راز زناشویی شما بر سر بازار!- هایپرکلابز

MOZHGAN ZAREH 8 سال پیش
راز زناشویی شما بر سر بازار!- هایپرکلابز هایپرکلابز :

حرف هایی در خانه زده می شود که نباید کسی متوجه آن شود ، دیوار موش دارد و موش هم گوش دارد.
«لا تَخُن مَنِ ائتَمَنَكَ وَإِن خانَكَ وَلاتُذِع سِرَّهُ وَإِن أَذاعَ سِرَّكَ؛به كسى كه تو را امین قرار داده است خیانت مكن هر چند او به تو خیانت كرده باشد و راز او را فاش مساز اگر چه او راز تو را فاش ساخته باشد» ( بحارالأنوار، ج77،ص208، ح1)
حتما شما هم تا به حال اصطلاح «حفاظت اطلاعات» را شنیده اید مخصوصا کسانی که دوره خدمت سربازی را گذرانده اند و یا شغل شان نظامی باشد صد در صد با این اصطلاح آشنا هستند، اما این واژه صرفا استفاده نظامی ندارد بلکه در اصطلاح عامیانه از این لفظ به عنوان «سر» یا «راز» یاد می شود. اصطلاحی که بر همه مانوس است و هر شخصی باید نسبت به حفاظت از اسرار خود کوشا باشد.

اسرار هر فرد به سه بخش تقسیم می شود:
1- اسراری که فقط باید خود شخص بداند و خدایش
2- اسرار بین زن و شوهر
3- اسرار خانوادگی، در هر کدام از این بخشها اطلاعات خاصی طبقه بندی می شوند که بخش های دیگر نباید از آن آگاهی داشته باشند.

اسرار شخصی: این بخش از اسرار، یکی از مهمترین بخش های اطلاعات فردی است و اگر محدوده اش به درستی ترسیم نشود ممکن است صدمات جبران ناپذیری داشته باشد، مثلا بارها اتفاق افتاده است که افراد شیطان صفت به صورت تلفنی یا حضوری وحتی در سر کار مزاحم خانم های جوان شده اند و از آبرو داری آنها سو استفاده کرده و اخاذی نموده اند و حتی در بعضی مواقع عفت شان را خدشه دار نموده اند، در این میان بعضی از خانمها متاسفانه این طور مسائل را جز اطلاعات شخصی تلقی نموده و از اینکه شاید شوهرشان از شنیدن این پیشامد ناراحت شود، قضیه را پنهان کرده اند غافل از اینکه اگر در همان ابتدا این مسائل با شوهر در میان گذاشته شود خیلی راحت مشکل حل می شود و راه سو استفاده مسدود می گردد.
بر عکس این مسئله هم صادق می باشد یعنی بعضی اوقات شخصی در دوران مجردی برایش اتفاقی افتاده یا خدا نکرده شیطان گولش زده و گناهی را مرتکب گردیده است، در چنین مواقعی ضرورتی ندارد که همسر از این مباحث آگاه شود چون این مسائل میان اشخاص و خدای خود می باشد که درصورت توبه واقعی خداوند می بخشد و نیازی به بازگو کردن گناهان پیش دیگران و حتی همسر نمی باشد چرا که بازگو کردن گناه خودش معصیت می باشد.
خانواده مکانی برای ارتباط مناسب اعضاء و حفظ حرمت و شئون یکدیگر است. این حریم خانوادگی ابتدا از سوی خود اعضای خانواده باید حفظ شود تا از طرف اشخاص دیگر نیز این راز حفظ گردد چرا که تنها در این صورت امنیت و پایداری خانواده بیمه می شود
اسرار خانوادگی : بعضی از اطلاعات مخصوص افراد خانواده است و لزومی ندارد که اشخاص دیگر حتی همسر از آن آگاه شود مثلا خواستگاری های دوران مجردی، که از نظر شرع و عرف هیچ اشکالی ندارد. اما بازگو کردن خاطرات خواستگاری، بین زوجین اصلا مناسب نمی باشد، در نامه ای که یکی از کاربران برای مان ارسال کرده بود از بدبینی و حساسیت شوهرش گله مند بود و از اینکه بهش اعتماد نداره رنج می برد، با تحقیقی که از وی صورت گرفت روشن شد که علت عمده بدبینی شوهرش، طرح مسائل دوران مجردی توسط خانم می باشد، متاسفانه بعضی از خانمها حتی بعضی مواقع برای اینکه خودی نشان دهند همه پسرهای فامیل دور و نزدیک را در ردیف خواستگارهای خود قرار می دهند و با آب و تاب این مسئله را به شوهر تعریف می کنند این در حالی است که شوهر از شنیدن این حرفها هیچ لذتی نمی برد و از اینکه پسر عمو یا پسر خاله همسرش قبلا خواستگارش بوده احساس بزرگ بودن نمی کند بلکه ممکن است دچار سو رفتار و بد بینی شود. لذا مسائل خواستگاری از آن دسته اطلاعاتی است که فقط باید اعضای خانواده خبر داشته باشد نه دیگران.

اسرار بین زن و شوهر: خانواده مکانی برای ارتباط مناسب اعضاء و حفظ حرمت و شئون یکدیگر است. این حریم خانوادگی ابتدا از سوی خود اعضای خانواده باید حفظ شود تا از طرف اشخاص دیگر نیز این راز حفظ گردد چرا که تنها در این صورت امنیت و پایداری خانواده بیمه می شود.
از جمله رازهای بین همسران، کیفیت محبت و ارتباط زناشوئی است که این مسئله باید به صورت راز بین زن و شوهر باشد، یا ممکن است در اعضای بدن یکی از زوجین عیب جزئی وجود داشته باشد که کسی از آن آگاه نباشد، همه این مسائل از اسرار بین زن و شوهر می باشد که نباید جایی باز گو شود.
در مرتبه پایین تر زن و شوهر باید نسبت به حرفهای همدیگر نیز امین باشند و از انتقال حرفهای همسر به خانواده خودداری کنند و الا دچار دخالت های بی جا و بی حد و حساب خانواده ها خواهند شد و هر شخصی بنا به سلیقه شخصی خود سعی در اداره زندگی نو رسیده خواهد کرد، در این صورت بدیهی است طوفان افکارهای ضد هم و پراکنده خیلی سریع بنیان خانواده جوان را از جای بر خواهد کند.
با توجه به مباحث بالا باید هر رازی در جای خود محفوظ بماند و الا مشکلات زیادی برای خانواده ایجاد می شود، لذا زوجین جوان با حفظ احترام والدین از انتقال صحبت های خانواده به والدین خودداری کنند چرا که زوجین دارای حریم خصوصی می باشند که هیچ شخص نباید وارد این حریم شود.

منبع :http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=291896

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب