دل خودت را نشکن- هایپرکلابز

معصومه سربسته 7 سال پیش
دل خودت را نشکن- هایپرکلابز هایپرکلابز :

1- اجازه نده مردم، حال و هوایت را دست‌کم بگیرند
اگر احساس دمغی یا شادی می‌کنی، همین مورد حال و هوای خودت است و خود واقعی‌ات را نشان می‌دهی. هیچ‌کس حق ندارد با کلامش تو را کم‌ارزش کند. دیگران که از دل تو خبر ندارند و نمی‌توانند از دید تو، زندگی را ببینند. کسی نمی‌تواند راه‌هایی را که تو رفته‌ای،‌ تجاربی را که تو کسب کرده‌ای و محرومیت‌هایی را که کشیده‌ای، لمس کند. کسی حق ندارد به طبق احساسات، تو را مورد قضاوت قرار دهد و یا موردی را به تو دیکته کند. احساساتت مهم هستند، پس هرگز اجازه نده، مردم با باورهای غلطشان تو را به ‌جایی که دلشان می‌خواهد هدایت کنند.
2- از بابت اشتباهاتت پشیمان نباش
اگر در مورد تصمیماتی که در گذشته گرفتی، افسوس می‌خوری همین حالا این کار را متوقف کن. در آن زمان تو معتقد بودی که بهترین تصمیم‌ها را گرفته‌ای و برای رسیدن به آن نهایت تلاشت را کردی. تصمیم‌هاي تو براساس ذهنیتی شفاف بوده است. اگر قرار بود با عقل و خردی که هم‌اکنون داری تصمیم بگیری مسلما روشی دیگر را انتخاب می‌کردی. پس به خودت تنفس بده. لازم نیست آن‌قدر به خودت گیر بدهی. زمان و تجربه، راهی معرکه برای رسیدن به موفقیت است، پس از همین امروز سعی کن گزینش‌های بهتری برای خودت و عزیزانت داشته باشي.
3- از عزیزانت آزرده‌خاطر نباش
یک‌روزی بنابه دلایلی عزیزی را از دست می‌دهی. پس سعی کن رفتارت با تک‌تک آنها طوری باشد که بابت از دست دادنشان دچار عذاب وجدان نشوی. تک‌تک لحظات عمرت را که با عزیزانت سپری می‌کنی، قدر بدان،‌ شاید فردایی برای آنها وجود نداشته باشد.
4- نگذار هوای نفس بر تو مسلط شود
گاهی اوقات چنان هوای نفس بر تو غلبه می‌کند که خودت راه خطا را انتخاب می‌کنی و به بیراهه می‌روی. البته دلیلش این نیست که تو آدم خطاکاري هستی، بلکه دچار غرور کاذب می‌شوی. به‌عنوان مثال وقتی تو با کسی که دوستش داری مي‌جنگی هر دو نفر خطاکار هستید و باید یکی از شما دو نفر کوتاه بیاید و سریع قضیه را جمع کند. هر کدامتان که در عذرخواهی پیشقدم شوید، برحق و برنده می‌شوید.
5- خودت را در هر بحث و مشاجره‌ای وارد نکن
قوی بودن به این معنی نیست که با هر کسی سر ناسازگاری و دعوا را آغاز کنی. قوی بودن به این مفهوم نیست که فوری جواب هر بی‌ادبی را بدهی. لازم نیست مقابله به مثل کنی. سعی نکن خودت را هم‌سطح آنها بکنی. هدف آنها دقیقا همین است. شخصیت خودت را حفظ کن. قویِ واقعی کسی است که آن‌قدر هوشمند باشد که به محض شروع نزاعی، خودش را از معرکه با سربلندی بیرون بکشد.
6- با جماعت منفی‌گرا قاطی نشو
به محض این‌که محیطی را پر از تشنج و منفی دیدی، آن‌جا را ترک کن. ورود به جماعت منفی‌گرا یعنی خودتخریبی. تو باید در هر وضعیتی تلاش کنی که روح لطیفت را با موارد مثبت و معنوی آبیاری کنی. میزان شادی تو، با افکارت نسبت مستقیم دارد. پس مثبت‌گرا و مثبت‌بین باش. هنوز بهترين روزهای زندگی‌ات آشکار نشده است پس منتظر باش.
7- درروابط عاشقانه هول نکن
یک رابطه خوب بر این اساس است که گذشته همدیگر را بپذیرید، هم‌اکنون از هم حمايت كنيد و در آینده نيز حامی یکدیگر باشید. در عشق و عاشقی عجله نکن. همسری را پیدا کن که موجب رشد معنوی تو شود، کسی که تو را در این دنیا آزاد بگذارد و مایه دق تو نشود و در ضمن، اعتماد کامل هم به تو داشته باشد. این است عشق واقعی که همیشه ارزش دارد. در انتظار چنین عشقی باش.
8- آنهایی را که دلشان نمی‌خواهد با تو باشند رها کن
خداحافظی کردن با کسی که دلت نمی‌خواهد او را رها کنی، کاری زجرآور است. اما زجرآورتر این است که تو محکم به کسی بچسبی که در وهله اول دلش نمی‌خواهد پیش تو بماند. اگر کسی به اندازه خودت، عشقش را بروز نمی‌دهد و طوری رفتار می‌کند که انگار تو برایش بی‌تفاوت هستی، می‌تواند سرنخی باشد که تو هم به حضور چنین شخصی در زندگی‌ات نیاز نداری. تو فقط به افرادی در زندگی‌ات نیاز داری که به تو احترام مي‌گذارند و دلشان می‌خواهد تو هم بخشی از زندگیشان باشی.
9- به انتقادهایی که به تو می‌شود، بی‌توجه نباش
بدترین دروغ، دروغی است که به خودت می‌گویی. دوست واقعی تو همیشه حقیقت را به تو می‌گوید، هرچند که حقیقت تلخ باشد. پس خیال نکن هر انتقادی،‌ منزجرکننده است و فوری به تو بربخورد. دوست واقعی تو قصد ندارد به تو لطمه روحی بزند، او به تو اهمیت می‌دهد، دوستت دارد، و درواقع حقیقتی را می‌گوید که تو به‌طور ناخودآگاه منکرش هستی.
10- امیدت را بر باد نده
گیر افتادن در مشکلات خیلی شبیه رانندگی در مه غلیظ است که به‌درستی مقصدت را تشخیص نمی‌دهی و احساس گم شدن می‌کنی. دلت می‌خواهد برگردی، ولی نمی‌توانی. وحشت‌زده و خسته هستی و کاری هم از دستت برنمی‌آید، به‌جز این‌که نفسی عمیق بکشی، حواست را به پیش‌ِ روی خودت متمرکز کنی و به جلو پیش بروی و توکل به خدا کنی و امیدوار باشی که امدادی غیبی تو را هدایت می‌کند.

ساير تصاوير

دل خودت را نشکن- هایپرکلابز
منبع :http://www.movafaghiat.com/site-news/3684/%D8%AF%D...
5 نفر این را می پسندند
مشاهده 1 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
باران   ش باران ش مرسی خیلی مفید بود rose\]
7 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب