راه حل های جادویی نارضایتی در زندگی مشترک - هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 8 سال پیش
راه حل های جادویی نارضایتی در زندگی مشترک - هایپرکلابز هایپرکلابز :

چرا افراد پس از سال‌ها باهم بودن از یکدیگر جدا می‌شوند؟ چرا افراد علیرغم اینکه همدیگر را خیلی دوست دارند اما با نارضایتی به رابطه خود پایان می‌دهند؟ چرا آمار طلاق این‌قدر بالاست؟

نارضایتی در روابط عمده‌ترین عامل در جدایی و طلاق است. افراد معمولا یک تصویر غیرواقعی از روابط آینده خود در ذهن می‌پرورانند و سال‌ها بعد وقتی دریافتند که واقعیت خیلی با چیزی که تصورش را می‌کردند تفاوت دارد با نارضایتی و دلسردی به روابط خود پایان می‌دهند. این مقاله سعی دارد که مبحث نارضایتی موجود در روابط دوستی و ازدواج را از دیدگاه روان‌شناختی مورد بحث قرار دهد.

نارضایتی در روابط و راه حل جادویی

بعضی از افراد تصور می‌کنند که تشکیل یک رابطه راه حل جادویی برای برطرف کردن احساساتی مانند تنهایی، افسردگی، ناراحتی و همه مشکلات حل نشده شان می‌باشد.

آن‌ها در انتظار روزی هستند که این رابطه آغاز شود چرا که آن را راه حلی برای همه مشکلاتشان می‌دانند. زمانی که آن روز فرا می‌رسد شرایط و حالات روحی این افراد برای مدت زمان مشخصی بهتر می‌شود و این به خاطر حس خوش‌بینی و مثبتی ست که در نتیجه تصورات اشتباهشان به آن‌ها دست می‌دهد.

چند هفته یا چند ماه بعد، زمانی که هیجانات شروع رابطه کم رنگ‌تر می‌شوند حال و هوای آن‌ها دوباره به روزهای قبل از شروع رابطه بازگشته و آن‌ها متوجه می‌شوند که هیچ‌کدام از مشکلاتشان حل نشده است.

در این نقطه از زمان تعدادی از افراد شروع به عیب‌جویی و ملامت کردن رابطه‌شان کرده و با نادیده گرفتن این حقیقت که در واقع مشکل اصلی تصور اشتباه و غیرواقعی خودشان از یک رابطه است، به فکر جدایی و تمام کردن رابطه‌شان می‌افتند.

انتظارات غیرواقع‌بینانه و نارضایتی در روابط

انتظارات غیر واقع‌بینانه ای که افراد از روابط خود دارند با چیزی که در اصل وجود دارد در تضاد است. قبل از شروع یک رابطه شما باید یک سوال مهم از خودتان بپرسید، اینکه آیا فردی را که من با او می‌خواهم وارد رابطه شوم را واقعا دوست دارم و یا صرفا به دنبال راه حلی برای بهبود سریع شرایط و اوضاع روحی‌ام می‌گردم؟ روابط در اصل هیچ راه حل جادویی و خارق‌العاده‌ای برای مشکلاتتان به شما پیشنهاد نمی‌دهند بلکه فقط به شما قدرت تحمل بالاتری برای رویارویی با مشکلات می‌دهند و این به دلیل وجود صمیمیت و حمایت احساسی از طرف مقابل است.

نارضایتی در روابط و کاهش صمیمیت

نارضایتی در روابط، مستقیما بر میزان صمیمیت در رابطه تاثیر می‌گذارد. صمیمیت می‌تواند با کم شدن انگیزه و اشتیاق برای بودن با طرف مقابل کاهش پیدا کند. این انگیزه معمولا به این دلیل کم رنگ شده و از بین می‌رود که افراد تصویرهایی از ازدواج آینده خود در ذهن می‌سازند که غیرواقعی بوده و انتظار دارند همه چیز همیشه مثل ماه اول آشنایی‌شان باشد.

آقایان با مشغول کار نشان دادن خود و کم‌تر گوش کردن به همسرانشان، شروع به نادیده گرفتن آن‌ها می‌کنند. این می‌تواند در مورد خانم‌ها هم اتفاق بیافتد تا جایی که هر دو طرف از یکدیگر دوری کرده و رابطه به اتمام می‌رسد.

نکته‌های نهایی در مورد نارضایتی در روابط

نکات مهم و کلیدی این مقاله را می‌توان در سه نصیحت مهم خلاصه کرد:

انتظارات و توقعات واقع بینانه داشته باشید
هرگز از یک رابطه برای بهتر شدن حالتان و یا حل مشکلاتتان استفاده نکنید (مهم‌ترین نصیحت)
برای حفظ صمیمیت مبارزه کنید.
اگر این نکات را رعایت کنید نارضایتی در رابطه‌تان از بین رفته و تضمین می‌شود که رابطه‌تان روز به روز سالم‌تر و بهتر خواهد شد.

منبع :http://www.bistsotoon.com/p/%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب