اگر کلسترول بالايي داريد براي باردار شدن صبر کنيد- هایپرکلابز

رضا حبيبي 8 سال پیش
اگر کلسترول بالايي داريد براي باردار شدن صبر کنيد- هایپرکلابز هایپرکلابز :

 پزشکان به زوج‌هايي که کلسترول بالايي دارند هشدار دادند براي پدر و مادر شدن مجبور هستند، صبر کنند. زن و شوهرهايي که براي پدر و مادر شدن برنامه‌ريزي مي‌کنند بايد سطح کلسترول‌شان را پايين بياورند.
مطالعات نشان مي‌دهد زوج‌هايي که سطح کلسترول شان بالا است در طول مطالعه سه ساله بارور نشدند. «انريکه شيسترمن» محقق ارشد و رئيس مرکز اپيدميولوژي در مؤسسه بهداشت کودکان و توسعه انساني مي‌گويد: «اين نخستين بار است که سطح کلسترول خون همراه با فاکتورهاي ديگري مانند سن و وزن به عنوان يک عامل مهم در باروري و بارداري شناخته شده است.
کلسترول يک ماده مومي‌شکل است که در رگ‌هاي خوني بدن ساخته مي‌شود. ژنتيک و سابقه خانوادگي نقش مهمي در سطح کلسترول خون بازي مي‌کند و رژيم غذايي و ورزش براي کاهش آن توصيه مي‌شود.»
اين محقق ارشد مي‌گويد: «زماني که زن و مرد داراي کلسترول بالا هستند بايد زمان طولاني تري را براي قدرت باروري مرد و بارداري زن در نظر گرفت.»
اگرچه وقتي زن داراي کلسترول بالا و مرد کلسترول نرمال است، زمان بارداري طول مي‌کشد اما زمان بارداري وقتي که هر دو کلسترول بالايي دارند، بيشتر است. همچنين هنگامي که فقط مرد کلسترول بالا و زن سطح نرمالي دارد به نظر نمي‌رسد تأثير زيادي داشته باشد.
در حالي که اين مطالعه ارتباط بين ميزان کلسترول و زمان باروري را نشان مي‌دهد اما هنوز مشخص نيست چگونه کلسترول بالا زمان بارداري را به تأخير مي‌اندازد و آيا مصرف داروهاي کاهش دهنده کلسترول زمان باروري را کوتاه مي‌کند يا خير. البته محققان مدعي هستند رژيم غذايي و ورزش با کاهش سطح کلسترول خون مفهوم زمان را کاهش دهد. داشتن يک رژيم غذايي سالم، ورزش و حفظ سطح کلسترول طبيعي به بارداري سالم و تولد نوزادان سالم توسط زوج‌ها کمک خواهد کرد.
به گفته مدير بخش ناباروري بيمارستان «مونت سينا» در نيويورک؛ افرادي که براي باردار شدن تلاش مي‌کنند بايد سلامتي شان را بهينه‌سازي کنند.
اين بهينه‌سازي شامل مصرف نکردن سيگار، ورزش، رژيم غذايي سالم و حفظ وزن سالم است.
«کوپرمن» مدير بخش مي‌گويد: «هنوز نمي‌توان به ارتباط مستقيم بين کلسترول و توانايي باردار شدن به قطعيت اشاره کرد، اما به نظر مي‌رسد مصرف دارو يا تغيير در رژيم غذايي بلافاصله باروري را بهبود نمي‌دهد.»
در اين پژوهش محققان داده‌هاي مرتبط به 501 زن و شوهر را که براي بچه دار شدن اقدام کرده بودند، جمع‌آوري کردند. آنان زوج‌ها را در تحقيق طولي با اتخاذ شرايط قرار گرفتن زن و شوهرها در معرض مواد شيميايي زيست محيطي، شيوه زندگي و اثر کلسترول بالا و مدت زمان باروري را مورد بررسي قرار دادند.
در آغاز مطالعه ميزان کلسترول زوج‌ها اندازه‌گيري شد محققان دريافتند زن و شوهرهايي که بعد از زمان طولاني باردار شده بودند يا هر دو طرف يا زن داراي کلسترول بالا بودند.
در ميان زوج‌ها 347 زوج در طول مطالعه بعد از زمان طولاني باردار شدند، 54 زوج نتوانستند باردار شوند و درصدي از آن‌ها از مطالعه کناره‌گيري کردند.

منبع :http://khorasannews.com/OnlineNews.aspx?newsid=921...
3 نفر این را می پسندند
مشاهده 2 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
مهدیه  کاویان مهدیه کاویان با تشکر از مطلب مفیدتان
8 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از رضا حبيبي

استرس­ هاي مزمن احتمال مرگ زودرس در مردان را افزايش مي ­دهد
دستگاهي براي تشخيص کم خوني در يک دقيقه
بازيابي حافظه انسان با شوک مغزي
تأثير هورمون‌ درماني در کاهش اضطراب ناشي از جراحي در کودکان
براي ترک سيگار از کجا شروع کنيم؟
يک ضد آفتاب طبيعي براي پوست
از عوارض "واي فاي" بر سلامت بدن چه مي‌دانيد؟
پوست، وضعيت سلامت کبد را نشان مي‌دهد
بارداري، زنان را زودرنج مي‌کند
يخچال خانه را داروخانه کنيد
دختري با روابط عمومي ضعيف و هميشه ناراحت
قفل کردن زبان کودکي که راز خانواده را فاش مي کند
هرگز پشيمان نمي شويد اگر...
اگر کودکتان مبتلا به لکنت زبان است اين توصيه‌ها را به ياد داشته باشيد
تکذيب انتشار مطالبي از مفيد بودن روغن پالم در سايت سازمان غذا و دارو
بهترين روش براي جلوگيري از چاقي
چه مقدار شير براي چه افرادي لازم است؟
کمبود ويتامين D، خطر ابتلا به زوال عقل و آلزايمر را دو برابر افزايش مي دهد
چرا نبايد در استخر ادرار کرد؟
نکته هاي مهم براي خريد کفش