یازده پیشنهاد جهت دیزاین کتابخانه- هایپرکلابز

مديسه 8 سال پیش
یازده پیشنهاد جهت دیزاین کتابخانه- هایپرکلابز هایپرکلابز :

کتابخانه از آن دست چیزهایی است که در هر خانه‌ای به فراخور حال و هوای صاحب‌خانه حداقل یکی دو تا ازش پیدا می‌شود. اصلا مگر می‌شود خانه‌ای باشد که کتابخانه نداشته باشد و اسم خودش را خانه بگذارد؟!

کتابخانه یکی از مراکز ثقل خانه است، چیدمان‌اش سلیقه و سبک شما را حکایت می‌کند و لهجه‌اش لهجه‌ی شخصی شماست. به همین دلیل خیلی مهم است که سبک و سیاق‌تان را با زبانی که چیدمان در اختیارتان می‌گذارد به بیننده منتقل کنید و البته پیش از آن خودتان از نتیجه‌ی کارتان راضی باشید.

می‌توانید از یک قفسه در آشپزخانه به‌عنوان کتابخانه استفاده کنید. البته این کتابخانه‌ای که می‌گوییم آن قدرها هم کتابخانه نیست. شیشه‌های زیبای حبوبات، فنجان‌های محبوب‌تان، ظروف عتیقه و قدیمی که خیلی دوست‌شان دارید، گل و گیاه و البته کتاب‌های آشپزی می‌توانند اعضای فعال این کتابخانه باشند.


کتابخانه‌تان را از لوازم دم دستی دوست داشتنی‌تان پر کنید. این لوازم می‌تواند چیزهایی نظیر ضبط صوت، ظروف رنگی، قاب عکس‌ یا کتاب‌های مورد علاقه‌تان باشد که دوست دارید همیشه در معرض دیدتان باشند. حضور یک آینه در بالای این کتابخانه همه را مطمئن می‌کند که شما در حُسن سلیقه نظیر ندارید!


ارتفاع کتابخانه‌تان می‌تواند از سقف تا زمین باشد. کتابخانه را خلوت و مینیمال بچینید و برای استفاده از طبقه‌های بالایی از یک نردبان زیبا یا چهارپایه استفاده کنید.چه کسی گفته که کتابخانه حتما باید ترکیبی باشد از قفسه‌های عمودی؟ شاید شما بخواهید خیلی متفاوت رفتار کنید و کتابخانه‌ای از قفسه‌های افقی ترتیب بدهید. من که به‌شخصه از انتخاب افقی‌تان استقبال می‌کنم!

یازده پیشنهاد جهت دیزاین کتابخانه- هایپرکلابز


کتابخانه می‌تواند به‌صورت قفسه‌های جدا از هم در چند جای خانه پخش شود. حتا می‌شود بعضی از این قفسه‌ها را جاهایی گذاشت که خیلی دید ندارند، مثلا پشت کاناپه. یک نقطه‌ی اختصاصی و یواشکی پر از کتاب‌ها و لوازم مورد علاقه برای خود خودتان!


ایده‌ی گذاشتن یک کتابخانه در زیر پنجره هم ایده‌ی خوبی است. کتاب‌ها از نور خورشید انرژی می‌گیرند و روح زندگی در تمام خانه جریان می‌یابد.

یازده پیشنهاد جهت دیزاین کتابخانه- هایپرکلابز


اگر خانه‌ی کوچکی دارید می‌توانید مبل یا کاناپه‌تان را در دل یک کتابخانه جای بدهید. من که عاشق این ایده شدم!


یازده پیشنهاد جهت دیزاین کتابخانه- هایپرکلابز


اگر فضای کوچکی مانند یک سوییت یا استودیو دارید این تخت‌خواب واقع در کتابخانه هم گزینه‌ی خوبی به نظر می‌رسد!


میز تلویزیون‌تان را به یک کتابخانه وسعت بدهید. البته این گزینه مختص خانه‌های خیلی بزرگ است، چرا که اگر خانه‌تان فقط چهار تا دیوار داشته باشد ممکن است این ایده فضای خانه‌تان را خیلی خفه کند.


کتابخانه‌تان را به یک کاناپه تبدیل کنید. این ایده آن قدر جذاب و رویایی است که من فقط منتظر یک خانه با یک پنجره‌ی بلند هستم تا این کاناپه را برای‌اش ترتیب بدهم!


به‌عنوان حسن ختام هم این کتابخانه جذاب و دلربا را معرفی می‌کنم که یکی از آرزوهای قدیمی من به حساب می‌آید. درست کردن‌اش به نظر خیلی سخت نمی‌رسد، من که به‌زودی دست به کار می‌شوم!

ساير تصاوير

یازده پیشنهاد جهت دیزاین کتابخانه- هایپرکلابز یازده پیشنهاد جهت دیزاین کتابخانه- هایپرکلابز یازده پیشنهاد جهت دیزاین کتابخانه- هایپرکلابز
منبع :http://blog.modiseh.com/%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب