاخره چای خوبه یا نه
12 سال پیش
عزيزاله سرشوق عزيزاله سرشوق بسيار عالي بود
12 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب


سایر مطالب از علی نصیری

سلامتی چیست و سالم کیست ؟(WHO)