مشکلات بعد از ازدواج را بشناسید- هایپرکلابز

مشکلات بعد از ازدواج را بشناسید- هایپرکلابز هایپرکلابز :

انتظارات غیر واقعی

شاید بتوانیم ادعا کنیم که انتظارات بیهوده و غیرواقعی، دلیل اصلی شکست زن و شوهرها باشد. چاره ای ندارید،باید درمورد اینکه دنیای زندگی زناشویی واقعا چه دنیایی است با خودتان صادق باشید. اگر فکر می کنید با ازدواج هیچ چیز دیگری جز هدیه های شاعرانه، گل رز وقرار شام عاشقانه به زندگی تان وارد نمی شود، اتفاق خوبی در انتظارتان نیست. پیش از آنکه بله را بگویید، باید باور کنید که روزهای سخت هم در کنار روزهای خوب جریان خواهد داشت و برخلاف زندگی قبلی تان، این بار خود شما مسئول کنترل شرایط و آسان کردن دشواری ها هستید.
زندگی مشترک بر مبنای اشتراک باقی می ماند. پس برای حفظ تعادل و ثبات زندگی تان، به این اشتراک و همراهی احترام بگذارید
مشکلات مالی و شغلی

تا سر خانه و زندگی تان نروید، نمی دانید که سامان دادن به مشکلات مالی یعنی چه. اگر تجربه زندگی مستقل را نداشته اید، قطعا معنای دقیق سروکله زدن با صاحبخانه را نمی دانید و در مورد اینکه پرورش یک فرزند برایتان چقدر خرج بر می دارد هم اطلاعی ندارید. اگر شما بدون آمادگی برای مواجهه با این مشکلات به خانه مشترکتان پابگذارید، دور از ذهن نیست که گاهی کم بیاورید و از خود بپرسید: "این همان زندگی ای است که می خواستم؟" اما باور کنید اگر کمی ریاضی و حساب و کتاب سردربیاورید و بتوانید نیاز ها و انتظارات تان را با جیب تان هماهنگ کنید، مشکلات مالی در آخرین ردیف مشکلات زندگی تان طبقه بندی خواهد شد.
دخالت خانواده ها

فرقی نمی کند در کجای دنیا زندگی کنید. اغلب خانواده ها در گوشه گوشه جهان باور نمی کنندکه فرزند ازدواج کرده شان، خودش از حساب و کتاب زندگی اش به خوبی سر درمی آورد و بدون نظارت لحظه به لحظه می تواند از پس مشکلات حتی شکست ها بربیاید. اگر شما تصور می کنید اجرای بی چون و چرای حکم خانواده ها یعنی وفاداری به آنها، در اشتباهید! بعد از ازدواج شما باید در درجه اول به همسرتان و خانواده ای که می سازید وفادار باشید و حق ندارید نیازهای خانواده خودتان را به خاطر دیگران قربانی کنید، اما مراقب باشید! مرز میان بی اعتنایی و دل شکستن و داشتن استقلال باریک است و اغلب زوج ها به خاطر نشناختن همین مرز کارشان به جدایی می کشد. پس نگذارید کسی برایتان تصمیم بگیرد و زندگی تان را اداره کند و در مقابل به خانواده تان هم ثابت کنید که دوست شان دارید و اگر نظر آنها را به اصلاح زندگی تان تشخیص دهید، می توانید پذیرای توصیه های شان باشید.
اگر فکر می کنید با ازدواج هیچ چیز دیگری جز هدیه های شاعرانه، گل رز و قرار شام عاشقانه به زندگی تان وارد نمی شود، اتفاق خوبی در انتظارتان نیست
مشکلات ارتباطی

ارتباط برقرار کردن با همسر شاید الان برایتان خیلی راحت باشد اما وقتی زیر یک سقف بروید به همان اندازه که به هم نزدیک می شوید،تنش هایتان هم بیشتر می شود. اعتماد کردن، درک کردن، به تفاهم رسیدن و گذشت کردن شایع ترین مشکلات این دوران هستند که باید مدیریت شان کنید. فراموش نكنید همسرتان ذهن تان را نمی خواند و بی آن كه با او در مورد احساس تان و مشكلات تان صحبت كنید نمی تواند از آنها سر در بیاورد. پس بدون پیش داوری و قضاوت، با یكدیگر در مورد زندگی مشترك تان صحبت كنید. توقع نداشته باشید همسرتان تنها با رفتارهایی كه از نظر شما نشانه تلقی می شوند به مشكلات پی ببرد و برای حل كردنشان تلاش كند. هنوز آغاز زندگی مشترك شماست و شما باید به خود و همسرتان برای بهتر شناختن یكدیگر زمان بدهید. آنچه در دل دارید را به صراحت اما با لحنی آرام بیان كنید و به جای دنبال مقصر گشتن، نزدیك ترین راه منطقی برای خروج از بحران را پیدا كنید. اگر با هم برای حل كردن مشكلات صحبت می كنید پس باید به دنبال یك راه حل مشترك هم بگردید. راهی كه هر دوی شما با همراهی یكدیگر برای خروج از بحران انتخاب كرده و می پیمایید.
تقسیم کار

یکی از چالش های بعد از عروسی نحوه تقسیم کار و حتی تقسیم درآمدها است. هر کس مسئولیتی دارد اما دلیل بر این نیست که الزاما تمام کارهای منزل با زن است و مسئولیت آقایان بیرون از خانه. در ابتدای ازدواج سنگ هایتان را با هم وا بکنید، وظایف را تقسیم کنید و به انجام آنها پایبند باشید. یادتان باشد، زندگی مشترک بر مبنای اشتراک باقی می ماند. پس برای حفظ تعادل و ثبات زندگی تان، به این اشتراک و همراهی احترام بگذارید.

منبع :http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=306932

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب