من و برادرم هر دو عاشق یک دختریم!!- هایپرکلابز

آرزو امامی 7 سال پیش
من و برادرم هر دو عاشق یک دختریم!!- هایپرکلابز هایپرکلابز :

عاشق دختری هستم که برادرم از او خواستگاری کرده است
سوال کاربر : به دختر خاله ام علاقه مندم و او خبر ندارد

پسری ۲۶ ساله هستم. به دختر خاله ام که از همسر سابقش جدا شده است علاقه مند شده ام. مشکل دیگر این است که برادرم که یک سال از من بزرگ تر است، برای خواستگاری او اقدام کرد؛ ولی به دلیل اعتیادی که داشت با مخالفت خانواده خاله ام رو به رو شد. تا حالا موضوع علاقه مندی خود را با فردی در میان نگذاشته ام حتی خود دختر خاله ام نیز از این ماجرا بی خبر است. لطفا کمکم کنید، چه کار باید بکنم؟


پاسخ کارشناس :

یکی از الزامات برای تجربه ازدواج موفق «خودشناسی» و «خودآگاهی» است. فردی که تصمیم گرفته است مسئولیت مهم ازدواج را تجربه کند لازم است شناختی دقیق از نیازها، اهداف و احساسات خود داشته باشد و روش مدیریت احساساتش را بشناسد. داشتن هدفی مشخص و شفاف در زندگی، در انتخاب شریک زندگی بسیار تعیین کننده است. زمانی که کاندیداهای ازدواج بدانند از زندگی چه می خواهند و برای رسیدن به چه هدفی تلاش می کنند، بهتر می توانند میزان تناسب شان را برای ازدواج برآورد کنند. اگر علاقه مندی بر اساس شناخت از یکدیگر و شباهت در اهداف، ارزش ها و معیارها باشد، می توان به موفقیت چنین ازدواجی خوش بین بود. از سویی دیگر سنخیت و تشابه 2 طرف ازدواج با هم در زمینه های سن، تحصیلات، سابقه ازدواج قبلی و ... شاخصه های مهم دیگری است که باید در انتخاب مناسب در نظر گرفته شود.


از بررسی دلیل طلاق دخترخاله تان غافل نشوید

بررسی دلیل طلاق دختر خاله شما از همسر سابق موضوع بسیار مهمی است. وقتی رابطه ای مانند ازدواج از هم می پاشد، قطعا هر دو طرف درگیر رابطه، در از هم پاشیدن آن سهمی داشته اند. گاه خامی و ناپختگی در انتخاب درست هم سهم مهمی است. اگر فرد پس از طلاق همچنان نسنجیده و خام رفتار کند، در ازدواج دوم نیز این رفتارها می تواند مشکلات زیادی را برای او به همراه آورد. در سوال تان به علاقه‌مندی که به دختر خاله خود دارید، اشاره کرده اید؛ اما توضیحی نداده اید که این علاقه مندی بر چه اساسی اتفاق افتاده و بر چه پایه ای استوار است. اگر این علاقه مندی بر اساس شناخت صحیحی است که از خود دارید و دختر خاله خود را همراه با اهداف و ارزش ها و معیارهای خود می بینید، از سوی دیگر احساسات خود را می شناسید و می توانید آن ها را مدیریت کنید، گام مهمی را برای ازدواج موفق برداشته اید؛ البته بدیهی است این عوامل در کنار داشتن استقلال در ابعاد مختلف مالی و روانی می تواند زمینه ساز ازدواج موفق باشد.


آیا همه جوانب را بررسی کردید؟

فاکتور دیگری که برای ازدواج موفق لازم است، شناخت صحیح و اصولی از فرآیند ازدواج است. ازدواج، مسئولیت مهم و پرچالشی است. بیشتر جوانان از ازدواج تصوراتی رمانتیک دارند که این تصورات را با تکیه به بعد عاطفی و هیجانی ازدواج می سازند. ازدواج پیوند متعهدانه عاطفی میان دو نفر است؛ اما این بدان معنا نیست که در چنین رابطه ای هیچ چالشی وجود نخواهد داشت و عشق پاسخ گوی همه مشکلات خواهد بود. برای تجربه عشق پایدار نیاز است کاندیداهای ازدواج از مهارتِ ساختن عشق و مراقبت متعهدانه از آن برخوردار باشند. این مهارت با تکیه بر مهارت های مدیریت احساسات، مدیریت استرس و مهارت حل مسئله به دست می آید. در پایان، زمانی که به این مقدمات برای تجربه ازدواج موفق دست یافتید، می توانید تصمیم خود را با خانواده تان در میان گذارید؛ رد کردن تقاضای ازدواج برادرتان با توجه به ابتلای ایشان به بیماری اعتیاد اتفاق افتاده است و در صورت صلاحیت شما برای ازدواج نمی تواند مانعی برای ازدواج شما باشد. در هر حال قبل از مطرح کردن تصمیم تان برای این ازدواج و انجام مراسم رسمی خواستگاری نمی توان درباره شرایط پس از آن مثل موافقت خانواده خاله یا مخالفت آن ها نظری داد؛ اما در نظر داشته باشید یکی از شرایط لازم برای ازدواج موفق مهارت مدیریت احساسات است. اگر خانواده خاله شما به هر دلیلی با خواستگاری شما مخالفت کردند، مدیریت احساسات می تواند به شما در تاب آوری این ناکامی، کمک بزرگی کند.

منبع :http://seemorgh.com/lifestyle/relationship/teen-an...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از آرزو امامی

با چای پوست تان را شفاف و موی تان را حالت دهید!!
بهترین روش پس انداز کردن، پس انداز با قلک های شیشه ای است!!
اگر می خواهید استخدام شوید موارد زیر را هرگز در رزومه کاری تان ننویسید!!
رابطه عاشقی با این مردان را فراموش کنید وگرنه ضربه می خورید!!
هوای درون خانه تان چرا بد می شود؟
کدام کرم ضد چروک برای پوستم بهتر است؟
حافظه ام را چگونه تقویت کنم؟
به خاطر عشق هرگز ازدواج نکنید!!
بعد از رابطه جنسی نوازش همسرتان را فراموش نکنید!
برای داشتن ناخن هایی زیبا شامپوی تان را عوض کنید!!
پسران امروزی چرا دم به تله نمی دهند؟
زیبایی تان را بعد از 50 سالگی با چند کرم ارزان قیمت حفظ کنید
همسر رویایی تان را طلاق دهید!!
خواستگاری در پارک و کافی شاپ را فراموش کنید!!
با نوشتن این نامه، با همسرتان بدون منت کشی آشتی کنید!
ازدواج اینترنتی یا ازدواج سنتی، مسئله این است!
بعد از دعوا با همسرتان، با هم شام بخورید
کارآفرینان موفق هر روز چه کارهایی انجام می دهند؟
طلاق و نیازهای جنسی زنان و مردان بعد از آن
برای ازدواج فقط دوست داشتن همسر کافی نیست!