نشانه های رسیدن به طلاق؟- هایپرکلابز

نشانه های رسیدن به طلاق؟- هایپرکلابز هایپرکلابز :

نشانه‌هایی وجود دارد كه به شما می‌گوید زندگی مشترك‌تان در آستانه فروپاشی است.
به‌ندرت پیش می‌آید كه ازدواج یك‌شبه نابود شود. در بیشتر مواقع این فرآیند به‌تدریج و در طول زمان اتفاق می‌افتد؛ بنابراین وقتی مشكلی بین شما و همسرتان پیش می‌آید بهترین كار این است كه قبل از وخیم شدن اوضاع نسبت به موضوع واكنش نشان دهید و این بحران را حل و فصل كنید. می‌توانید با یكدیگر حرف بزنید و برای مشكل‌تان راه‌حلی بیابید یا اینكه تصمیم بگیرید مدتی جدا از هم زندگی کرده و با كمك مشاور روی خودتان كار كنید.

بعد دوباره به زندگی مشترك بازگردید و برای بقای ازدواج‌تان یك‌بار دیگر تلاش كنید. این دیگر به شما بستگی دارد كه چه روشی را در پیش بگیرید اما اگر زندگی مشترك‌تان با مشكلات جدی روبه‌رو شد و كار از كار گذشت، ممكن است دیگر جایی برای بحث و گفت‌وگو باقی نماند و برخلاف میل همسرتان مجبور به ترك او شوید.

شادی‌ها را دفن نكنید

همیشه علائمی وجود دارد كه خطر وقوع طلاق را نشان می‌دهد. هنگامی كه با دقت روی مشكلات زندگی‌تان دقیق شوید این نشانه‌ها را می‌بینید. به‌طور مثال اگر ناگهان متوجه شدید كه در زندگی مشترك تعداد لحظات شادتان مدام در حال كم شدن است و ساعات زیادی را برای مشاجره و بحث‌های بیهوده تلف می‌كنید باید بدانید طلاق در نزدیكی شما كمین كرده تا ناگهان غافلگیرتان كند؛ البته هیچ ازدواجی بدون مشكل نیست.

گاهی اوقات پیش می‌آید روزهای بدی را بگذرانید و بین شما و همسرتان اختلاف‌نظر‌هایی به وجود بیاید اما باید حساب كنید تعداد روزهای شاد زندگی‌تان چقدر است. اگر به این نتیجه رسیدید كه لحظات خوب زندگی شما بر روزهای بد غلبه دارد، جای نگرانی نیست اما موضوع زمانی وخیم می‌شود كه تمام شادی‌های زندگی مشترك‌تان در اعماق جنگ و دعواهای روزمره دفن شده و دیگر جایی برای لذت بردن باقی نماند.

بی‌تفاوت نباشید

وقتی مشكلی بین شما و همسرتان پیش می‌آید فرقی نمی‌كند كه این مشكل كوچك باشد یا بزرگ، بهتر است هر چه زودتر با واقعیت روبه‌رو شوید و در مورد تصمیمات بعدی خوب فكر كنید تا بفهمید چه كاری باید انجام دهید. اگر نسبت به موضوع بی‌تفاوت باشید و به‌سادگی از آن عبور كنید، این طرز برخورد روش خوبی برای مقابله با مشكل نیست و اوضاع را روز به روز بد و بد‌تر می‌كند. به علاوه اگر بعد از فكر كردن به این نتیجه رسیدید كه احتمال وقوع طلاق نزدیك است، سریع‌تر از آن باخبر می‌شوید و از لحاظ احساسی و مالی خودتان را برای آنچه قرار است اتفاق بیفتد، آماده می‌كنید.

اوضاع را كنترل كنید

هنگامی كه در زندگی مشترك دچار مشكل می‌شوید، شاید جر و بحث‌های كهنه را مدام پیش بكشید، ناراحتی‌های قدیمی را زنده كنید، به‌شدت اشك بریزید یا عصبانی شوید. این واكنش‌ها خیلی زود ابعاد مشكلات كوچك را بزرگ و بزرگ‌تر می‌كند و باعث می‌شود همه امید و آرزوهای زندگی‌تان را از دست دهید. علاوه بر این وقتی احساسات شما از كنترل‌تان خارج می‌شود، بسیار دشوار است كه تمام راه‌های ممكن را به‌درستی شناسایی و شرایط را به‌طور منطقی ارزیابی كنید تا بتوانید با مشكل كنار بیایید.

به عنوان یك راه‌حل باید درباره وضعیت موجود قضاوت درستی داشته باشید تا بفهمید اوضاع تا چه حد بد یا قابل كنترل است؛ البته علائمی مانند خیانت، اهانت و تحقیر هم هشدارهایی است كه نقطه بحرانی یك رابطه را نشان می‌دهد.آیا دلیلی برای نگرانی وجود دارد؟

وقتی زندگی مشترك شما به روزهای سخت نزدیك می‌شود، شاید از خودتان بپرسید آیا بد بودن اوضاع موقتی است یا اینكه رابطه شما در آستانه سقوط به داخل پرتگاه قرار دارد. به هر حال ازدواج‌های مشكل‌دار ویژگی‌های كم و بیش مشتركی دارند كه تا حدودی بد بودن اوضاع را نشان می‌دهند. در اینجا چند جمله وجود دارد كه بهتر است آنها را بخوانید و ببینید چند مورد از آنها با زندگی شما همخوانی دارد:

- از نظر شما همسرتان هیچ‌وقت نمی‌تواند هیچ كاری را درست انجام دهد.

- مدام با هم دعوا می‌كنید.

- توانایی و انگیزه‌تان را برای حل مشكلات زناشویی از دست داده‌اید.

- خشم و توهین جایگزین عشق و بردباری شما شده است.

- از دو فرد عاشق به دو هم‌اتاقی تبدیل شده‌اید.

- به یكدیگر خیانت می‌كنید.

- از هم فاصله می‌گیرید و سعی می‌كنید وقت‌تان را كمتر با هم بگذرانید.

- وقتی كنار هم هستید حرفی برای گفتن ندارید.

- به‌تازگی به طلاق فكر می‌كنید.

- فرزندان شما نسبت به استرس‌هایی كه در زندگی مشترك دارید، واكنش نشان می‌دهند؛ مثلا بیشتر دعوا می‌كنند، در مدرسه مشكل‌ساز شده‌اند، برای پلیس دردسر درست می‌كنند یا به مصرف مواد مخدر روی آورده‌اند.

- با یكدیگر رو راست نیستید و بعضی از مسائل شخصی‌تان را از یكدیگر پنهان می‌كنید.

- به این نتیجه رسیده‌اید كه همسرتان در گذشته رازهایی داشته و آنها را از شما پنهان کرده است.

منبع :http://www.niksalehi.com/public/archives/242561.ph...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب