10 روش برای شروع یک روز خوب- هایپرکلابز

Z Akbari 10 سال پیش
10 روش برای شروع یک روز خوب- هایپرکلابز هایپرکلابز :

به شما اطمینان می دهیم با انجام ترفند های ساده ی زیر (تا قبل از 12 ظهر) روز بهتری خواهید داشت.
تا حالا دقت کرده اید ،اتفاقاتی که در صبح برایتان می افتد تاثیر به سزایی در حال روحیتان در باقی روز، دارد؟ اگر همه چیز آرام و خوشحال کننده باشد، در ادامه آن روز شما احساس آرامش بیشتری می کنید و مطمئنید که می توانید با هر چیزی که آن روز می آورد، رویارویی کنید! همانطور که اگر روز را با عصبانیت شروع کنید، باقی آن روز را نیز تا موقع خواب ناراحت و عصبی خواهید گذراند. در حالی که نمی توان از بسیاری از اتفاقات یا عصبانیت ها پیشگیری کرد، شما می توانید از روش های خاصی برای بهتر کردن حالتان استفاده کنید تا کل روزتان خراب نشود. ما با متخصصان صحبت کردیم و با جمع آوری و بررسی جدید ترین تحقیقات به 10 روش رسیدیم که می تواند روحتان را مانند خورشید صبحگاهی روشن کند! یکی (یا همه!) را امتحان کنید تا روز سالمتری را سپری کنید:

1. یک عمل خوشحال کننده انتخاب کنید.
وقتی بیدار شدید، 30 ثانیه وقت بگذارید و به یک کار خوب و خوشحال کننده برای خودتان فکر کنید و همان صبح آن را انجام دهید. وقتی آلیس دومار، روان شناس و مولف کتاب "کمی زندگی کن!"، در یک سفر زمستانی در لس آنجلس زودتر از معمول از خواب بیدار شد، به جای غر زدن و حسرت خواب شیرین از دست رفته، به این فکر افتاد که بیرون برود و از تره بار میوه های تازه بخرد. کاری که در خانه ی خود، بوستون، هرگز امکان پذیر نبود! همین پیاده روی کوچک کل روز او را زیبا تر کرد.

2. یک صبحانه ی متعادل صرف کنید.
روزتان را با مصرف مواد غذایی مقوی و مخلوطی از کربوهیدرات ها و پروتئین ها شروع کنید که تا هنگام ناهار برایتان کافی باشد. مانند نان جو و یا نان تست با کره ی بادام زمینی ( اگر می خواهید تاثیر غذا باز هم بیشتر شود کمی دارچین به آن اضافه کنید). طبق بعضی تحقیقات، مقدار متوسطی از کافئین (200 میلی گرم که معادل 2 فنجان قهوه است) نیز بی حالی را از بین می برد. بنابراین همراه با صبحانه چایی یا قهوه نیز بنوشید.

3. کمی هوای تازه بخورید.
برای کمی "فعالیت سبز"(کار های بدنی که در محیط بوستان ها و یا پارک ها انجام می شود)، بیرون بروید حتی اگر چند دقیقه بشتر فرصت ندارید. تحقیقات نشان داده که مردم پس از حتی 5 دقیقه پیاده روی یا باغبانی در صبح، روز بسیار شاداب تری را تجربه می کنند. این مطالعات همچین نشان دادند که محیط های دارای آب این نتایج را بسیار بهتر می کنند. در باران قدم بزنید، کنار فواره های پارک ها بدوید و یا در صورت امکان به دریاچه نزدیک خانه ی تان بروید.

4. به صدای طبیعت گوش فرا دهید.
از صدای طبیعت بیشترین استفاده را بکنید. حتی اگر نمی توانید بیرون بروید به صداهای ضبط شده ی طبیهت گوش کنید. در مطالعاتی که اخیرا انجام شده بیان می شود که در موقعیت های پر اضطراب، گوش کردن به صدای آب و یا پرندگان تاثیرات چشمگیری را به دنبال دارد. صبح ها پنجره تان را باز کنید و یا صدای زنگ بیدار باش خود را به صداهای طبیعت تغییر دهید.

5. روی احساسات خوب تمرکز کنید.
دکتر رابین مک کی روان شناسی در آریزونا پیشنهاد می دهد که درست پس از بیدار شدن پنج بار نفس عمیق بکشید و تصمیم بگیرید تا تمام روز را احساس خوبی داشته باشید. او می گوید:"تصور کنید که حتی اگر در موقعیتی سخت و ناامید کننده قرار گرفتید به یاد می آورید که باید پنج نفس عمیق بکشید و با حضور ذهن کامل با مسئله کنار بیایید و همواره حس خوبی داشته باشید. هیچگاه تصمیم خود را فراموش نکنید."

6. شکلات داغ و یا شیر کاکائوی داغ بنوشید.
مطالعات اخیر نشان می دهند که نوشیدنی های حاوی کاکائو به حال روحی افراد کمک بسزایی می کند و حتی حوصله ی آن ها را در شرایط سخت بالا می برد و حل مسائل ریاضی را نیز دلپذیر تر می کند! بنابراین بروید و برای خود یک شیر کاکائوی کمی تلخ با شیر کم چرب تهیه کنید. پروتئین و کربوهیدرات شیر شما را تا هنگام ناهار تامین می کند و سطح قند خونتان را ثابت نگاه می دارد که همین نیز به حل روحی شما کمک زیادی می کند.

7. لحظه ای را برای ارزیابی خود کنار بگذارید.
پس از باز شدن چشم هایتان سریعا از رختخواب به بیرون نپرید! به جای آن پنج دقیقه وقت بگذارید و به بدن خود توجه کنید و ببینید آیا جایی کوفتگی دارید، سپس همراه با نفس هایی عمیق خود را کش و قوس بدهید تا سفتی و خستگی عضلات از بین برود. روانپزشکی به اسم لین لوئیس پیشنهاد می کند که:"قبل اینکه از رختخواب به سمت کار ها و مشکلات زندگی پرش کنید، 5 دقیقه وقت بگذارید تا بدن و تنفس خود را تنظیم کنید. این کار می تواند به شکل فوق العاده ای تاثیر گذار باشد. آن گاه می فهمید که چقدر آمادگی بیشتری برای مقابله با شلوغی روز دارید."

8. چیز های منفی را به صورت خیالات بسیار دور تجسم کنید.
احتمالا شنیده اید که شکر گذار بودن حس خوبی را به ارمغان می آورد؛ حالا ما یک راه فرعی جالب را به شما پیشنهاد می دهیم: به لحظات و اتفاقات خوبی که برایتان پیش آمده فکر کنید(مانند بدست آوردن شغل رویایی تان و یا اولین دیدار با همسرتان و...)، سپس به این فکر کنید که چه می شد اگر این اتفاقات رخ نمی دادند.این کار نتایج مثبتی را در بر دارد، و حتی فکر کردن به خود اتفاقات خوب نیز روح و روان را شاداب می کند.

9. نعنا را بچشید و ببویید.
محققان پی برده اند که بو کشیدن قرص های نعنا خستگی را از بین می برد و حواس را آرامش می بخشد و متمرکز می کند. یک بطری کوچک از روغن نعنا را پیش خود داشته باشید و یا دم کرده ی نعنا را به جای چای بنوشید تا حال صبحگاهیتان به جا آید! یک راه دیگر نیز جویدن آدامس نعنایی بعد از صبحانه است که کمک بسیاری به آرامش حواس می کند و تمرکز را بالا می برد.

10. لبخند بهترین است.
کاری که همواره، در همه جا و در هر موقعیتی می توانید انجام دهید: لبخند زدن. دکتر مک کی می گوید:" یادتان باشد، لبخند نه تنها راحت ترین راه برای آرامش روح و روان است بلکه به کسانی که در اطراف شما هستند نیز بسیار انرژی می بخشد." بنابراین نعمت شادی را با همین عمل ساده به بقیه نیز اهدا کنید؛ نه فقط در صبحگاه بلکه در کل روز!

منبع :http://www.3-m.ir/index.php/medicalinformation/ite...
12 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 3 دیدگاه از 3 دیدگاه
مجيد ابراهيمي مجيد ابراهيمي لايك
10 سال پیش
مژگان مرتاض معصوم مژگان مرتاض معصوم مرسی عزیزم
10 سال پیش
محمود نجفي محمود نجفي 11. پیامهای خانم اکبــــری رو بخونید و لایکککک کنیــــد... لایکه.... winking applauseapplauseapplause
10 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب