دلایل عمده جیغ شبانه کودکان...- هایپرکلابز

sadegh mirzaei 10 سال پیش
دلایل عمده جیغ شبانه کودکان...- هایپرکلابز هایپرکلابز :

شاید شما هم با این مشکل روبه‌رو شده باشید: کودکتان ناگهان در رختخواب می‌نشیند، با وحشت جیغ و فریاد می‌زند، عرق می‌کند، با دست و پا به اطراف می‌زند و بعد از چند دقیقه آرام می‌گیرد و دوباره به خواب می‌رود، اما علت این رفتار چیست؟
شما به عنوان پدر و مادر چه باید بکنید؟
به طور کلی ۲ نوع اختلال با جیغ کودک هنگام خواب در ارتباط است:
ترس شبانه و کابوس شبانه
اگر چه ترس شبانه کمتر شایع است، اما در صورت بروز آن چند ساعت پس از خوابیدن کودک بلندمی‌شود و در حالی که ترسیده و گیج به نظر می‌رسد. بیشتر اوقات علت ترس شبانه فعالیت بیش ازحد سیستم اعصاب مرکزی است که در کودکان هنوز در حال تکامل است و در ۸۰ درصد موارد می‌تواند ارثی باشد. ترس شبانه درمان خاصی ندارد و با تکامل سیستم عصبی معمولا برطرف می‌شود. اما در کابوس شبانه کودک کاملا بیدار می‌شود و به یاد می‌آورد که یک خواب وحشتناک دیده است. کودکان اغلب از سن ۳ سالگی درگیر کابوس‌های شبانه می‌شوند و این کابوس‌ها در سن ۴ تا ۶ سالگی کودک به اوج می‌رسد.
چرا بچه‌ها کابوس می‌بینند؟
کابوس‌دیدن بخشی از روند رشد کودک شماست، اما از عللی که می‌توانند سبب کابوس دیدن کودک شوند می‌توان به بی‌توجهی والدین نسبت به کودک، محیط یا شرایط اضطراب‌آور و ناآرام،دیدن برنامه‌های خشن و ترسناک و در نهایت شنیدن داستان‌های ترسناک اشاره کرد.
طبیعی است که شما نمی‌توانید مانع کابوس‌ دیدن کودکتان شوید، اما می‌توانید کاری کنید که او راحت به خواب رود، بنابراین بهتر است:
۱ – در ساعات منظمی کودک را بخوابانید و او را در ساعت منظمی نیز بیدار کنید.
2 – اگرچه کودکان از کابوسی که دیده‌اند چیزی به خاطر نمی‌آورند، اما اگر راجع به آن صحبت کردند با دقت به آن گوش کرده و آن را جدی بگیرید.
3 – وقتی دست و پا می‌کوبد به خودش آسیبی نمی‌زند.
4 – وقتی کودک جیغ می‌کشد سریع به سراغ او بروید و اگر بیدار شده به او اطمینان بدهید که او را تنها نمی‌گذارید و به او احساس امنیت دهید.
5 – هرگز اجازه ندهید کودک بعد از بیدار شدن به اتاق شما بیاید، ممکن است این کار برای او عادت شود یا این مطلب را به او القا کند که اتاق خودش مکان امنی نیست.
6 – سعی کنید کودک در طول روز استراحت کافی داشته باشد، زیرا ترس شبانه در زمان‌هایی رخ می‌دهد که کودک خیلی خسته است.

منبع :http://www.lordcity.ir
1 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 4 دیدگاه از 4 دیدگاه
م ه م ه زندگی زیباست
9 سال پیش
م ه م ه Life is so beautiful
10 سال پیش
* * * * ممنون
10 سال پیش
م ه م ه جالب بود مثل همیشـــــــــــــــــــــه/می پسندم دوستم
10 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب