مبلمانی مناسب خانه ی شما- هایپرکلابز

مبلمانی مناسب خانه ی شما- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مبله کردن یک آپارتمان جدید یا منزل می توان بسیار زمان بر باشد، اما اگر شما توصیه های اساسی خرید را دنبال کنید، نتیجه نهایی نیز همان ارزش را خواهد داشت. هنگام خرید مبلمان ، در نظر گرفتن گزینه های مختلف برای راحتی مطلوب وجود دارد. دانستن اینکه از کجا و چگونه خرید می کنید مهم است، لذا انتخاب هوشمندانه برای تزئین و دکوراسیون را فراموش نکنید!اگر قصد خرید مبلمان جدید دارید، با ما همراه شوید تا اطلاعاتی درباره انواع پارچه‌های مبل به شما ارائه دهیم.
مبلمان راحتی از دو قسمت كلی كلاف و رویه تشكیل شده است. قسمت كلاف آن از چوب و قسمت رویه آن از پارچه یا چرم ساخته می‌شود.در ساخت كلاف مبل باید از چوب‌های سبك و مقاوم استفاده شود كه در هنگام حمل‌و‌نقل دچار مشكل نشود. از چوب‌های دارای گره یا پوسیدگی نباید استفاده شود.
مبل
به طور كلی ساختمان اصلی مبل كه آن را كلاف می‌نامند در همه آنها مشترك است. قسمت‌هایی مثل قید جلو و عقب، پایه جلو و عقب، گوشواره‌، تاج مبل كه البته اندازه استاندارد آن در مبلمان استیل و راحتی متفاوت است.
اصولا ماده اصلی اجزای تشكیل‌دهنده كلاف مبل چوب است؛ ولی امروزه در ساخت كلاف راحتی از فلز نیز استفاده می‌شود. باید دقت شود تا در ساخت مبلمان، تمام اجزای آن از یك نوع چوب تهیه شده باشد تا مقاومت یكسانی را نسبت به ضربه و فشار و خش داشته باشند.
از نكات مهم دیگر در مبلمان راحتی رویه آن می‌باشد.رویه مبل از انواع مواد از قبیل پارچه و چرم طبیعی یا مصنوعی تشكیل می‌شود كه شما می‌توانید با توجه به سلیقه و نیاز خود آن را در انواع رنگ‌های مختلف انتخاب كنید. ولی باز هم دقت داشته باشید كه (پارچه یا چرم) مناسب با كیفیت بالا تهیه شده باشد. یكی از نكاتی كه باید به آن خیلی توجه داشت، مواد مصرفی در نشیمن‌گاه و پشتی است. در این قسمت‌ها از موادی نظیر اسفنج، فوم (سرد و گرم)، ویسكوز و موادی از این قبیل استفاده می‌شود. محل‌های دوخت را با دقت بررسی كنید تا جای درز نداشته باشد. به قسمت زیر مبل حتما توجه داشته باشید تا كاملا با گونی پوشیده باشد و محل‌های دوخت كاملا بسته باشد.طراحی مبلمان یكی از مهم‌ترین مسائلی است كه در هنگام ساخت باید به آن توجه شود.
مبل
انواع پارچه‌هایی كه در مبل به كار گرفته می‌شود:
پارچه كرباسی: پارچه‌ای نازك، به رنگ سفید و از جنس پنبه است. از این پارچه سه نوع در بازار وجود دارد: بافت متراكم، بافت متوسط و بافت باز؛ كه برای پوشش زیرین یا پشت مبل‌ها و صندلی‌ها كه از دید مستقیم خارج است استفاده می‌شود. پارچه كرباسی به وسیله سوزن‌های دوخت یا میخ‌های بنفش به كلاف مبل یا صندلی محكم می‌شود.
پارچه آستر: پارچه‌هایی هستند كه مابین پارچه‌های رویه و قسمت فنرزیری یا میان پنبه و اسفنج كف یا پشتی مبل‌ها و صندلی‌ها به كار می‌روند. این پارچه برای جلوگیری از تماس مستقیم پارچه‌های رویه با قسمتهای زیرین و در نتیجه دوام پارچه‌های رویی بر روی مبل نصب می‌شود. پارچه‌های آستری نسبت به پارچه‌های رویی ارزش كمتری دارند و می‌توان از انواع پارچه‌ها برای این كار استفاده كرد. حتی گاهی اوقات به جای پارچه آستری از گونی‌های نخی و پلاستیكی هم استفاده می كنند.
پارچه رومبلی (رویه): پارچه‌های مورد مصرف در این زمینه می‌تواند دارای انواع متفاوتی باشد كه مرغوب‌ترین آنها پارچه‌های ابریشمی و مخملی اعلا است. از این نوع پارچه‌ها برای رویه مبل‌های لوكس و صندلی‌های درجه یك استفاده می‌شود. پارچه تركمنی، پارچه مخمل كوبیده ، پارچه طرح ایتالیا و پارچه‌های سكه‌ای نیز نمونه‌های دیگر پارچه‌های رویه مبل هستند.
چرم
یكی از انواع رویه‌های مبل، پارچه‌های چرمی هستند كه در دو نوع طبیعی و مصنوعی برای پوشش رویه مبل‌های نشیمن، پوشش كف، صندلی و ... به كار می‌روند.
چرم طبیعی: این چرمها از پوست گاو، گوساله، اسب و بز به دست می‌آیند. چرم‌های طبیعی مورد مصرف در صنایع چوب، اغلب از نوع چرم گاوی است. ورقه رویی كه قسمت مرغوب چرم است، باید نمایش طبیعی چرم داشته و بدون سوراخ، خراش، تغییر و اصلاح باشد. این قسمت از چرم، به عنوان چرم درجه یك و عالی برای روكش مبل‌های لوكس و گران قیمت استفاده می‌شود.
قسمت‌های زیرین چرم كه اشبالت نامیده می‌شود، به عنوان چرم درجه 2 و3 و ارزانتر از ورقه رویی به بازار عرضه عرضه می‌شود.
چرم‌هایی كه به مصارف رویه می‌رسند را می‌توان با لایه‌ای از رنگ پوشاند كه در این صورت باعث شفافیت و زیبایی بیشتر چرم خواهد شد.
نوع دیگری از چرم طبیعی نیز هست كه تیماج نام دارد. تیماج را از پوست بز تهیه می‌كنند و جنس عالی آن از پوست بز آفریقایی است.البته چرم گوسفند هم جزء چرم‌های طبیعی است كه در صنایع چوب كمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
برای جلوگیری از خشك شدن چرم‌ها باید هر چند مدت یك‌بار آنها را روغن (واكس) زد. مورد مصرف چرم‌های مصنوعی، جاهایی است كه امكان شستشو وجود دارد
مبل
چرم مصنوعی: مواد تشكیل دهنده این چرم‌ها ممكن است ضایعات چرم‌های طبیعی یا مواد شیمیایی باشد. این چرمها به عنوان پوشش انواع مبل (پوشش كف، انواع صندلی و ...) استفاده می‌شود. چرم مصنوعی به دو صورت، چرم ساده و چرم چروك در بازار یافت می‌شود كه نوع چروك آن برای انواع مبل‌های لوكس استفاده می‌شود.
برای جلوگیری از خشك شدن چرم‌ها باید هر چند مدت یك‌بار آنها را روغن (واكس) زد. مورد مصرف چرم‌های مصنوعی، جاهایی است كه امكان شستشو وجود دارد.
برخی دیگر از انواع پارچه رویه مبل
پارچه‌های آمپر مآبل: پارچه‌های كائوچویی هستند كه به صورت مصنوعی و در تركیب با رزین‌ها و مواد آستری مختلف برای ساخت انواع مبلمان، آستری كاری، بارانی و ... به كار می‌رود. این نوع پارچه‌ها جانشین خوبی برای چرم شده است كه در ساخت محصولاتی مانند مبلمان و جلد كتاب به كار می‌رود.
چتایی: این نوع پارچه نیز الیاف گیاهی خوش بافتی دارد و برای ساخت انواع گونی، پارچه‌های زیرسازی مبل و ریسمان به كار می‌رود.
علاوه بر جنس پارچه مبل موارد دیگری را هم می توان یافت که در خرید مبلمان بهتر است به آن توجه نمود. مثل:
مبل
1. رنگهای خنثی را انتخاب کنید.سیاه،سفید خاکستری و بژ انتخاب رنگی مطمئنی برای هر دکوراسیونی هستند! با این شرط که شما روش یا سبک از پیش تعیین شده ایده آلــــی داشته باشید و میدانید که در آینده نمی خواهید نقل مکان کنید یا تغییر دکوراسیون دهید.
2. در مورد سبک و رنگ سازش نکنید! اگر شما آنچه که به دنبالش هستید را نیافتید، تسلیم نشوید.این خیلی بهتر از اینست که برای مدت یک ماه هنگام صرف شام روی زمین بنشینید تا اینکه سالها روی صندلی بنشینید که از آن بیزارید! در نهایت، شما از اینکه برای یک مبلمان کامل منتظر ماندید راضی خواهید بود.

ساير تصاوير

مبلمانی مناسب خانه ی شما- هایپرکلابز مبلمانی مناسب خانه ی شما- هایپرکلابز مبلمانی مناسب خانه ی شما- هایپرکلابز
منبع :http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=155898
2 نفر این را می پسندند
مشاهده 1 دنبال کننده
در حال نمایش 3 دیدگاه از 3 دیدگاه
مژگان مرتاض معصوم مژگان مرتاض معصوم ممنون
9 سال پیش
@Mohsen Rezazadeh @Mohsen Rezazadeh عالي بود... مثل خودت باحال....happy
9 سال پیش
فروز ** فروز ** مثمر ثمر بود ممنون
9 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب