چطور با يک رئيس بدقلق کنار بياييم؟ - هایپرکلابز

امید قنبری 7 سال پیش
چطور با يک رئيس بدقلق کنار بياييم؟ - هایپرکلابز هایپرکلابز :

خلاصه مطلب: بروز مشکل ميان کارگر و کارفرما يا رييس و مرئوس، يکي از حقايق جداناشدني زندگي شغلي همه است. اما نحوه مديريت اين مناقشات کاري، هنري است که شايد کمتر کسي داشته باشد؛ اغلب ما در گام نخست رييس‌مان را مقصر مي‌دانيم اما شايد بهتر باشد از جنبه ديگري به ماجرا نگاه کنيم.



بعضي وقتها، آب شما و رييس‌تان توي يک جوي نمي‌رود؛ فرقي نمي‌کند رييس‌تان هميشه منتظر يک جرقه باشد تا به شما گير بدهد و مدام شما را به‌خاطر اشتباهات‌تان سرزنش کند يا فقط به نورچشمي‌هايش توجه کند، مساله مهم اين است که داشتن تنش در روابط با مدير يا رييس‌تان مساله خوشايندي نيست.

به گزارش اقتصادنیوز احتمالا شما تنها کسي نيستيد که از نگاه‌هاي رييس‌تان سراپا ترس و دلهره مي‌شويد. نتايج يک مطالعه ازسوي موسسه «گالوپ» نشان مي‌دهد يک‌پنجم آمريکايي‌ها در محل کار خود حاضر نمي‌شوند که مهم‌ترين علت آن کار کردن آنها با يک مدير بد قلق است. البته، يک رييس بد، تنها رنج کارمندان و کارگران نيست، بلکه نتايج يک مطالعه ديگر ازسوي گالوپ نشان مي‌دهد مديران جهنمي، سالانه 450 تا 550 ميليارد دلار بر اقتصاد آمريکا هزينه تحميل مي‌کنند. در اين گزارش، به نقل از پايگاه اينترنتي چيت‌شيت، به پنج راه براي فايق آمدن بر اين وضع اشاره مي‌کنيم که اين راهکارها کمک مي‌کند تا بتوانيد اين شرايط را تاحدي تحمل کنيد.


نگاهي به خودتان بيندازيد

کارمندان و کارگران، اغلب عادت دارند بلافاصله تمام مشکلات محل کار را به گردن رييس‌شان بياندازند. اما بعضي اوقات، مشکل واقعي رييس نيست. شايد شما از مسيري که شغل‌تان در پيش گرفته ناراضي هستيد و آن را به مافوق‌تان ربط مي‌دهيد. شايد هم به موفقيت رييس‌تان حسادت مي‌کنيد. داشتن استرس در محيط خانواده، شما را در محل کار بسيار حساس مي‌کند. بعضي وقت‌ها، بهبود شرايط ناخوشايند در محل کار از تصحيح نگاه و رفتارهاي شما آغاز مي‌شود. وقتي به رييس‌تان نگاه مي‌کنيد، پيش از هرگونه قضاوتي، نخست بايد به خودتان نگاه کنيد.



خودتان را جاي او بگذاريد

نااميد شدن از رييس آسان است اما قبل از آنکه سريع وارد قضاوت شويد، سعي کنيد يکبار هم که شده به مسايل از ديد او نگاه کنيد. شايد مديرتان از سوي فرد مافوقش تحت فشار زيادي باشد و اين فشارها به شما منتقل شده است. شايد هم وي دچار مشکلات و عوامل استرس‌زاي ديگري است که شما از آنها بي اطلاع هستيد. خيلي از مديران، با مسايلي درگير هستند که شما از آنها بي اطلاع هستيد. پس فکر نکنيد که آنها هر روز صبح‌شان را جوري آغاز مي‌کنند تا يقه شما را بگيرند. بعضي وقت‌ها، رفتارهاي آنها دليل خاصي دارد شايد مافوق آنها فشار زيادي را به او وارد آورده و او نيز ناچار شده اين‌گونه واکنش نشان دهد.



حد و مرز تعيين کنيد

به گزارش اقتصادنيوز، يکي از نشانه‌هاي يک رييس غيرقابل تحمل اين است که ديروقت به شما ايميل مي‌دهد يا وقتي در سفر هستيد دائما به شما زنگ مي‌زند و مسئوليت‌هاي بسياري را تا ديروقت روي دوش شما مي‌گذارد. اگرچه فرهنگ حفظ تماس دائمي ميان کارگر و کارفرما يا رييس و مرئوس در بسياري از صنايع و مشاغل امري مرسوم و متداول است، اما به‌هرحال هرکسي نيازمند استراحت است و حق مسلم اوست تا کمي از فضاي کار دور باشد و براي خود و خانواده‌اش وقت بگذارد تا بتواند تجديد قوا کند. اگر رييس‌تان توقع دارد 24 ساعته و هفت روز هفته در خدمتش باشيد، شايد وقت آن رسيده تا براي اين وضعيت، حد و مرز تعيين کنيد.



کار درست را انجام دهيد

هرگز وسوسه نشويد تا جواب موشک را با موشک بدهيد. شايد شما هم بخواهيد بر سر يک موضوع با رييس‌تان بحث کنيد، اشکالات او را در يک جلسه بگيريد يا توصيه‌هاي او را ناديده بگيريد، او را در بحث‌هاي مهم دخالت ندهيد و مدام از او پيش ساير همکاران‌تان شکايت کنيد؛ چنين رفتاري با رييس‌تان تنها وضعيت را بدتر مي‌کند؛ به‌خصوص وقتي که در محل کارتان جايگاه متزلزلي داريد يا از نظر مرتبه شغلي جايگاه بالايي نداريد. سازمان‌ها و ادارات سلسله مراتبي قوي دارند و در نتيجه رييس‌تان به طور طبيعي يک پله از شما بالاتر است. اگر عليه رييس‌تان اعلان جنگ کنيد، در 90 درصد موارد شما بازنده هستيد زيرا او از شما اهرم‌هاي قدرت بيشتري دارد.



حواس‌تان باشد چه زماني و به کجا اعتراض کنيد

داشتن يک رييس آزاردهنده يا ناکارآمد تنها يک بخش کار است، اما برخي مديران حتي پا را از اين هم فراتر مي‌گذارند. اگر رييس‌تان شما را از نظر اخلاقي آزار مي‌دهد، بر شما تبعيض روا مي‌دارد، قانون شکني مي‌کند يا با رفتارهاي اشتباه و زننده سايرين همصدا مي‌شود، شايد بهتر باشد مساله را با مديريت منابع انساني درميان بگذاريد. اگر امور انساني هم مشکل شما را حل نکرد، شايد چاره کار مراجعه به وکيل يا بردن شکايت به مراجع ذي‌صلاح باشد. بااين‌حال، بدانيد که صحبت کردن درباره رفتارهاي اشتباه مديرتان در محل کار، احتمالا براي شما مشکل ايجاد خواهد کرد.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از امید قنبری

۱۰ راه برای «نه» گفتن
پس‌انداز ماهانه بیشتر با استفاده از روشهای هوشمندانه بدون اینکه متوجه شوید
علت های دروغگویی در کودکان و راهکارهای مقابله با آن
خصوصیات افراد چپ‌دست که شاید نمی دانید
چرا تصمیم‌ بد و غلط اتخاذ می‌کنیم؟
تصورهای غلط درباره انگیزه دادن به کارکنان
جملات قوی و انرژی‌بخش برای ایجاد تفکر مثبت
راز شاد بودن، این کارها را متوقف کنید تا همیشه شاد بمانید
هفت‌خوان استخدام در مشهورترین کمپانی جهان
عادتهای بدی که با درآمد بالا هم باعث فقر شما می‌شوند
خطراتی که در محیط کار تهدیدمان می‌کند
۹ نشانه که وقت تغییر شغل است
راز موفقیت رئیس ماکروسافت
اولین شغل ۱۸ نفر از افراد بسیار موفق دنیا
ایده های مناسب برای زیبا تر شدن خانه نقلی
دو غاب سیمان سفید جهت پر کردن درز کاشی حموم و دستشویی
نکاتی که در مورد عطر باید بدانید
چگونه میلیونر شویم
سرمایه گذاری تنها با 5 میلیون تومان
درباره نوروز بیشتر بدانید