چرا مرد‌ها خيانت مي‌كنند؟ - هایپرکلابز

چرا مرد‌ها خيانت مي‌كنند؟ - هایپرکلابز هایپرکلابز :

چرا مرد‌ها خيانت مي‌كنند؟
اگر همسرتان اسم زن ديگري را به جاي شما صدا كرد، بايد همه‌چيز را رها كنيد و برويد؟
صفر تا صد اين ماجرا دست خودتان است. اگر از شيوه حرف زدن همسرتان با زنان فاميل خوش‌تان نيامد می‌توانید زير همه‌چيز بزنيد و به زندگي مشترك خودپايان دهيد و به او اجازه شلوغ‌تر كردن صفحات شناسنامه‌اش را بدهيد یا اینکه در كنار زنان ديگري كه به زندگي او پامي‌گذارند، نفس بكشيد. نمي‌توانيم به شما بگوييم كه مرز‌هاي زندگي‌تان را چطور بايد ترسيم كنيد و حتي اگر از در نصيحت وارد شويم و براي‌تان اصول به خيال خودمان بي‌عيب و نقص همسرداري را ترسيم كنيم، نمي‌توانيم به وفادار ماندن شما به آن اصول اميدوار باشيم.

اينكه شما بعد از روشن شدن بي‌وفايي همسرتان چه تصميمي در مورد رابطه شود با او مي‌گيريد، بسته به شرايطي كه در آن قرار داريد و باورهايي كه زندگي‌تان را براساس‌شان ساخته‌ايد، متفاوت است اما در اين مطلب از شمايي كه مثل ما معتقديد حتي بعد از روشن شدن خيانت هم مي‌توانيد به دوام زندگي‌ای‌ كه عمرتان را به پايش ريخته‌ايد، اميدوار باشيد، مي‌خواهيم كه با ما همراه شويد. ما به شمامي‌گوييم در كنار همسري كه قصد جبران گذشته را دارد، چطور زندگي مشترك‌تان را از نو بسازيد.

زندگي‌تان را بپاييد
قبل از پليس‌بازي تكليف‌تان را با خود روشن كنيد. اگر به صداقت همسرتان شك كرده‌ايد، تلفنش را چك مي‌كنيد، سرزده به محل كارش مي‌رويد يا از هر چيز به عنوان نشانه‌اي كه مصداق خيانت او باشد اسم مي‌بريد، بايد مراقب آينده‌اي كه در انتظارتان هست باشيد.

ترميم رابطه زناشویی بعد از خيانت
شما قبل از آنكه با اين پليس‌بازي‌ها مهر تاييدي به پيش‌فرض‌هاي‌تان بزنيد بايد به اين سوال پاسخ دهيد كه «اگر خيانتكار بودن همسرم ثابت شد، چه مي‌كنم!» اگر به دنبال مهرتاييدي براي ثابت كردن گمان‌هاي‌تان مي‌گرديد، اول به خود بگوييد اگر واقعا با يك خيانتكار طرف باشید، چه تصميمي در مورد زندگي‌تان مي‌گيريد؟ اگر معلوم شود كه خيانتكار است تركش مي‌كنيد؟ مهريه‌تان را اجرا مي‌گذاريد؟

سراغ زني كه در زندگي‌اش آمده مي‌رويد و زندگي او را نابود مي‌كنيد؟ شما بايد بدانيد زندگي‌تان بعد از اثبات خيانت او به چه مسيري وارد مي‌شود و تنها با پذيرش پيامد‌هايي كه به كرسي نشاندن حرف‌تان دارد، براي اثبات كردنش قدم ‌برداريد.

اگر هنوز توان اداره زندگي‌تان به تنهايي را نداريد، اگر كسي نيست كه از شما حمايت كند و اگر زندگي‌تان در دوره‌ای قرار گرفته كه باعث مي‌شود نتوانيد تكليف رابطه‌تان را روشن كنيد، چرا بيهوده براي به كرسي نشاندن حرف‌تان تلاش مي‌كنيد؟

ميان لغزش و خيانت فرق بگذاريد
به همه رفتارهايي كه از همسرتان نمي‌پسنديد، برچسب خيانت نزنيد. اگر زني كه سال‌ها پيش نامزد او بوده، سرزده براي ديدنش به دفتر كار شوهر شما رفته، نمي‌توانيد بگوييد با يك مرد خيانتكار طرف هستيد.

اگر در ‌مهماني، چند دقيقه‌اي از شما فاصله گرفته تا با يكي از خانم‌ها گفت‌وگو كند، شوهرتان را نبايد خيانتكار بناميد و اگر با سوءاستفاده از اعتماد شما، تا چند پيامك احوالپرسي پنهاني با نامزد سابقش پيش رفته، نمي‌توانيد مهر خيانتكار بودن را به شوهرتان بزنيد. شما براي اينكه تكليف رابطه‌تان را روشن كنيد و در مقابل اين موج دوام بياوريد، بايد تفاوت ميان خيانت و لغزش را روشن كنيد و ميان مردي كه يك زندگي موازي با زندگي دونفره‌تان را تشكيل داده با كسي كه تنها در ذهنش به ديگري فكر كرده، تفاوت قائل شويد و روی همسرتان برچسبی نزنید که عواقبش زندگی مشترک‌تان را با بحران روبه رو کند.

سنگ بزرگ برنداريد
اگر سنگ‌هاي‌تان را با خودتان واكنده‌ايد و مطمئن هستيد كه مي‌خواهيد موضوع را با همسرتان در ميان بگذاريد، قبل از بيان حتي يك جمله به اين فكر كنيد كه چقدر قدرت و توان عملي كردن حرف‌هاي‌تان را داريد. مي‌خواهيد به عنوان اولين واكنش، چمدان‌تان را ببنديد و از خانه او برويد؟ اگر دنبال‌تان نيامد چه؟ به اينكه هميشه بدون او زندگي كنيد، فكر كرده‌ايد؟

شما نمي‌توانيد تنها به‌خاطر ترساندن او و تهديد كردنش تصميم‌هاي هيجان‌زده بگيريد و در صورتي كه براي اجرا كردن تهديد‌هاي‌تان ابزاري نداريد، بهتر است كه بسوزيد و بسازيد اما چيزي كه نمي‌توانيد عملي كنيد را به زبان نياوريد. اگر مي‌خواهيد همسرتان را با شروطی ببخشيد، به اين فكر كنيد كه اگر دوباره پاي زني به زندگي‌اش باز شد چه مي‌كنيد. آيا تهديدي كه كرده‌ايد را در آن صورت مي‌توانيد عملي كنيد؟

پشت ميز مذاكره بنشينيد
در چنين شرايطي بايد زندگي‌تان را يك‌دور مرور كنيد و ببينيد كه شما و همسرتان هر كدام چقدر در رسيدن زندگي‌تان به اين نقطه نقش داشته‌ايد. شايد مرور كردن آنچه در رابطه شما گذشته، تنها توسط خودتان ممكن نباشد پس براي اينكه يك‌طرفه به قاضي نرويد از همسرتان هم بخواهيد دلايل ناراضي بودنش از اين زندگي را بيان كند. اگر احساس مي‌كنيد گفت‌وگوي دونفره شما به‌خاطر تنش‌آلود شدنش به نتيجه‌اي نمي‌رسد در حضور يكي از بزرگان فاميل كه هر دوي شما برايش احترام قائليد يا در مقابل يك مشاور خانواده در مورد جزئيات زندگي‌تان صحبت كنيد.

درست است كه يكي از معني‌هاي خيانت، صادق نبودن همسرتان با شماست اما نمي‌توانيد انكار كنيد كه برخي اشتباهات شما در سال‌هاي با هم بودن‌تان در ايجاد جرقه‌هاي اين مشكل بي‌تاثیر بوده‌ است؛ البته تلاش براي پيدا كردن سهم خودتان از اين اتفاق، نبايد به متهم كردن خود و تبرئه كردن همسرتان منجر شود. در هر حال حتي اگر شما هم در از هم پاشيدن اين رابطه سهم داشته باشيد، نمي‌توانيد از همسرتان كه براي ترميم رابطه تلاشي نكرده و تنها صورت مساله را پاك كرده است، گله‌اي نداشته باشيد.

شهر را خبر نكنيد
گفتيم حق داريد در حضور يك آشناي معتمد سنگ‌هاي‌تان را با هم وا بكنيد اما حق نداريد يك شيپور در دست‌تان بگيريد و بي‌وفايي همسرتان را به گوش همه برسانيد. مهم نيست كه هدف‌تان از فرياد زدن اين موضوع، خالي كردن دل‌تان است يا بردن آبروي مردي كه با زندگي‌تان بازي كرده است؛ در هر صورت نبايد فراموش كنيد اين مرد جزئي از زندگي شما بوده و بدنام كردن او در مقابل ديگران، نشانه بودن شما در يك رابطه سراسر مشكل هم مي‌تواند باشد. گذشته از اين، حالا كه عصباني هستيد نمي‌توانيد در مورد آينده رابطه‌تان تصميمي بگيريد و اگر همسرتان را به عنوان يك دروغگوي خيانتكار معرفي كنيد، در صورتي كه تصميم به ماندن در رابطه و ترميم آن را بگيريد، نمي‌توانيد از ديگران هم انتظار داشته باشيد كه به زندگي شما و مردي كه در كنارتان قدم برمي‌دارد، احترام بگذارند.

بگوييد زمان مي‌خواهيد
واقعيت تلخ اين است كه در زندگي واقعي ما دكمه «undo» وجود ندارد و هيچ كدام‌مان نمي‌توانيم به محض انجام يك اشتباه، وضعيت را به شكل قبل برگردانيم. همسر شما بايد تلخي و سختي آنچه اتفاق افتاده را بپذيرد و براي جبران كردنش مصمم شود اما اين شما هستيد كه بايد به او بگوييد براي دوباره اعتماد كردن به اين رابطه به زمان نياز داريد.

مي‌توانيد با هم قرار‌هايي بگذاريد كه زندگي كردن در اين شرايط را كمي آسان‌تر كند؛ مثلا به او بگوييد تاثيرات تلخ اين اتفاق هنوز از روان شما پاك نشده اما براي ترميم رابطه‌تان تلاش مي‌كنيد و ديگر حرفي از آنچه گذشته را به ميان نمي‌آوريد. مي‌توانيد به او بگوييد بايد اعتمادتان را جلب كند و شايد در آغاز كمي روي تماس‌ها و رفت و آمد‌هاي او حساس باشيد و البته همسرتان هم باید تاوان اشتباهش را با صبوری به شما بپردازد. در هر صورت، همسر شما بايد بپذيرد آب ريخته به جوي بازنمي‌گردد و بايد براي جبران اشتباهي كه زندگي‌اش را در آستانه فروپاشي قرار داده، تلاش زيادي كند.

پايان اين داستان نقطه بگذاريد
تصميم گرفته‌ايد تلخي‌هاي گذشته را با تلاش‌هايي كه در آينده مي‌كنيد جبران كنيد؟ در اين صورت بايد به اين داستان تلخ با يك نقطه پايان دهيد و بعد از اينكه تصميم گرفتيد رابطه را دوباره شروع كنيد، ديگر حرفي از گذشته تلخ‌تان به ميان نياوريد. نمي‌گوييم آنچه گذشته را فراموش كنيد حتي اگر هم بگوييم بعيد است كه شما از پس فراموش كردن آن بربياييد بلكه توصيه مي‌كنيم از اين به بعد حرفي از اشتباه همسرتان به ميان نياوريد و به محض اينكه اشتباهي از او ديديد، با گفتن «تو هماني هستي كه. . . » آتش زير خاكستر را دوباره روشن نكنيد.

اگر سنگ‌های تان را واکنده‌اید و تصمیم گرفته اید در این زندگی بمانید،‌دیگر توپ در زمین خودتان است. تنها همسرتان نیست که ممکن است دوباره به اشتباه بیفتد؛‌بلکه شما هم هستید که با تکرار اشتباهات‌تان می توانید زمینه را برای دوباره خیانتکار شدنش فراهم کنید.

چرا مرد‌ها خيانت مي‌كنند
نمي‌توانيم همه دلايلي كه يك مرد را به خيانت كردن وامي‌دارد، در اينجا فهرست كنيم اما مهم‌ترين دلايلي را كه از يك مرد، خيانتكار مي‌سازد، به شما معرفي مي‌كنيم.

- مردهايي كه احساس مي‌كنند ديده نمي‌شوند، مي‌خواهند با شكستن مرز‌ها اعتماد به نفس از دست رفته خود را احيا كنند.

- مردهايي كه نتوانسته‌اند تجربه عشق سابق‌شان را هضم كنند و با خيال ديگري، به رابطه با همسر امروز‌شان كشيده شده‌اند، در صورت مساعد بودن شرايط در معرض برگشت به سمت عشق قديمي خود هستند.

- براي برخي مردها، ‌خيانت كردن راهي براي انتقام گرفتن است. آنها مي‌خواهند با پشت پا زدن به همه‌چيز از شريك مغرور يا بي‌توجه‌شان انتقام بگيرند.

- برخلاف تصور برخي افراد، زندگي مشترك تنها نيازمند عشقي دروني نيست بلكه به مراقبت همه‌جانبه هر دو طرف نياز دارد و نه‌تنها ابعاد عاطفي بلكه تاثير ابعاد جنسي و اجتماعي را هم نبايد در دوام آن ناديده گرفت.

- آدم‌ها هميشه در جست‌وجوي احترامند. زماني كه يك رابطه از تنش و بي‌احترامي و تحقير لبريز مي‌شود، خيال آرام شدن در رابطه‌ای موازي به ذهن مردها مي‌رسد.

منبع :http://www.bartarinha.ir/fa/news/228224/%DA%86%D8%...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب