كدام اتاق مال من؟ كدام اتاق مال تو؟- هایپرکلابز

مديسه 8 سال پیش
كدام اتاق مال من؟ كدام اتاق مال تو؟- هایپرکلابز هایپرکلابز :

از بهترین خاطرات كودكی من لحظه‌هایی است كه روی فرش رنگی اتاق خواهرم زیر نور مستقیم آفتاب كه پهن شده بود، دراز می‌كشیدم و با عروسك‌هایم بازی می‌كردم. من كه حسابی هم سرمایی هستم، با آفتاب بعد از ظهرهای زمستانی تهران دچار رخوتی عمیق می‌شدم و با لذت ساعت‌ها در همان حال می‌ماندم. این حال را هیچ وقت در اتاق خودم تجربه نكردم. بزرگ‌تر كه شدم، متوجه شدم لذت بی‌حد و حصرِ ساعت‌ها دراز كشیدن در نور آفتاب در آن اتاق به دلیل جنوبی بودن پنجره اتاق بود.
شاید شما هم وقتی به خانه جدیدی اسباب‌كشی می‌كنید، مدتی حیران می‌مانید كه با هر اتاق چه كنید و چه‌طور اتاق‌ها را بین اعضای خانواده و یا برای كاربردهای مختلف تقسیم كنید.

كدام اتاق مال من؟ كدام اتاق مال تو؟- هایپرکلابزپنجره شمالی:
اتاقی كه پنجره شمالی دارد، پرتو آفتاب پخش شده روی قالی نخواهد داشت. بنابراین بهترین كار اختصاص دادن اتاقی كه پنجره شمالی دارد، به كارهایی است كه نور مستقیم و خیره‌كننده و سایه‌های بلند مزاحم در كاربردشان مشكلی ایجاد نمی‌كند. این اتاق می‌تواند تبدیل به اتاق مطالعه، كتابخانه، كارگاه هنری یا اتاق كار شود.

كدام اتاق مال من؟ كدام اتاق مال تو؟- هایپرکلابزپنجره شرقی:
اتاقی كه پنجره شرقی دارد، با اولین نور بعد از طلوع خورشید شروع به روشن شدن می كند. در اولین ساعات صبح پرتوهای مستقیم و داغ خورشید وارد این اتاق می‌شوند. این اتاق گزینه خوبی برای اتاق خواب بچه های محصل یا پدر و مادر كارمند است، چون روشن شدن تدریجی و طبیعی اتاق، كمك می‌كند روند بیدار شدن صبحگاهی راحت‌تر و سریع‌تر اتفاق بیفتد.

كدام اتاق مال من؟ كدام اتاق مال تو؟- هایپرکلابزپنجره غربی:
اتاقی كه پنجره غربی دارد، بعد از ظهرها آفتابی و گرم می‌شود. این اتاق گزینه خوبی برای هال، اتاق نشیمن یا پذیرایی است. در طبقات بالاتر، این اتاق منظره زیبایی از غروب خورشید خواهد داشت. كمتر چیزی لذت‌بخش‌تر از دقایقی استراحت همراه با یك فنجان چای، روی مبل اتاق نشیمن و در حال تماشای غروب آفتاب است. برای مهمان‌ها هم این منظره زیبا بسیار جذاب خواهد بود.


پنجره جنوبی:
اتاقی كه پنجره جنوبی دارد، از همه اتاق‌ها ساعت‌های بیشتری نور خورشید خواهد داشت و پرتو خورشید در آن گذری نیست. به همین دلیل نور این اتاق هم طبیعی‌ترین نور خواهد بود. بهترین استفاده از این اتاق اختصاص دادن آن به عضو خردسال خانواده است. آشپزخانه هم اگر پنجره جنوبی داشته باشد، بسیار روشن و دلباز خواهد بود و خانم خانه را خوشحال خواهد كرد. اما انتخاب محل آشپزخانه كه دست ما نیست. فقط بهتر است موقع خرید یا اجازه خانه، به جهت پنجره خانه توجه كنیم.

ساير تصاوير

كدام اتاق مال من؟ كدام اتاق مال تو؟- هایپرکلابز كدام اتاق مال من؟ كدام اتاق مال تو؟- هایپرکلابز كدام اتاق مال من؟ كدام اتاق مال تو؟- هایپرکلابز
منبع :http://blog.modiseh.com/%D9%83%D8%AF%D8%A7%D9%85-%...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب