رازهاي مالي که همسرتان از شما پنهان ميکند!- هایپرکلابز

رضا حبيبي 9 سال پیش
رازهاي مالي که همسرتان از شما پنهان ميکند!- هایپرکلابز هایپرکلابز :

همسر شما ممکن است رازهاي مالي کوچکي داشته باشد که از شما پنهان کند و اين نشانه خوبي براي ازدواج شما نيست، يکي از مسايل مهم در زندگي زناشويي شفافيت در مورد مسايل مالي است !
نتايج يک تحقيق که توسط آژانس رتبه بندي اِکسپريان منتشر شده نشان داد که اعتبارات و موجودي اصلي ترين مسئله مالي است که زوجين قبل از ازدواج راجع به آن بحث نمي کنند. اين تحقيق که روي بيش از هزار فرد بزرگسال آمريکايي صورت گرفت، مشخص کرد که با اين وجود که تقريبا سه زوج از هر چهار زوج راجع به عادات خرج کردن خود و وام هاي دانشجويي شان قبل از ازدواج صحبت مي کنند، فقط 43% از آن ها در مورد موجودي حساب هاي خود حرف مي زنند.
هم چنين، در هر ده زوج بيش از يک زوج حتي بعد از ازدواج هم راجع به موجودي حساب هايشان صحبت نمي کنند. باب گَولَک، يک برنامه ريز مالي تاييد شده در اين زمينه مي گويد: "معمولا کمي شک و ترديد در رابطه با صحبت کردن درباره اين مسئله وجود دارد و اين مسئله اي بسيارشخصي هم هست".
بِکي فراست، مدير آموزشي مصرف کننده ها در قسمت پروتِکت ماي آي ديِ اِکسپريان، ميگويد بعضي افراد ممکن است چيزي نگويند چون "علاقه ندارند که اعتراف به بعضي مسائل کنند". گَولَک اعتقاد دارد که برخي افراد نيز چيزي نمي گويند چون از رفتارهاي مالي گذشته خود "خجالت زده" هستند. بعضي نيز ساکت مي مانند چون تا حالا پيش نيامده که راجع به اين مسائل صحبت کنند (شايد پيش نيامده که وسيله اي گران را با هم بخرند) يا نمي دانند که در جريان گذاشتن يکديگر در مورد اين مسائل امري ضروري است.
اما مشکل اينجاست که مسئوليت پذيري مالي با شادي زوجين رابطه مستقيم دارد و هيچ روش سنجشي به اندازه موجودي حسابتان راجع به ميزان مسئوليت پذيري اقتصادي شما به طرف مقابل اطلاعات نمي دهد چون آن نشان دهنده رفتارهاي مالي شما در سال هاي گذشته است. در واقع بر اساس تحقيق انجام شده، افراد متاهل اعتقاد دارند که مسئوليت پذيري اقتصادي حتي از جذابيت ظاهري (95% در مقابل 86%) هم براي آن ها بيشتر اهميت دارد. علاوه بر اين ها، از هر سه زوج بيشتر از يکي از آنها مي گويد شريکي که موجودي پس انداز آن ها را ميداند بيشتر برايشان جذاب است. اين در حالي است که درصد مشابهي از افراد گزارش دادند که شريکي که هرگز موجودي حساب آن ها را چک نکرده کمتر براي آنها جذاب است. در نتيجه، تعجبي ندارد که 21% زوجين اعتقاد دارند که ميزان پس انداز يکي از منابع استرس در ازدواج آن هاست.
براي کمک به کم کردن فشار بر رابطه شما، متخصصين مي گويند که براي زوجين ضروري است که يکديگر را از موجودي پس اندازشان پيش از ازدواج آگاه کنند يا اگر ازدواج کرده اند فورا راجع به اين مسئله صحبت کنند.
فيل ياکوبسِن، مدير شرکت مالي يونايتد کَپيتال، پيشنهاد ميکند که زوج ها با يکديگر گزارش يا ليست خرج هايشان را بررسي کنند و راجع به هر موردي (مثل پرداخت هاي با تاخير) که موجوديشان را تحت تاثير قرار داده است توضيح دهند. به نظر ياکوبسِن وقتي اين کار را انجام دادند، بايد به فکر برنامه اي براي بيشتر کردن حساب هايشان که کم است بکنند. اين برنامه شامل چيزهايي مانند ايجاد يادآورهاي اتوماتيک براي پرداخت به موقع صورت حساب ها، صاف کردن حساب هاي کارت هاي اعتباري که بيش از اندازه از آن ها استفاده شده است، مشورت کردن با يکديگر پيش از باز کردن حساب هاي جديد (و سعي در اينکه در يک زمان حساب هاي زيادي باز نکنند) و هم چنين تماس گرفتن براي بررسي هر موردي در گزارش هاي مالي خود که بدون هماهنگي انجام شده است و به حسابشان آسيب مي زند مي باشد.
فراي اين ها، گَولَک مي گويد زوج هايي که قصد دارند مقداري از فشار اقتصادي ازدواج خود کم کنند بايد قرارهاي ماهيانه مالي بگذارند. ياکوبسِن اعتقاد دارد که اين کاربه اين دليل نياز است که "مشکلات پيش بيني نشده مي تواند فشار و استرس زيادي ايجاد کند" (همچنين ممکن است تاثير بدي روي حساب هاي افراد بگذارد). اومي گويد بهتر است پس انداز خود را با دقت بررسي کنيد و ببينيد که چه قدر پول ذخيره مي کنيد و چه قدر خرج مي کنيد. اگر پول اضافي داريد هدف هاي مشترک اقتصاديتان (مانند تصفيه قرض هايتان، خريد خانه يا پس انداز براي تعطيلات) را در نظر داشه باشيد و فکر کنيد که چطور مي توانيد پول بيشتري در راستاي آن ها ذخيره کنيد؛ اگر داريد بيشتر از درآمدتان خرج ميکنيد، بر سر مواردي که مي توانيد از طريق آن ها خرج خود را کم کنيد به توافق برسيد.

منبع :http://khorasannews.com/OnlineNews.aspx?newsid=823...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب