فلفل قرمز یا کاپسایسین - هایپرکلابز

زهرا فلاحی 12 سال پیش
فلفل قرمز یا کاپسایسین - هایپرکلابز هایپرکلابز :

 فلفل قرمز گیاهی که گردش خون را سرعت می‌بخشد

فلفل قرمز که اصطلاحا به آن کاپسایسین هم گفته می‌شود، گیاهی محرک است که از غلاف خشک فلفل تند ساخته شده است و از طریق مزه و بوی تند و تیز شناخته می‌شود. فلفل قرمز یک ادویه متداول در اشکال مختلف پخت غذا محسوب می‌شود ولی از آن در جنبه‌های دارویی نیز طی هزاران سال استفاده شده است.مهم‌ترین خواص دارویی آن از ماده شیمیایی به نام کاپسایسین مشتق می‌شود. کاپسایسین جزیی است که تندی را به فلفل می‌بخشد.

به طور کلی هرچه فلفل تندتر باشد حاوی مقادیر بالاتری از کاپسایسین است، به علاوه این‌که کاپسایسین موجود در فلفل باعث کاهش چسبندگی پلاکت‌ها و تسکین درد می‌شود.اجزای اصلی فلفل قرمز، ویتامین E,C و کاروتنوئیدها است.

امروزه فلفل قرمز به طور گسترده‌ای برای درمان بسیاری از عوامل خطرزا برای سلامت که شامل گردش خون ضعیف، هاضمه ضعیف، بیماری‌های قلبی، دردهای مزمن، زخم‌های دهانی، سردرد و دندان‌درد به کار می‌رود.
فلفل قرمز برای سوءهاضمه و نفخ مفید است و وقتی که فلفل به صورت خوراکی مصرف شود، باعث تسکین درد‌های گوارشی و تحریک ترشحات گوارشی و بزاق می‌شود که این ترشحات حاوی موادی برای هضم مواد غذایی به شمار می‌آید.

اگر شما در طول زندگی‌تان فقط از یک نوع گیاه استفاده می‌کنید، بهتر است آن فلفل قرمز باشد. هیچ گیاه دیگری به سرعت فلفل قرمز باعث افزایش گردش خون نمی‌شود.

به نظر شما ۱۰ ادویه گیاهی که باید در هر خانه‌ای وجود داشته باشد چیست؟ جواب آن است که اولین و مهم‌ترین آنها فلفل قرمز است که می‌تواند اعمال ۹ تای بقیه را بهبود بخشد.

فلفل می‌تواند طی چند ثانیه گردش خون را سرعت بخشد. وقتی شما در بدنتان بیماری دارید گردش خون به آن نقاط غالبا محدود می‌شود. گردش خون عامل رساننده مواد مغذی و مواد مولد سلامتی موجود در گیاه به آن نقاط است. همچنین گردش خون مواد زائد و سموم را حمل می‌کند.

فلفل قرمز مثل ماده‌ای منفجره است که تمام انسدادهایی را که در عضو بیمار وجود دارد را منفجر می‌کند و باعث جریان تمام مواد معدنی، ویتامین‌هایی که توسط غذا خورده شده و هر عنصر حیاتی که از گیاهان خوراکی به دست می‌آید به مناطق عضو بیمار و مریض می‌رساند.
وقتی شما فلفل قرمز را می‌خورید معده ترشحات خود را آزاد می‌کند حتی قبل از آن‌که فلفل به آن برسد، پس زمانی‌که رسید معده آماده حضور آن است.زمانی که فلفل با زبان برخورد کرد طی چند ثانیه جذب می‌شود و از پایانه‌های عصبی سیگنال‌هایی به بدن فرستاده می‌شود که باعث بهبود جریان خون می‌شود.

منبع :
4 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 5 دیدگاه
کبری  حبیبا کبری حبیبا عالیه آیافلفل های دیگر هم این خاصیت دارند
12 سال پیش
کبری  حبیبا کبری حبیبا عالیه آیافلفل های دیگر هم این خاصیت دارند
12 سال پیش
کبری  حبیبا کبری حبیبا عالیه آیافلفل های دیگر هم این خاصیت دارند
12 سال پیش
مسعود خيري مسعود خيري با تشكر از اين به بعد در وعده هايي غذايي نيزمورد استفاده قرار مي گيرد
12 سال پیش
لیلا حسینی پو لیلا حسینی پو آیا فلفل سیاه هم دارای خواص فوق می باشد؟
12 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب