بی حالتی و عدم شفافیت مو- هایپرکلابز

مژگان شاه حسینی 10 سال پیش
بی حالتی و عدم شفافیت مو- هایپرکلابز هایپرکلابز :

حتماً پیش آمده که درست وقتی مهمانی مهمی پیش رو دارید، موهایتان حالت نگیرد یا شفافیتش را از دست بدهد، برای حل آن، چه کرده اید؟
تا کنون از خود پرسیده‌اید چرا بعضی اوقات مو‌هایتان خوش حالت هستند و بعضی اوقات هر کاری می‌کنید حالت مناسبی نمی‌گیرند؟ این حالت ناپذیری مو‌ها به دلیل کمبود روغن‌های طبیعی و یا اثرات مخرب عوامل محیطی مانند نور بیش از حد خورشید و یا آلاینده‌های هواست که باعث خشکی بیش از حد مو می‌شود. ما برای رفع این مشکل چند پیشنهاد داریم.
اگر موهای شما در برابر مدل گرفتن مقاومت می‌کند، به عنوان مثال فر و یا صاف نمی‌شود:
عامل این مشکل شستشوی بیش از حد مو هاست. بیش از سه بار شامپو کردن مو‌ها در هفته، باعث از بین رفتن عوامل طبیعی نرم کننده و ضد وز مو‌ها می‌شود. بنابراین فقط وقتی مو‌هایتان را شامپو کنید که واقعاً کثیف شده‌اند. مسلماً موهای چرب به شستشوی بیشتری نیاز دارند. روغن‌های طبیعی باعث حالت پذیری بیشتر مو می‌شود. با روغن‌های طبیعی، مو‌هایتان را چرب کنید تا نرمی و حالت پذیری به آن باز گردد. روغن بادام، زیتون و نارگیل، همه از روغن‌های موثر و مفیدی هستند. اگر ریشه مو‌هایتان چرب است، نیازی نیست آن‌ها را به روغن آغشته کنید و تنها به چرب کردن ساقه مو‌ها اکتفا کنید و پس از مدتی، مو‌هایتان را شستشو دهید.
اگر موهایتان شفافیت نداشته و حالت مرده پیدا کرده اند:
عامل اصلی این مشکل سوء تغذیه مو می‌باشد. به دلیل اینکه مو سلول‌های زنده ندارد، غالبا تصور می‌شود که کاملاً مرده‌اند. اگر چه مو‌ها دارای اعصاب مستقیم نمی‌باشند، ولی دارای ویژگی تغذیه پذیری هستند. موادی که حاوی عصاره‌های گیاهان طبیعی هستند، باعث افزایش جریان و گردش خون در ناحیه پوست و تنظیم روغن‌های مو می‌شوند. این امر موجب شفافیت و حجم دهندگی مو‌ها نیز می‌شود. نمی‌توان تاثیر سلامت کلی بدن را روی ظاهر مو‌ها انکار کرد. اثر سیستم متابولیک نیز بر روی مو‌ها بسیار زیاد می‌باشد. یک رژیم غذایی کامل، حاوی آنتی اکسیدان، ویتامین‌های آ، سی و‌ای، اثرات زیان بخش ناشی از آلودگی هوا، آب سخت و همچنین آفتاب را تقلیل داده و در شادابی مو اثر بسیاری دارد.

منبع :http://www.parsegard.com/greenliving/%D8%A8%DB%8C-...
3 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 2 دیدگاه از 2 دیدگاه
علیرضا اسکندری علیرضا اسکندری دست مریزاد
10 سال پیش
مژگان مرتاض معصوم مژگان مرتاض معصوم mamnoun
10 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب